בעולמות העבודה ההיברידית ובעולם הניהול והעסקים בעשור השלישי של המאה ה- 21 לא מספיק כי תהיו בעלי תארים אקדמיים.  בכדי להצליח ולהתקדם בחיים האישיים, המקצועיים והניהוליים אתם צריכים עוד כמה מיומנויות. היה נכון כי תפנימו את התובנה הבאה שלי: "מיומנויות תקשורת בין אישית גבוהה יחד עם מיומנויות גבוהות של אינטליגנציה רגשית יביאו אותכם להיות צעד וחצי לפני האחרים".

מהי הנוסחה המושלמת להצלחה ניהולית ועסקית?

תקשורת בין אישית גבוהה בשילוב אינטליגנציה רגשית היא הנוסחה המושלמת להצלחה ניהולית ועסקית. היה ויש לכם זאת דעו כי בורכתם ביכולת ובמיומנות להתחבר ולזהות את האדם או האישה שמולכם. תהיו מסוגלים לנהל את רגשותיכם, להבין ולנהל את רגשותיו של האחר מבלי ליצור תחושה של שליטה גדולה ומעיקה מידי. זהו המתכון להצלחה מנהיגותית וניהולית.

מאפייני אינטליגנציה רגשית ותקשורת בינאישית מפותחת:

 1. הבנה כי למילים יש כוח. מילים יכולות לגרום לשיתוק או להניע שיתוף פעולה.
 2. מודעות לרגשות שלך ולרגשות של הסובבים אותך.
 3. יכולת הקשבה פעילה.
 4. אמפתיה כלפי האחרים בסביבה.
 5. היכולת לשלוט לנתב ולנהל רגשות ולא להיות מנוהל על ידי כעס תסכול וזעם.
 6. מיומנויות גבוהות של מיפוי וזיהוי צרכים ורגשות אצל אחרים.
 7. יכולות הנהגה והובלת צוותים באמצעות ניהול רגשות וערכים של אחרים. להיות בעבורם "תיבת תהודה"

אינטליגנציה רגשית ותקשורת בין אישית אפקטיבית בעולם בעבודה

מדוע תחום זה הולך והופך לחשוב יותר ויותר בעולם העבודה והעסקים? בעשור האחרון יותר ויותר מחקרים וסקרים מגלים כי אינטליגנציה רגשית המשולבת עם מיומנויות תקשורת גבוהות קריטיים להצלחה.  היא בין המיומנויות החשובות ביותר לניבוי הצלחת עובדים ומנהלים בכל חברה עסקית. זאת ועוד, הם מאופיינים כפוטנציאל להפוך לדור המנהלים הבא. בדרך כלל נוכל לזהות אותם תחת ההגדרה של ה- Top talents. מהניסיון המקצועי שלי כיועץ ארגוני, אני יכול לקבוע כי הם חשובים להצלחתו העתידית של כל ארגון עסקי. ההמלצה שלי לבנות בעבורם תוכנית פיתוח מנהלים ייעודית. רוצים לקבל מידע נוסף? פנו ישירות אלי!

מומלץ לקרוא את ספריו של דניאל גולדמן

בספריו שמהווים עבורי "מורה נבוכים" מציג הפסיכולוג דניאל גולמן 5 מרכיבים של "אינטליגנציה רגשית". אשר מתורגמים ביחד ליכולתו של אדם לתפוס, להבין ולנהל את רגשותיו. על פי גולדמן, המרכיבים הם:

 1. מודעות עצמית: הכוונה ליכולת של זיהוי מצבי רוח ורגשות וכיצד הם משפיעים על אחרים.
 2. ויסות רגשות עצמי: כאן מתכוון דניאל גולדמן ליכולת שלנו לשלוט בדחפים ובצרכים שלנו.
 3. המניע פנימי של כל אחד מאיתנו: האחראי להשגת מטרות מסיבות אישיות ולא בעבור צורך או מניע חיצוני.
 4. אמפתיה ותקשורת בין אישית מפותחת: המביאה לשיפור המיומנויות לזהות ולמפות רגשות של אחרים.
 5. יכולת בניה ושימור מערכות יחסים: האחרון, מתמקד בכישורים מולדים המציגים יכולות לבנות ולנהל מערכות יחסים חברתיים טובות ולאורך זמן.

חפשו לגייס מנהלים ועובדים בעלי אינטליגנציה רגשית המשולבת עם מיומנויות תקשורת גבוהות

אינטליגנציה רגשית המשולבת עם מיומנויות תקשורת גבוהות תמיד עוזרת למנהלים ולעובדים לא ליצור סביבת עבודה רעילה ופוגענית. זה נעשה גם באמצעות חשיבה חיובית להעלאת הפרודוקטיביות – בדרך אימוץ מוד של רצון כן ליצור שיתופי פעולה. יחד עם סינרגיה, הם מצליחים לשמור על סביבת עבודה נעימה המובילה את כולם לממש את מלוא הכישורים והכישרונות שלהם ובכך להגיע  לביצועים משופרים.

הביצועים של הצוותים, העובדים והמנהלים בסביבת העבודה נעימה גבוהים הרבה יותר

תקשורת אפקטיבית בשילוב אינטליגנציה רגשית מפותחת יוצרים בקרב מנהלים ועובדים סביבת עבודה נעימה יותר. בסביבה כזאת, כולם מקשיבים ולוקחים חלק בתהליכי חשיבה המביאים לפרודוקטיביות ועבודת צוות יעילה. כך כולם יכולים לקדם רעיונות ולהצליח יותר בפרויקטים מורכבים הדורשים שיתוף פעולה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הם מתמודדים טוב יותר עם סביבת עבודה משתנה

דעו כי תקשורת אפקטיבית בשילוב אינטליגנציה רגשית מפותחת יוצרים בקרב מנהלים ועובדים סביבת עבודה המתמודדת גם טוב יותר עם שינויים? עם משברים ועם הצורך בהובלת תהליכי הבראה, שינוי וצמיחה. רבים מהם בעלי גמישות מחשבתית ותפעולית רבה יותר מהממוצע. עובדים ומנהלים פחות חוששים ויותר מוכנים לקבלת דרישות משתנות של תנאי השוק. מוכנים להתמודד טוב יותר בעקבות משבר או כתוצאה מהצורך בהטמעה ואימוץ טכנולוגיה חדשה.

אינטליגנציה רגשית בשילוב תקשורת אפקטיבית קריטית להצלחה ניהולית ומנהיגותית

בואו וננסה להבין האם בימים האלה של המאה ה- 21 בעשור השלישי מיומנויות גבוהות של אינטליגנציה רגשית ומיומנויות תקשורת בינאישיות עשויות לתת לכם כלים ניהוליים ומנהיגותיים טובים יותר? דעו כי מהניסיון שצברנו כיועצים ארגוניים במסגרת תהליכי פיתוח מנהלים והובלת תהליכי שינוי וצמיחה גילינו שהמצטיינים במנהלים והעובדים מאופיינים בכישרונות האלה. נוכחנו לדעת כי מנהלים כאלה מצליחים להביא לביצועים הרבה יותר גבוהים של הצוותים והעובדים שבאחריותם. זאת ועוד, אצלם עובדים ומנהלים זוטרים לא שוקלים לעזוב ולעבור למתחרים.

חפשו מנהלים ועובדים המסוגלים להסתגל טוב יותר לסביבה תחרותית

בעולם עסקי תחרותי, טכנולוגי העובר שינויים מהירים, בעולם משברי, מתחדש ומשתנה יש יותר צורך להיעזר במנהלים ועובדים מיומנים. כאלה שמסוגלים לסחוף אחריהם, מנהלים ועובדים המסוגלים להסתגל טוב יותר לסביבה תחרותית ומשתנה תדיר. מתודולוגיות הניהול משתנות. פעמים לא מעטות חברות וארגונים לא מצליחים לבנות תרבות עסקית וניהולית המתאימה לסוג המנהלים המצטיינים כיום. התוצאה שחברות ועסקים חווים נטישה של מנהלים ועובדים טובים לחברות וארגונים עסקיים שמעניקים להם סביבת עבודה ראויה לכישורים ולצרכים שלהם.

ניהול מנהלים ועובדים בעולם משתנה והיברידי

ניהול מנהלים ועובדים בשיטה היררכית הולך ונעלם. העולם העסקי והניהולי עובר לניהול מטריציוני מבוזר. מנהלים ועובדים חייבים להצליח לעבוד בקבוצה. הם חייבים להיות קשובים לצרכים של האחרים ובעיקר חייבים להיות מסוגלים להאציל סמכויות, ללמד ולפתח מיומנויות של עובדים ומנהלים שנמצאים תחת אחריותם. כיום מנהלים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה חייבים להיות מודל לחיקוי. חייבים להיות עם סט ערכים ותרבות ניהולית שמעניקה דוגמה אישית הראויה לאימוץ. דעו כי ארגונים שהשכילו להחיל על עצמם את השינויים בעולם העבודה והניהול המודרני מגיעים לתוצאות הרבה יותר טובות.

אינטליגנציה רגשית כמפתח לניהול מנהלים, עובדים ומשימות במאה ה-21

מבקש לעדכנך כי למונח "אינטליגנציה רגשית בעולמות הניהול" יש מקום חשוב בתהליך ההגדרה המבטא יכולות רגשיות, אישיות וחברתיות המשפיעות על היכולת הכללית של מנהל או עובד להתמודד באופן יעיל ומקצועי עם המשימות, הדרישות והלחצים הסביבתיים במקום העבודה. דעו כי המחקרים האחרונים מצביעים על מנהלים מצטיינים כאלה שיש להם היכולת לאזן בצורה הרבה יותר טובה בהשוואה לפחות מצטיינים בין ההיבטים הרגשיים לקוגניטיביים שלהם. אינטליגנציה רגשית מפותחת המשולבת עם יכולות גבוהות של תקשורת בין אישית גבוהה במיוחד משפיעה על רמת הביצועים. מהניסיון שלנו גילינו כי מנהלים בעלי אינטליגנציה רגשית מפותחת וגבוה מהממוצע תמיד מפגינים שיעורי הצלחה גבוהים יותר בקבלת החלטות, בתחום הניהול, בתחום המכירות בישרות לקוחות ובעיקר ביכולת להניע צוותים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ניתן וחשוב לשפר מיומנויות תקשורת ואינטליגנציה רגשית

אנו כיועצים ארגוניים מקצועיים המעניקים שירות בפריסה ארצית וגם מחוץ למדינת "תל אביב" באזור חיפה קריות והצפון מציעים מגוון תוכניות והדרכות לשיפור מיומנויות. הנושא החשוב זוכה לטיפול רחב במסגרת תוכניות פיתוח מנהלים, קורסים למנהלים וסדנאות מנהלים בפורמט הכולל אימון אישי – אימון עסקי ומנטורינג.  כדי להפוך גם את המנהלים הטובים שלך למנהלים מצטיינים נכון כי נשפר אצלם את היכולת ליצור תחושת לויאליות ומחוברות לתרבות הארגונית בקרב עובדים ומנהלים שבתחום אחריותו. מבקש לקבוע כי מנהלים מצטיינים מצליחים להבין טוב יותר להבין ולהכיל באופן מיטבי סיטואציות שונות הקשורות ברגשותיהם והתנהגותם של מנהליו ועובדיו במסגרת העבודה.

קבל מפגש חשיבה במתנה

כיום אינטליגנציה רגשית גבוהה ומיומנויות תקשורת בין אישית מעל הממוצע קריטיים להצלחה בעולמות הניהול, המנהיגות ובעבודה. הם חשובים לא פחות בתהליכי בניית תרבות וסביבת עבודה נעימה שעבודת צוות ושיתוף מאפיינים אותה. תוכלו למצוא עוד עשרות רבות של מאמרים ופוסטים מקצועיים המשיקים לנושא בתוך הבלוג הניהולי שלנו. החלטתי להעניק גם לך מפגש סיעור מוחות במתנה שיתמקד בהצגת כלים פרקטיים לביצוע תהליכים מול עובדים ומנהלים.שיביאו לשיפור התקשורת הבין אישית, שיפור האינטליגנציה הרגשית ועבודת הצוות, גם אצלך בחברה. לקביעת פגישת סיעור מוחות ללא עלות ניתן לפנות אלינו במייל: abc@nihul4u.co.il או בטלפונים הבאים: 03-9032222 וישירות לנייד של משה גרימברג 0544-814332