בתחום ניהול שינוי ארגוני, רה ארגון ושינוי מיקוד אסטרטגי ועסקי נדרשת מעורבותו של יועץ ארגוני. בשני מקרים לפחות נדרשת מעורבותו של גורם מקצועי להובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. חברות וארגונים עסקיים ומשפחתיים עשויים להזדקק לייעוץ אירגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי המניע צמיחה בשני מצבי קיצון. הראשון כאשר יש גידול ותנופה של צריכת המוצרים ואו השירותים שהם מעניקים. אז נדרש מהר להוביל תהליך של שינוי התאמה להמשך הצמיחה והשגשוג. השני, נמצא בצד הפחות נעים.

בצד של האטה, הפסד פלחי שוק ולקוחות, הפסדים ואיבוד הרלוונטיות בשוק ומול המתחרים והלקוחות. כאן חברות חוות משבר עסקי עמוק ועשויות להזדקק בשלב הראשון לתהליך בלימה של ההתדרדרות. רק לאחר מכן להיכנס לתהליך של הבראה רה ארגון ושינוי והתאמת האסטרטגיה העסקית והשיווקית לשינויים. רק בהמשכה של הדרך הלא פשוטה, ארגונים ועסקים שעברו תהליכים מקצועיים עשויים לפגוש את החזרה לצמיחה העסקית. אנו בתהליכי ניהול שינוי ארגוני, ייעוץ אירגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי עובדים מול הנהלות ומנכ"לים המבקשים לחזור לצמיחה.

הייעוץ הארגוני חשוב הן בהצלחות והן במשברים

ניהול שינוי ארגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי מניעים צמיחה בעולמות העסקיים התחרותיים שנלחמים כיום על כל לקוח ולקוח. מערכות העסקים וניהולן עברו טרנספורמציה. ערוצי השיווק והמכירות התפתחו והעולם הפך לכפר אחד גדול שמאפשר לכל צרכן להיות "מלך". להיות זה שמחזיק בידיו את המפתחות להצלחות עסקיות וצמיחה או להיעלמותם של חברות ועסקים שלא השכילו להתאים את עצמם לשינויים שהשוק והלקוחות מובילים. מתברר כי מספר לא מבוטל של חברות עסקים וארגונים מתקשים לתת פתרונות ומענה מהיר והולם לכל השינויים המחייבים את הבעלים. על המנכ"ל והמנהלים לאמץ כלים חדשים לניהול מערכתי של הארגון בכל ההיבטים היה ורוצים לחזור לצמיחה. עליהם לשפר ביצועים בניהול טוב יותר למערכי המכירות ושירות הלקוחות. ניהול יעיל יותר של המשאב האנושי. ובעיקר ניהול על פי יעדים והשגת מטרות כלכליות שבלעדיהן אין זכות קיום לאף חברה עסקית. ייעוץ אירגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי מניעים צמיחה

"כיבוי שרפות" – זה לא ניהול

רובם של העוסקים בניהול שוטף עסוקים במשימות של "כאן ועכשיו" ופחות מקצים זמן ניהולי ותשומות לניהול הוליסטי. ניהול מקצועי המכין את החברה או העסק לאתגרים של השוק והמתחרים. הפער הזה יוצר מצבים שבהם חברות וארגונים מתעוררים מאוחר מידי. הם עשויים לגלות כי המהירות שבה משתנה עולם העסקים העולמי והישראלי מביא אותם להישאר הרחק מאחור. בתהליכי שינוי ארגוני, ייעוץ אירגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי, אנו מובילים את הפעילות הייעוצית בתחומים הבאים:

 • מיפוי מצב קיים ואפיון שוק ומתחרים באמצעות MRI לארגון ולמנהליו
 • עדכון התוכנית העסקית והתוכנית האסטרטגית
 • הצגת מנועי הצמיחה החדשים, שווקי היעד להשגה כחלק מהשינוי האסטרטגי והטקטי
 • התאמת המבנה הארגוני לצרכים החדשים.
 • טיוב כוח אדם. גיוס מקצוענים בניהול מכירות ושיווק והחלפתם של אלה שתרומתם הפכה לשולית בתהליך
 • שיפור מיידי במערכי המכירות ושירות הלקוחות. הבנה כי ההצלחה העסקית קשורה ברמת שביעות רצון הלקוחות

שינוי ארגוני מחייב התמקצעות

 • לאמץ מערכות תקשורת פתוחות. הן ברמת הארגון פנימה והן ברמת התקשורת מול הלקוחות.
 • לקדם מנהלים ומנהלות צעירים לתפקידי מפתח. צרו גיוון אתני ומגדרי ותופתעו מהתוצאות.
 • לא להתחיל כל תהליך של שינוי הבראה וצמיחה באם אין לכם כמנהלים ובעלים את היכולת להיות מעורבים
 • שיפור משמעותי במיתוג ובחיזוק הבידול שלכם מול המתחרים, השוק ובעיקר מול הלקוחות
 • לבנות תוכניות העצמה והעשרה לעובדים ולמנהלים. בנו להם אופק ניהולי ומקצועי ארוך טווח.
 • צרו מערכות תגמול "חכמות" לא תמיד כסף מניע אנשים. אחריות וסמכות מניעים יותר.

הצורך בשינוי לא מחריג אף אחד?

עסקים המבקשים חיים נדרשים באופן שוטף להתאים את עצמם לשינויים בהווה. עליהם לצפות מה נכון לשנות ולבצע בכדי להתאים את עצמם גם לשינויים שעשויים להגיע ולהידרש אליהם גם בעתיד הקרוב ואף הרחוק. ארגונים חייבים להתאים את עצמם להווה ולעתיד, ועדיף שיעשו זאת יום קודם. אין הנחות לאף אחד. מתברר כי  גם עסקים קטנים, חברות משפחתיות, חברות קטנות ובינוניות ואף תאגידי ענק מחויבים להיערך נכון לשינויים ולהוביל שינוי ארגוני. שינוי נדרש הבא לעדכן את כל המערכות הפנימיות לאתגרים החדשים.

חברות כמו HP או INTEL או IBM עברו שינוי אחת לכמה שנים

בואו ונחשוב רגע לגבי מה שקורה בחברות המובילות בעולם שלהם נוכחות של פחות או יותר - 100 שנים? כמה פעמים נאלצו להמציא את עצמן מחדש? לעדכן אסטרטגיות שוק? להיכנס לתחומים חדשים, לפרוץ דרך? אחרות שנכשלו בכך נעלמו מהשוק. כולנו מכירים את הכישלון של מוטורולה? את היעלמות של נוקיה הפינית? של חברת המחשבים דיגיטל. אין סוף דוגמאות, עוד עשרות ואולי מאות חברות ענק שלא השכילו להוביל תהליכי שינוי הבראה וצמיחה ולכן נעלמו. בארץ בשנתיים האחרונות חברת טבע, נכנסה למערכת מואצת של שיקום הבראה ושינוי. לקח לא מעט זמן אבל כיום בראשותו של המנכ"ל החדש עוברת החברה תהליך מואץ של הבראה ושינוי ארגוני. הרה ארגון עשוי להחזירה לקדמת הבמה ולהמשך צמיחה של חברת טבע העולמית. המשימה מורכבת אבל אפשרית.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שמרו על העובדים המיומנים

אנו מאמינים כי לידע וניסיון יש ערך רב מאד. אסור כי בתהליכי שינוי ארגוני ורה ארגון לשפוך את התינוק עם המים. אין כל הגיון כי הנהלות בעלים ומנכ"לים בשעת לחץ ומשבר יחליטו לפטר את העובדים הוותיקים שעברו את גילאי ה- 45- 55. רובם ככולם יחסרו לארגון כבר ימים אחרי הפיטורין. אנו למעשה מובילים תהליכים עסקיים ברגישות רבה ככל שניתן. בהבנתנו המקצועית לכל אותם עובדים ומנהלים בעלי שיער שיבה או ללא שיער כלל יש חשיבות בהצלחת תהליכי השינוי וההבראה.

עובדים ומנהלים אלה חייבים להיות עמוד השדרה של הארגון בתהליכים של השינוי האסטרטגי והשינוי המבני. נכון כי יבוצע תהליך של התאמת כוח האדם ואף הקטנתו לאור המצב העסקי. יחד עם זאת נכון לא לאמץ את פורמט הניהול הדוגל במהפכה עקובה מדם. פורמט שחותך בבשר החי וכל מי שנראה "זקן" או שעלותו יקרה מעלות עובד צעיר שרק סיים את לימודיו.

שינוי ורה ארגון ללא מהפכות מיותרות?

מתוך הניסיון המקצועי שלנו כיועצים ארגוניים המובילים תהליכי שינוי רה ארגון לא נתקלנו בארגון או חברה עסקית שהייתה חייבת לעבור שינוי מהיסוד. הובלת תהליכי שינוי ורה ארגון המלווים בייעוץ ארגוני אפקטיבי בהבנתנו לא מחייב לבצע מהפכות עקובות מדם. ההפך הוא הנכון תהליכי שינוי הבראה וצמיחה מוצלחים מתבססים על כוח האדם המקצועי והניהולי בארגון. עובדים ומנהלים המחכים להזדמנות להיות חלק אקטיבי מתהליכי השינוי וההבראה. הדרך הנכונה והמומלצת היא פשוט לצוות את האנשים הכי טובים בארגון למשימות שבהן יצליחו להביא הכי הרבה ערך ובעיקר לממש את מלוא יכולותיהם וכישרונותיהם. בתהליכי השינוי הארגוני והתאמת המבנה הארגוני לצרכים החדשים יש היגיון למקם עובדים ומנהלים בתפקידים חדשים. יש לגייס כוח אדם מקצועי וניהולי חדש ופעמים נכון לגרוע את העובדים והמנהלים שפחות מתאימים לפרופיל החברה החדש.

שירותי מיקור חוץ לחברות ועסקים בתהליכי שינוי הבראה וצמיחה

פעמים יש הגיון רב להיעזר בשירותים מקצועיים איכותיים הניתנים על ידי מומחים. יועצים מומחים המאפשרים לחברות ולעסקים לרכוש שירותי ניהול, פיתוח עסקי, מכירות ושירות באמצעות שירות מיקור חוץ. השימוש במיקור חוץ עשוי להיות נכון בשלבים הראשונים, בהם החברה או העסק נאלץ לצמצם עלויות ולחסוך משמעותית בעלויות שכר עבודה לעובדים יקרים ופעמים פחות מתאימים להמשכו של תהליך השינוי. כאשר השימוש במאגר האנושי של החברה או הארגון לא אפקטיבי או יקר מידי, נכון לשקול מעבר לפעילות באמצעות מיקור חוץ.

בעולם כמו גם בארץ אנו מתחילים לזהות מצבים שבהם עסקים וחברות לא יהיה להן כדאי לממן ולהחזיק מנהלים ועובדים שכירים עם כל התנאים הסוציאליים. התנאים הנלווים כמו הרכב, הטלפון, התשתיות הפיזיות כמו משרדים, חניות לרכבים, חדרי אוכל ומטבח ועוד יקרים להחריד. מנגד יותר ויותר חברות מוציאות משימות חשובות לביצוע למיקור חוץ הן בתחומים של התכנות והפיתוח והן בתחומי הייצור, המכירות והשירות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


טרנספורמציה דיגיטלית ורובוטיקה

שוב אני מבקש לציין כי חברות עסקים וארגונים יהיו חייבים להתאים את עצמם מהר מאד לכל השינויים והתהליכים המואצים שהעולם העסקי חווה. להתאים את עצמם לאתגרים של היום להתכונן ולצפות ולהיערך לאתגרים העתידיים בטווח הקצר ובטווח הארוך. אנו עושים זאת באמצעות ייעוץ אירגוני – רה ארגון ושינוי אסטרטגי ובכלל אנו מניעים שינוי ארגוני, צמיחה ארגונית, עסקית וצמיחה אישית לך כבעלים וכמנכ"ל. כל חברה אמורה לבצע את התהליכים המרכזיים בתחום של הטרנספורמציה הדיגיטלית.

להבין כי עליהם לשנות את המיקוד וחובה לשים את הלקוחות וצרכיהם במקום הראשון. הטכנולוגיה אף פעם לא תחליף את הצורך במגע אנושי? אבל בוודאות היא תלך ותקטין את מעורבותם של המנהלים והעובדים בלא מעט תחומים? הבנקים משתנים, במרכולים יש קופות לתשלום עצמי. בקופות החולים, לא ירחק היום ונקבל שירותי רפואה באמצעות "רופא וירטואלי"?

גם בעולמות העסקיים – כולם חפצי חיים.

אני עוד לא הכרתי מנכ"ל או בעלים של חברה או עסק משפחתי שרצה להיכשל? רצה כי חלום חייו ייהרס? כל חברה או ארגון עסקי בארץ ובעולם רוצה להמשיך לשרוד, לצמוח להתפתח ולהרוויח. משום כך לתחום של ניהול שינויים, רה ארגון, הבראה והובלת תהליכי עדכון אסטרטגיות המביאים לצמיחה נופלת לרגליך כמנכ"ל וכבעלים. כאן אנו נשמח להיות לצידך בהנעת התהליכים. רק מעורבות ישירה שלך בתהליכים תביא להצלחה. נעסוק בייעוץ אסטרטגי ובעדכון התוכנית העסקית שלכם.

רה ארגון - מוביל לצמיחה

ניהול שינויים, רה ארגון, הבראה וצמיחה תמיד נוגעים במגוון רחב של תחומים: אנו מטפלים בהיבטים הכלכליים, הארגוניים, השיווקיים, הטכניים ואחרים של ניהול כלל הפעילות העסקית. בתהליכים שלנו בתחום רה ארגון וניהול שינוי אירגוני וצמיחה אנו מעניקים לבעלי החברה ולמנכ"ל מערך כולל של תהליכים ומתודות ליישום הרה ארגון, השינוי ותהליכי ההבראה. התנעת תהליך יוצרת בתחילה "גלים קטנים" – שינויים קטנים.

"הגלים ילכו ויגדלו" והם יניעו בהמשך שינויים הרבה יותר גדולים המניעים את שלב הצמיחה. רה ארגון ושינוי ארגוני מוצלח, מתאפיין תמיד בשינויים קטנים כגדולים בתהליכי הניהול של ההון האנושי, ניהול השיווק והמכירות, ובעיקר ניהול ושיפור בכל מה שקשור לרמת השירות ללקוחות יוצרים אווירה ארגונית חדשה המניעה את השינוי והצמיחה ובעיקר רותמת לתהליך את כולם.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בוא וניפגש עוד השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים המתמחה בהובלת תהליכי שינוי ארגוני, עדכון אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות המניעות תהליכי שינוי וצמיחה. כיועצים ארגוניים אנו מאמינים שלא נכון לבחור גורם מקצועי שמסתפק אך ורק במתן עצות. תמיד תחפשו את אותם היועצים הארגוניים המובילים תהליכי רה ארגון. כאלה היודעים להניע  תהליכי הבראה שינוי וצמיחה שלא "בורחים" מהובלת תהליכי היישום והטמעה.

תזכרו תמיד כי העצות ולו המעולות ביותר עשויות לא להספיק להצלחת הרה ארגון והשינוי הארגוני. אנו לא אוהבים לתת עצות. אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.