אנו נמצאים בתקופה מאד תחרותית. השווקים משתנים. הרגלי הצריכה של דור ה- Z שונים מהותית מדור הצרכנים הקודם. הם טכנולוגיים יותר. רובם מהם פחות נוטים להיות נאמנים ליצרן או משווק אחד. דור הצרכנים במאה ה- 21 זקוק לקבל יחס מיוחד ולהרגיש מחוזר על ידי אלה המבקשים לקבל את כספו. אנו מבקשים לשאול כיצד מייצרים חברות ועסקים בינוניים וקטנים מהלכים מנצחים באמצעות אסטרטגיה שיווקית מקצועית עדכנית ומתאימה.

בואו להכיר כמה אסטרטגיות שיווק - תוכניות שיווק עדכניות ומומלצות

כיועץ שיווקי ויועץ אסטרטגי אנסה להציג בפוסט הזה מספר תובנות לגבי הדרך לבחור את האסטרטגיה השיווקית הכי מתאימה לצרכים שלך. אנסה גם להציג עד כמה נכון להיעזר ביועצים עסקיים, יועצים שיווקיים מקצועיים כמונו. נכון כי נבין כבר מהשלב הראשוני שעדיין לא הומצאה האסטרטגיה השיווקית שמתאימה לכל סוגי העסקים והחברות. כל אסטרטגיה שיווקית מקצועית חייבת להיות מותאמת אישית לצרכים לאופי הפעילות לשוק ומול המתחרים.

מה אומרים המקצוענים בנושא אסטרטגיות שיווק - עדכניות

מה יותר חכם ונכון ללמוד מה אמר בעבר אבי תורת הניהול, פיטר דרוקר: "מטרת השיווק היא לדעת ולהבין את הצרכן כל כך טוב כי המוצר או השירות מתאים לו כמו כפפה והוא יכול למכור את עצמו". מהצד השני של הגאונות השיווקית נוכל כולנו לאמץ את דבריו של סטיב ג'ובס שאמר: "אתה לא יכול פשוט לשאול את הלקוחות שלך כדי שיספרו לך מה הם רוצים ולנסות לספק להם. דעו כי כאשר אתה משיג את זה, הם תמיד יבקשו משהו חדש". שני הגאונים הניהוליים והשיווקיים צודקים. שיווק ומכירות עוסק במתן פתרונות לבעיות וצרכים של אנשים. הצרכים והפתרונות כל הזמן משתנים, לכן עליכם תמיד לעדכן ולהתאים את אסטרטגיות השיווק והפרסום למצבים משתנים ומתחדשים.

ערוצי ההפצה, ערוצי השיווק משתנים תדיר

כיום רוב שעות הפעילות בעולם העסקים הולך ומתמקד בטלפון החכם שכל אחד ואחת מאיתנו מחזיקים. ילדים בני 8 יודעים לנצל את נפלאותיו של הסמארטפון לטוב ולרע. לכן יש כיום נטייה בקרב חברות הנהלות ומנכ"לים כי עולם השיווק משתנה וימשיך להשתנות מול העיניים שלנו. כל אסטרטגיית שיווק מקצועית וראויה כוללת כיום נתח גדול וחשוב שמתבסס תחת התחום של שיווק דיגיטלי בערוצי המידיה השונים. השיווק הדיגיטלי תופס נתח ומקום של כבוד בכל תוכנית שיווקית כיום. למרות זאת, אנו כיועצים שיווקיים ואסטרטגיים יכולים לקבוע כי עדיין ניתן להבדיל בין אסטרטגיית שיווק אחת לאחרת?

לכן אנו מציעים לבצע הבחנה באמצעות 3 בסיסים עיקריים:

• דעו כי אסטרטגיית שיווק המיועדת לחברות ועסקים המתמקדים ב-  B2B שונות מהותית מאסטרטגיית שיווק המיועדת לחברות ועסקים המתמקדים בצרכן הפרטי לכאלה המתמקדים ב- B2C.

• הכירו את ההבדלים בין תוכנית שיווקית המשתמשת בפורמט של "משיכה" -  Attraction or pull או בפורמט של "דחיפה" - Push.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


• נכון כי תוכנית שיווקית תתמקד בשילוב מקצועי של נוכחות בערוצי המידיה השונים באמצעות תוכן איכותי היוצר מודעות וקידום אורגני. מנגד נכון להשתמש בצורה נכונה ומקצועית בכל תוכנית שיווקית עדכנית בקידום באמצעות פרסום ממומן. בשני המקרים חובה לעקוב ולמדוד עלות מול תועלת.

על פי הבנתי המקצועית תמיד נכון כי כל תוכנית שיווקית תתחיל בבניית "מסע לקוח". החל מהשלב שבו מתבצעת שיחה או פגישה עם הליד – עם ההפניה, ועד לשלבים הבאים של: סגירת עסקה, החלטת סירוב שח הלקוח, שימור ומתן שירות מיטבי לאורך חיי הלקוח. דעו כי עלות שימור לקוח מרוצה תמיד תהיה יקרה משמעותית מגיוס לקוח חדש!!

צרו בידול שווקו  תמיד ערך אמיתי ללקוחות

כיועצים עסקיים ואסטרטגיים לא מוכנים לוותר לאף חברה או מנכ"ל בכל מה שקשור לשיפור הצעת הערך ללקוחות. אין זכות קיום עסקי לחברות ועסקים שלא משקיעים במיתוג ובידול המוצרים או השירותים שלהם בהשוואה למתחרים. ההמלצה שלנו אומרת כי נכון לשמור על עדכנות טכנולוגית לאורך זמן. לחזק את הייחודית והחדשנות, או להצליח להביא לתוך השותפות עם הלקוחות ערכים רגשיים כמו שותפות, אהבה, ביטחון, יושר, ואמינות. היה ועברנו את השלב החשוב הזה נכון לבצע עדכון והתאמה של התוכנית השיווקית האסטרטגית ברמת מותג העל ומותגי המשנה.

כל תוכנית שיווקית מחייבת עבודת צוות בין היועץ השיווקי לבינך כבעלים וכמנכ"ל

ללא שיתוף פעולה ואמון מוחלט בינך לביני בתהליכי עדכון האסטרטגיה השיווקית או בניית אסטרטגיית שיווק חדשה נגיע לתוצאות פחות טובות. כיועץ אסטרטגי שמגיע לתחום לאחר שנים רבות בתפקידי ניהול בכירים, יש לי היכולת והידע המקצועי לבצע "החלפת תפקידים".  להיכנס לנעלים שלך כבעלים או כמנכ"ל ולתפקד יחד איתך מתוך אחריות אישית כאילו החברה או העסק שייך לי. לאורך כל תהליכי העבודה המשותפים אני הופך לפרטנר לחשיבה ולהתלבטות.  יחד נעבוד בשיתוף פעולה עם המנהלים והעובדים שלך לאורך כול התהליכים הקשורים בבניה או עדכון של ה- אסטרטגיה שיווקית ואסטרטגיה עסקית. יחד נחליט באם נתמקד גם בשיפור מערכי מכירות ושירות ללקוחות.

תפקידי לעזור לך לבנות תוכנית שיווקית עדכנית יותר

בפגישה הראשונה שנבצע יש מצב שאני אומר את המשפט הבא: "בנקודה הזאת, את או אתה הרבה יותר חכמים ממני בכל מה שקשור לחברה ו/או לעסק שאתם מנהלים"? כיועץ שיווקי ואסטרטגי המגיע לתחום אחרי קריירה ניהולית ארוכה, אני יכול לזהות מצליחנים. ברור לי לחלוטין כי מי שהצליח כמוך, להקים ולנהל חברה או עסק ושורד לא מעט שנים חייב להיות מומחה ומקצוען בתחומו. בוא ונשלב כוחות. בוא ונבדוק באם יש ביכולתי לעזור גם לך? לעזור לך בתחומים שבהם את/ה אולי יותר חלש? כמו למשל  בתחומי השיווק פיתוח עסקי, שיפור המיתוג ועדכון אסטרטגיות שיווק . אין זה סוד כי תוכנית שיווקית מקצועית משפרת את התוצאות העסקיות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בואו, נצא לדרך! בוא ונשפר ביצועיים ונגדיל מכירות

הבטחתי כי יחד נצליח להפוך אותך ואת הארגון שלך להרבה יותר טוב, הרבה יותר רווחי. ארגון או חברה שלה אופק צמיחה הרבה יותר ממוקד.  כתוצאה מעדכון התוכנית השיווקית נגרום לכך שהעובדים, המנהלים, הבעלים ואתה כמנכ"ל תרגישו הרבה יותר גאווה להשתייך לארגון משתנה, יצירתי ומחדש. תהיו גאים להשתייך לארגון עסקי מוביל פרו אקטיבי שמעדיף לא לדרוך במקום . פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים!  אנו כיועצים אסטרטגיים המניעים תהליכים של שינוי וצמיחה באמצעות עדכון תוכנית שיווקית או בניית תוכנית שיווק חדשה. כיועץ שיווקי ואסטרטגי המכיר היטב את עולמות השיווק המכירות והפיתוח העסקי, יש ביכולתי להדליק את "הפנס". להאיר את התחומים והנקודות החייבות להשתנות גם אצלך בחברה בכדי לחזור למסלול צמיחה.

עדכון תוכנית שיווקית לא מחייבת השקעות גדולות?

אנו נשמח להיות לצידך בתהליך עדכון או בניה של תוכנית שיווקית עדכנית ומקצועית. אשמח להביא גם לכם שינוי וצמיחה באמצעות הניסיון המקצועי שלנו בתחומי הייעוץ הארגוני והעסקי. יחד נבחן להיכנס לתהליכים מואצים שיביאו מיד לשיפור האסטרטגיות השיווקיות לארגון. יהיה לנו לכבוד להצטרף לצוות האישי שלך שיחד נסייע להנהלה ולך כמנכ"ל להוביל את השינוי. נעבוד קשה ונשנס מותניים בכדי להפוך מחברה מגיבה לחברה מחדשת ומובילה בשווקים.

צרו קשר אשמח להעניק גם לך מפגש חשיבה במתנה

דע כי ברוב המקרים לא מדובר בהשקעה כספית ענקית? מדובר פעמים ביכולת להציג תמונת מציאות אחרת ולהציע סט פתרונות קלים ליישום ולא יקרים כלל. אנו כיועצים שיווקיים ואסטרטגיים, המגיעים מבחוץ מביאים נקודת מבט אחרת, נקייה מפרדיגמות ומסננים. מבקשים לעדכן אסטרטגיה שיווקית ועסקית בעולם ה- B2B או בעולמות ה- B2C? אני מזמין אותך להכיר אתנו מקרוב ולפיכך אנו מבקשים להעניק לכם מפגש סיעור מוחות – במתנה!  נבצע חשיבה משותפת לאיתור הדרכים לבצע עדכון לתוכנית השיווקית שלכם. צלצלו ישירות למשה גרימברג: 0544-814332  03-9032222 או שלחו לו מייל ישיר: abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים