תהליך פיתוח מנהלים מתמקד בהכשרה מקצועית ניהולית ומנהיגותית המסייעת למנהלים צעירים וותיקים לפתח ולשפר את כישורי הניהול שלהם. בעולם העסקים המושלם, זהו תהליך הדרגתי שמתחיל ביום הראשון לעבודה ומסתיים כאשר המנהל עוזב את עבודתו. פיתוח מנהלים הינו תהליך מתמשך המעצים מנהלים ועובדים לאורך כל חייהם בארגון. תהליך פיתוח המנהלים אצלנו בחברה מכסה מגוון נושאים, כגון מנהיגות, ניהול, תקשורת ועבודת צוות. ההדרכה יכולה להתבצע בקבוצות של עד 12 משתתפים, המשולה גם עם פורמט של אימון עסקי ואישי. במסגרת תהליכי פיתוח מנהלים שאנו מעבירים בחברות ובעסקים, אנו משלבים למידה קבוצתית עם ליווי אישי בפורמט 1:1.

מהו תהליך פיתוח מנהלים מקצועי?

שיפור מיומנויות ניהול, מנהיגות והנעת צוותים מהווים את הבסיס לכל תהליך מקצועי של פיתוח מנהלים ועובדים. תוכניות פיתוח מנהלים אצלנו מביאות את המשתתפים לשפר ביצועים. להתמודד בצורה המיטבית ביותר עם אתגרים הטמונים בעבודתו השוטפת של כל מנהל בתחילת דרכו או במסגרת תפקיד ניהולי מתקדם יותר. אנו מעניקים למשתתפים סט כלים ומיומנויות עדכניות אשר מאפשרים לכל אחד מהם לשפר את כישורי התקשורת הבינאישית את המנהיגות ויכולת הנעת צוות. בו בזמן הם זוכים לשיפור יכולות הכל מה שנוגע לעבודה תהליכית, קביעת סדרי עדיפויות, ניהול סיכונים והחשיבה אסטרטגית.

פיתוח מנהלים מלמד לראות את "התמונה הגדולה"

כחברה המתמקדת בפיתוח המשאב האנושי אנו מבקשים לקבוע כי תחום פיתוח מנהלים בעולמות העסקיים מביא להחזר השקעה גבוה במיוחד. המנהלים המשתתפים נחשפים לנושאים ברמת האסטרטגיה הכלל ארגונית. נחשפים לתרבות לערכים ולחזון הארגוני ולוקחים חלק בהטמעתו. אנו במסגרת תהליכי הלמידה והליווי האישי דואגים כי המשתתפים יעצימו את יכולתם לראות את "התמונה הגדולה". לפתח יכולות וכישורים מתאימים ותפיסה ניהולית עדכנית ונכונה, אשר יסייעו להם כדרג ניהולי צעיר להתמודד טוב יותר עם הדרישות הניצבות בפניהם.

המטרה המרכזית של פיתוח מנהלים?

ייעול ואופטימיזציה של התהליכים הארגוניים והניהוליים ברמת מנהלים בדרגי הביניים היא מטרת העל של תהליכי פיתוח מנהלים. בתהליכים אנו פועלים למקסם את יכולותיהם של המנהלים המשתתפים לתהליכים הארגוניים, משפרים יכולות, וכישורים. מביאים את המשתתפים לעדכן את "ארגז הכלים" הניהולי שלהם בכדי שישדרגו את האפקטיביות הניהולית והמקצועית שלהם. אנו שמים דגש לפתח את התחומים הבאים:

 • מנהיגות – שיפור מיומנויות בתחום מנהיגות אישית ומנהיגות עסקית העוזרת מאד במניעה ופתרון מאבקים מיותרים וסכסוכים.
 • ניהול – נדאג לשפר מיומנויות ניהול מתקדמות התמקדות בשיפור יכולת ניהול עצמי ומשימות, לצד ניהול אפקטיבי של כפיפים.
 • תקשורת – נביא לשיפור יכולות בתחום תקשורת בין אישית ושיפור ביכולות האינטליגנציה הרגשית החשובה כל כך לניהול.
 • משא ומתן – אין זה סוד כי מנהלים בכל הדרגות מחויבים לשלוט ברזי עולם המשא ומתן ויכולות מכירה של רעיונות מול עמיתים וכפיפים. נעסוק בתחום חשוב זה ונדאג כי המשתתפים ישפרו יכולות.

הקליקו מטה למעבר לאחת מהתוכניות המיוחדות שלנו לפיתוח מנהלים, קורסים וסדנאות

עולם העסקים מבין עד כמה חשוב להשקיע בפיתוח מנהלים ועובדים

הנהלות ומנכ"לים בקרב חברות וארגונים גדולים בינוניים וקטנים מבינים כיום עד כמה נכון וחשוב להשקיע בפיתוח מנהלים ועובדים. הם מבינים כי ההשקעה בהם מביאה לערך רב ומדיד. ברור להם כי ללא כוח אדם מקצועי וניהולי מוכשר ורעב להצלחות הדרך להמשיך ולשמור על ההובלה מול המתחרים תלך ותהיה קשה יותר. מניסיונם הם מבינים היטב עד כמה נחוץ להשקיע בהכשרה ובפיתוח דור המנהלים הצעיר בחברה. דור המהווה את העתודה הניהולית לשנים הבאות. פיתוח מנהלים והשקעה בשיפור יכולות ומיומנויות מביא לכך שהמשתתפים לא ישקלו עזיבה ומעבר למתחרים. הם יישארו נאמנים לארגון ויראו בו בית מקצועי לשנים קדימה.

קורסים וסדנאות פיתוח מנהלים

בעבר, הכשרה ופיתוח מנהלים נעשתה לרוב באמצעות למידה וחיקוי תוך כדי עבודה. המנהלים הצעירים שהיה להם המזל להיות בקרבתם של מנהלים איכותיים ומקצועיים, הרוויחו. אחרים אולי למדו דברים פחות מוצלחים ממנהלים לא כל כך מוכשרים שהכון ללמוד מהם. בשנים האחרונות, הכשרה, הדרכה ופיתוח מנהלים ועובדים עברה טרנספורמציה. כיום חברות רבות מספקות תוכנית הכשרה מובנית למנהלים חדשים. הן עושות זאת באמצעות חברות ייעוץ ארגוני מתמחות שלהן ידע וניסיון מוכח. המפתח לתוכניות פיתוח המנהלים הייחודיים שלנו ממוקד בהבנה שלנו שבאחריותנו לספק למנהלים הצעירים המשתתפים בתוכנית הכשרה מובנית ורלוונטית שתספק להם את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח בתפקידיהם. אנחנו עושים זאת באמצעות קורסים וסדנאות מנהלים המותאמות לעולם התוכן של החברה והמשתתפים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


רשימה חלקית של הנושאים המטופלים במסגרת תוכניות העצמה ופיתוח מנהלים שלנו:

 • הכרת ההבדלים בין מנהיג למנהל.
 • הנעת צוותים ומשימות.
 • נשפר אצל המשתתפים יכולות בתחום האצלת סמכויות.
 • חזון אישי ערכים ותרבות כחלק מהיכולת הנדרשת להניע צוותים ומשימות.
 • שיפור יכולות התמודדות עם משברים ומאבקי כוח.
 • הכרת החשיבות של האינטליגנציה הרגשית והתקשורת הבינאישית בתהליכי הניהול והמנהיגות.
 • שיפור יכולות בתחום חניכה ומתן משוב ראוי לכפיפים.
 • אימוץ מודל האחריות והסמכות ככלי ניהולי חשוב בעבודתו של כל מנהל.

פיתוח מנהלים מסקנות ותובנות לסיכום

אנו מאמינים כי ישנן גישות שונות לפיתוח מנהלים. ככלל אנו מאמינים בעבודה תהליכית הכוללת מפגשי למידה וליווי המשתתפים בעבודתם בשטח. מעבר לכך אנו מעניקים למשתתפים מפגשי מנטורינג ואימון עסקי ואישי בפורמט של 1:1. כחברה לייעוץ ארגוני המתמחה בפיתוח ההון האנושי, אין אנו מאמינים כי תוכניות והדרכות ניתנות לשכפול. אנו מאמינים בהתאמת תוכנית פיתוח המנהלים לאופי וצרכי הארגון ולרמתם שך המשתתפים. כחברה, אנו מקפידים כי במסגרת תהליך פיתוח המנהלים, המנהלים הצעירים יחשפו לכלים ניהוליים עדכניים יותר. נחשוף אותם להתמודד עם דילמות ניהוליות ומקצועיות ברמת מקבלי החלטות. נבצע לאורך כל תהליך הלמידה סימולציות וניתוחי אירוע  כחלק מרכזי בתהליכי פיתוח המנהלים שלנו.

הקליקו מטה למעבר לאחת מהתוכניות המיוחדות שלנו לפיתוח מנהלים, קורסים וסדנאות