עולם העבודה והעסקים במאה ה-21 מחייב תכנון קפדני בכל מה שקשור לניהול וטיפוח מנהלים ועובדים לאורך זמן. פיתוח מנהלים ועובדים באמצעות קורסים תוכניות העשרה וסדנאות למנהלים מחייב ארגונים להשקיע מחשבה ומשאבים. אין כל סיבה לחשוב כי העובדים והמנהלים הבכירים שלכם ישמרו לכם נאמנות לאורך זמן? המתחרים והד האנטרים פועלים 24/7 באיתור "כוכבים" שישמחו להיקלט אצל המתחרים. עסקים וחברות מצטיינות מחויבות לבצע  תכנון קפדני לעתיד בכל מה שקשור לבניית תוכניות פיתוח מנהלים ועובדים ובעיקר להשקיע באיתור וגיוס דור המנהלים הבא.

הכשלים בניהול כוח ניהולי בכיר 

בחברות עסקיות רבות ובעסקים משפחתיים גדולים ובינוניים, מעדיפים שלא לחשוב על המחר, בכל מה שקשור לטיפוח והשבחת דור המנהלים הצעיר. רבים מהם מגלים באיחור כי שדרת הניהול מתדלדלת. תמיד נכון כי לכל מצב שבו מנהל בכיר מחליט לעזוב יהיה מישהו מקצועי בשל ומוכן מתוך הארגון להיכנס לנעליו. לאחרונה, אנו מזהים כי רבות מהחברות מחפשות את דור המנהלים הבא – בחוץ. הן לא השכילו לטפח ולגדל דור מנהלים צעיר בתוך הארגון. חברות והנהלות מעדיפות את הכאן ועכשיו על פני תוכניות פיתוח מנהלים באמצעות קורסים, סדנאות ותוכניות העשרה פנים ארגוניות כחלק מתרבות ארגונית נכונה.

בתקופות משבר דווקא נכון להשקיע בפיתוח מנהלים ועובדים

טיפוח דור המנהלים הבא – טיפוח "הכוכבים" ה- Top talents נכון כי יהיה פקטור משמעותי בכל חברה או ארגון המבקש לצמוח לאורך זמן. ההון האנושי וההון הניהולי מהווים תמיד את אחד ממנועי הצמיחה הכי חשובים. בתקופות משבר והאטה רבים מהמנכ"לים והארגונים נוטים בשלב הראשון לצמצם עלויות בצורה דרסטית. לפגוע במנהלי הביניים, לבצע קיצוצים דרסטיים בכוח אדם ובעיקר לבטל ואו לצמצם לחלוטין השקעה בשימור ופיתוח מנהלים ועובדים.

התחרות על מנהלים ועובדים טובים הופכת לקשה יותר.

כיום התחרות על מנהלים ועובדים טובים הופכת להיות קשה במיוחד. נאמנות העובדים למקום עבודה הולכת ונחלשת. יכולת החברות והעסקים לשמר מנהלים ועובדים לאורך זמן מחייבת שינוי גישה מערכתית ברמת ההנהלה. ניהול לא נכון של משבר יוצר אי שקט והתמרמרות בתוך הארגון, האווירה הבלתי יציבה גורמת לפגיעה בתחושת המשפחתיות וברמת הלויאליות. התוצאה רבים מהמנהלים והעובדים עשויים לחכות להזדמנות הראשונה לעזוב את הארגון ולשפר את תנאיהם אצל המתחרים.

חברות וארגונים גדולים מאבדים בממוצע בשנה למעלה מ- 20% מהמנהלים

נתונים אחרונים מגלים כי תופעת הנטישה של מנהלים ועובדים בכירים למתחרים הולכת וגוברת. המספרים הלא מאושרים מדברים על ממוצע שנתי של כ- 20%. התוצאה היווצרות ואקום ניהולי ומקצועי ברמות הביניים של חברות ועסקים הן בשוק הישראלי והן בעולם. חברות ותאגידים מצליחות לאתר "כוכבים" ולגייס אותם תמורת הסכמי שכר משופרים ואופציות ובעיקר תנאים נלווים שכיום משפיעים לא פחות על דור המנהלים הצעיר. אירועי חברה, תרבות ארגונית, מופעים,Happy hour ובעיקר שעות עבודה גמישות. לעניות דעתי הפתרון לבעיה היא לא באמצעות גיוס מסיבי של מנהלים בדרגות הביניים מבחוץ.

תרבות ארגונית המקדמת למידה וצמיחה

בניתוח עלות מול תועלת מתברר כי החיסכון בפיתוח והדרכת מנהלים ועובדים מול עלות הגיוס וההצלחה בהשמה קטן משמעותיות. הרבה יותר נכון וזול לטפח ולהכשיר מנהלים ועובדים מוכשרים לקראת התאמתם לתפקידי ניהול בכירים בארגון. כעוסקים בהדרכת מנהלים ועובדים מאז 2006 אנו בטוחים כי טיפול נכון באיתור וטיפוח דור המנהלים הבא בארגון מאפשר חיזוק התרבות העסקית המקדשת צמיחת מנהלים בתוך הארגון. זאת ועוד, חיזוק התרבות ויצירת בידול ומיתוג לחברה שמעריכה עובדים ומנהלים צעירים שהם בעלי כישורים ופוטנציאל צמיחה ניהולית. להם החברה נותנת הזדמנות להתפתח, לצמוח ולהתקדם בצורה מואצת אל עבר תפקידי ניהול בכירים בארגון.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


למי זה עשוי להתאים?

תהליך נכון גם מבטיח את הסיכוי לשמור ידע ומקצועיות בתוך הארגון ובכך למנוע זליגה למתחרים. זאת ועוד, לטיפוח דור מנהלים פנים ארגוני יש השפעה קריטית על סיכויי ההצלחה מול המתחרים. התוכנית לפיתוח מנהלים שלנו היא תהליך הכולל ייעוץ אישי וסדנאות למנהלים ולמנהלים בכירים. התוכנית לפיתוח מנהלים ועובדים מיועדת לאותם חברות עסקים ומנכ"לים המבקשים לשפר מיומנויות ניהול והובלה בקרב דור המנהלים הבא, להתאים את כישוריהם לנדרש בעשור השלישי של המאה  21.

פיתוח מנהלים ועובדים – מנהיגות וניהול אפקטיבי במאה ה - 21

אין זה סוד כי השנים הקרובות 2022-2025 יהיו קריטיות לעולם העסקים. משבר הקורונה פגע אנושות בחלק מהעולם העסקי. חברות שהתכוננו היטב למשבר ידעו לנצל את ההזדמנות ואפילו צמחו על חשבון המתחרים. משבר תמיד מהווה הזדמנות לצמיחה פעמים באמצעות מיזוגים ורכישות. כיום העולם העסקי מחויב תמיד לנוע קדימה ביעילות מקסימאלית, בחיסכון תפעולי ובעיקר ביכולות ניהול אפקטיביות. ארגונים ועסקים מצטיינים חייבים פעם אחר פעם להשיג יעדים רבעון אחרי רבעון בשוק תחרותי, סופר דינאמי.

צמיחה מחויבת המציאות גם בתקופות משבר

פעמים מחויב להמשך הצמיחה גם בתקופות משבר. עולם העסקים פוסט תקופת הקורונה יתאפיין בחוסר יציבות ואי וודאות. לפיכך יש חשיבות עצומה ליכולות הניהול בכל הרמות בכדי שעסקים וחברות יוכלו להמשיך לעמוד ביעדים. הם יהיו מחויבים להצליח להתנהל במצב של אי יציבות המחייב יכולת יצירתית ובעיקר יכולות הנעת צוותים ותקשורת אפקטיבית בכדי להמשיך בצמיחה.

תרבות ארגונית המקדשת עבודת צוות.

כיום עולם העסקים הכולל עובדים ומנהלים בגילאים השונים מדורות ה- X Y Z מחויב לבצע התאמות נדרשות ועדכניות בכל מה שקשור לשיפור מיומנויות ומתן כלים ניהוליים עדכניים. אחד מהנושאים היותר חשובים הינו תחום ניהול אפקטיבי של הצוותים. ניהול שלא מתוקף היררכיה וסמכות. ניהול המקדש  תרבות של שיתוף בידע, בשיטות, ותהליכים. ליכולות התקשורת והאינטליגנציה הרגשית ובעיקר ליכולת היישום של "סיעור מוחות" וחשיבה משותפת חשיבות רבה ביצירת תרבות ארגונית המקדשת עבודת צוות.

הקליקו מטה למעבר לאחת מהתוכנית המיוחדת שלנו לפיתוח מנהלים, קורסים וסדנאות

 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


 פיתוח מנהלים ועובדים

התוכניות שלנו לפיתוח מנהלים ועובדים שעשויים להיות בעבורכם "דור המנהלים הבא" מביאות לערך מדיד וכולל ליווי אישי במסגרת העבודה הניהולית של המשתתפים. התוכניות שלנו לפיתוח מנהלים ועובדים כוללת תהליך מובנה היוצר מיומנויות ניהול והנעה אפקטיבית של מנהלים כפיפים ועובדים. אנו משפרים ומטפחים את יכולות עבודת הצוות וניהול על פי יעדים. משפרים את יכולות המשתתפים בכל מה שנוגע לטיפוח תרבות ותקשורת אפקטיבית בכל מה שקשור לעבודה בצוות. מביאים לשיפור ופיתוח יכולות להנעה והעצמה, ללא סמכות תוך יצירת מוטיבציה כוללת לשיתוף פעולה ברמה הארגונית. כל זה מביא לחיזוק היכולות התחרותיות של הארגון ובעיקר לשימור וטיפוח דור המנהלים הבא.

 קורסים, סדנאות ותוכניות העשרה למנהלים

קורסים ייעודיים, סדנאות למנהלים, צוותי ניהול ומנהלים צעירים בדרגי ביניים. עושים זאת בהצלחה רבה לאורך שנים בכדי ליצור עתודה ניהולית זמינה ומקצועית. במסגרת סדנאות המנהלים והתוכניות להעשרה והעצמה שלהם אנו שמים דגש על שיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות, על שיפור יכולות ניהוליות ומקצועיות, משפרים את יכולות התקשורת והנעת צוותים. חברות וארגונים שלקחו חלק בתהליכים זכו לשיפור ביכולת התחרות ובעיקר זכו לשפר את יכולות שיתוף הפעולה והסינרגיה בין המחלקות השונות בארגון בכל הדרגים.

 הרצאות העשרה וימי עיון למנהלים ועובדים

כחברה לייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי אנו מעבירים הרצאות, ימי עיון, סדנאות המניעות חשיבה והשראה למנהלים. אנו לא מתביישים להציג את השאלה הכי טריוויאלית שאתם עשויים לשאול את עצמכם? מדוע נכון לבחור בנו להעביר אצלכם בארגון הרצאות, ימי עיון וסמינרים מעוררי חשיבה ואינטראקטיביים למנהלים ולעובדים? מה עושה אותנו ראויים יותר? נשמח להציג גם בפניך את רשימת ההרצאות והסדנאות שאנו מעבירים למנהלים הנהלות ועובדים.

הדרכה והעצמה משפרת ביצועים

ככלל אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני והדרכת מנהלים רצינו כי תדעו כי, כלל התוכניות שלנו נבנות בהתאמה על פי צרכי הלקוח (Tailor Made) והן  עוסקות ומתמקדות בנושאים מגוונים מעולם התוכן הייחודי של הלקוח. אנו מבצעים התאמה על פי הצרכים לאחר ביצוע תהליך ראשוני של מיפוי מצב קיים וראיונות עומק עם ההנהלה וחלק מהמשתתפים. לבחירתכם מגוון רחב של הרצאות סדנאות וימי עיון קצרים בתחום שיפור יכולות ניהול ומנהיגות בקרב שדרת המנהלים שלך. מנהלים בתחילת דרכם ומנהלים המסומנים להיות דור המנהלים הבא אצלך בארגון. הן עשויות לעניין את ההנהלות והמנכ"לים בחברות ובעסקים משפחתיים גדולים המבקשים לבצע שיפור מהיר בקרב המנהלים והעובדים הבכירים אצלם בארגון.

מתאימים את ההרצאה או את הסדנה לצרכים שלך.

הייתי שמח לו תבואו לבדוק יחד איתנו, מה עשויה להיות ההרצאה הכי מתאימה בעבורכם בנושא שיפור מערכי הניהול והפעלת צוותים ועובדים בקרב המנהלים אצלכם בארגון. חפש מגוון רחב של נושאים ופוסטים בנושא הרצאות השראה בבלוג הניהולי שלנו. היה לא מצאת את ההרצאה שאתה כמנכ"ל מחפש? צור אתנו קשר – נשמח להציג בפניך את המגוון המלא. היה ונצטרך נשמח לבנות בעבורך הרצאה או סדנה מותאמת בדיוק לצרכים שתציג בפנינו. פנה ישירות למשה גרימברג: 0544814332 או צלצל 03-9032222 שלח מייל אישי אלי:   abc@nuhul4u.co.il ונקבע פגישה

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים