מה ניתן לעשות כיום בכדי להקטין את מרווחי השחיקה הניהולית והתעסוקתית? האם מודל העבודה ההיברידית דווקא מחמיר את התופעה של לחץ ושחיקה מקצועית וניהולית שפעמים גורמת למחלות מנהלים ועובדים. סטרס ניהולי ולחץ שנובע מאי יכולת לווסת נכון בין עולם התעסוקה והניהול לבין העולמות שמחוצה להם. מהי ההמלצה שלנו להימנע משחיקה מהירה מידי בעולם הניהול והעבודה בעשור השלישי של המאה ה- 21?

אימוץ שיטות ניהול ועבודה המקדשות "האצלת סמכויות"

הידעתם כי סטרס ושחיקה תעסוקתית וניהולית מוכרת כיום בארגון הבריאות העולמי כמחלה. רופאים תעסוקתיים והמוסד לביטוח לאומי בארץ מתמודד גם כן את התופעה ההולכת וגדלה. קיימות מדינות שאצלן זה הפך למחלה רחבה שדורשת פתרונות. הנהלות מנכ"לים כמו גם מנהלים ועובדים בדרגות השונות חייבים להיות מודעים לתופעה. הנהלות ומנכ"לים מחויבים להקטין את התופעה. עליהם להשקיע בהדרכה העצמה ושיפור יכולות ניהול והאצלת סמכויות בקרב מנהלים ועובדים.

קורסים וסדנאות למנהלים - יאפשרו ללמוד לשלוט בשחיקה ובלחץ

כעוסקים בייעוץ ארגוני, בפיתוח והדרכת מנהלים ועובדים מציעים להנהלות ולחברות ליזום קורסים וסדנאות למנהלים אשר יתמקדו גם באימוץ מתודולוגיות ניהוליות המקטינות את השחיקה והלחץ. אנו עושים זאת במסגרת העצמה ופיתוח ההון האנושי במסגרת תוכניות הפיתוח הארגוני. ברמת מנכ"לים חברי הנהלה בכירים ובעלי חברות ועסקים, אנו מציעים תהליכים של אימון אישי – אימון עסקי להקטנת סממני השחיקה ואימוץ כלים ניהוליים טובים יותר. איזון ומידתיות הן מילות המפתח בהיבט של טיפול נכון בשחיקה ולחץ בעולם הניהול והעבודה.

שחיקה או לחץ לא מאפיין אנשים ומנהלים חלשים.

דעו כי שחיקה בעבודה היא לא בעיה אישית שלכם? רבים כיום מתמודדים עם התופעה שבאמת קיימת בעולם העבודה והתעסוקה. היא לא בעיה נפשית או רגשית של אנשים או מנהלים פחות חזקים. על פי מאמר של וול סטריט ג'ורנל שצוטט לאחרונה בגלובס נטען כי המרכז הרפואי מאיו קליניק, מהמובילים בארה"ב, קבע ששחיקה בעולם העבודה והניהול היא לא מצב המאובחן כרפואי. זאת למרות הדעה השונה של המרכז העולמי לבריאות. אחרים טוענים את הדבר הבא: למרות שעל פי המאפיינים המרכזיים שלה בהחלט יכולים להתבטא בהיבטים נפשיים ופיזיים.

מהי הדרך לבחון באם אתם חווים לחץ ושחיקה בעבודה?

מהניסיון המקצועי שלנו כיועצים ארגוניים שעובדים לא מעט עם מנהלים בדרגות השונות, כאלה שחווים לחץ ושחיקה גילינו שיש כמה שאלות מפתח שאפשר להשתמש בכדי למפות לחץ ושחיקה בקרב עובדים ומנהלים.

  1. היה ואתם מאבדים סבלנות בעבודה ובבית? היה וכל דבר קטן עשוי להקפיץ ולעצבן אותכם? האם עמיתים לעבודה ולקוחות סובלים מדפוס התנהגות עצבני שלכם?
  2. האם יש לכם קושי לקום בבוקר? סובלים מדפיקות לב מואצות? מתקשים להתמקד במשימות הדורשות ריכוז?
  3. האם הגדלתם את כמות הסיגריות שאתם מעשנים? עברתם אולי לכדורי הרגעה שונים? או הגדלתם את השימוש במשקאות חריפים ובסמים קלים, בכדי להעביר במקצת את תחושת הלחץ והשחיקה?
  4. האם התחלתם לגלות תסמינים שונים של "כאב" או בעיות אכילה, או איבוד תיאבון?
  5. האם קשה לכם להירדם בלילה? וכמות שעות השינה קטנות מ- 4 שעות בלילה? האם אתם מתעוררים באמצע הלילה כתוצאה מחלומות הקשורים לעיכוב בסיום משימות בעבודה?
  6. האם יש לכם חשש ומחשבות כי המנהל הישיר שלכם מתנכל ומבקש לפטר אותכם?
  7. היה ואתם מאבדים יכולת ריכוז במהלך יום העבודה במשימות שבעבר עשיתם אותם בקלות?

היה והתשובות לשאלות האלה ולאחרות הדומות להן חיוביות, אזי אתם נמצאים במוד של חרדה, שחיקה שללא טיפול מקצועי עשויה לגרום לסימפטומים גופניים – יכולה להתפתח לתסמונת המוכרת של "מחלות מנהלים ועובדים".

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


כיצד מתמודדים עם תופעת הלחץ והשחיקה בעבודה?

אני מניח כי התופעה לא חדשה לכם. אתם בטח מכירים את ההרגשה שאתם עוד מעט קורסים? הלחץ השוטף בעבודה או סגנון הניהול הברוטאלי והנרקיסיסטי לא פעם מביאים את כולם לסך התהום. כשהעומס גובר, כמות המיילים הנכנסים המבקשים תשובה הולכת וגדלה. המשימות שהבטחתם לעמוד בהן נדחות פעם אחר פעם, לא מוסיפות לכם בריאות. אתם פעמים בקושי קמים בבוקר, ואין לכם כייף להגיע בכלל לעבודה? לתופעה הנ"ל אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים קוראים לזה" שחיקה ניהולית". תופעה הגורמת ללא מעט נזקים בחברות וארגונים. כיצד מתמודדים עם התופעה?

שאתם יודעים לאן צריך להתקדם וקיימת תוכנית - הלחץ והשחיקה בשליטה

כשאתם קובעים מטרות ראויות, כשאתם מקצים משאבים ובונים תוכנית להשגתן ומשיגים אותן, אתם נהנים ומרגישים מלאי מרץ ואנרגיה. כך אתם מונעים את התסכול ואת השחיקה האישית שלכם. משה גרימברג ושותפיו הבכירים לדרך, במסגרת פעילויות ההדרכה והליווי, אנו מעניקים כלים ייחודים לשימוש יעיל ואפקטיבי יותר בכל המשאבים העומדים לרשותכם. חשוב כי אחת מהמשימות המרכזיות שלנו במסגרת תוכניות הליווי והעצמה, אימון מנהלים, קורס מנהלים, היא להתמקד בהתאמת התכנים במיוחד עבורכם על מנת למנוע ולעצור את תהליכי השחיקה.

אמצו את חוק הפרטו את חוק ה- 20-80

לעצור את המרוץ לקבל "מחלות מנהלים" המאפיינות מנהלים אשר פחות יודעים לנהל נכון ויעיל את זמנם ומשימותיהם. כמנהלים וכעובדים. לדעת להתמקד בעיקר. להכיר את חוק הפרטו את יתרונות חוק ה- 20% - 80%.  שווה קריאה ובוא ליהנות ממפגש חשיבה חינם. אנו מעניקים כלים ייחודים לשימוש יעיל ואפקטיבי יותר בכל המשאבים העומדים לרשותכם. במסגרת, תוכנית אימון מנהלים, קורס מנהלים אקטיבי, אנו מתמקדים בהתאמת התכנים במיוחד עבורכם על מנת למנוע ולעצור את תהליכי השחיקה המסוכנים כל כך לבריאות.

היתרונות של תוכניות הליווי שלנו

אנו עוזרים לכם לבנות תוכנית פיתוח מנהלים והדרכה בתחום ניהול מכירות ובתחומי ניהול מו"מ שתאפשר לכם למצוא יכולות ואנרגיות חדשות להמשך הצמיחה. אנו מצליחים באותן 24 שעות ביממה ואותם 7 ימים בשבוע לגרום לכם להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות. תוכניות הליווי, התוכניות למנהלים ולכוחות מכירה מביאות לתוצאות מרשימות. המחצית השנייה של כל שנה תקציבית בעולמות העסקיים עשויה להיות, בעבורך ובעבור ארגונך תהיה טובה יותר מהמחצית הראשונה וכך תוכל\י להתכונן אף לשנה הבאה, בה תוכלו לעבוד פחות קשה, להקצות יותר זמן למשפחה ולעצמך - וגם לשפר את התוצאות העסקיות. במסגרת תהליכי יעוץ ארגוני, אימון עסקי ופיתוח מיומנויות אנו מעניקים לכם כלים להצלחה.

איזון ומידתיות המפתח להצלחה

אני מבקש לשתף אותכם בכמה תובנות אותם אני משתדל לא לשכוח אף פעם. אישית אני לא מתבייש להציע לכם להדפיס אותם ולהניחם במקום בו תמיד תוכלו לראותם. המנהג ההרסני ביותר שלנו הוא ? לדאוג. לא פעם אנו דואגים כי אין לנו את היכולת להגיע לאיזון ומידתיות בפעילויות האישיות והעסקיות. האיזון והמידתיות בחיינו מהווים את תחילתו של המסע אל עבר השקט נפשי והאמונה בדרך. ככלל הן התרופה הכי טובה למנוע "מחלות מנהלים" ושחיקה. אני אשמח לקבוע פגישת היכרות וחשיבה משותפת בנושא חשוב זה. קבל "מפגש חשיבה וסיעור מוחות במתנה" - ללא עלות ומחויבות!

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


המילים שמאפיינות מצליחנים וסגרך כלל מוריד חרדות ולחץ

השמחה הגדולה ביותר היא לתת. המעשה המשמח ביותר הוא לעזור לאחרים. התכונה המכוערת ביותר אנוכיות. האנשים המסוכנים ביותר? הם רכילאים. האובדן הגדול ביותר? אובדן הכבוד העצמי. שתי המילים המאפיינות מצליחנים הן: אני יכול. המתנה הגדולה ביותר היא קבלת עידוד ותמיכה. המלבוש היפה ביותר של האדם הוא החיוך. אז מדוע אנו לא מנצלים יותר ויותר את שרירי הפנים? חיוך שובר מחסומים, יוצר תקשורת ללא מילים. אז תנו תמיד חיוך ענקי !!!!!!!!! בואו ונכיר ברמה האישית. אנו לשירותך באזור חיפה קריות והצפון ובפריסה ארצית. צלצלו ישירות אלי 0544814332 או שלחו דוא"ל abc@nihul4u.co.il