בכל חג פסח אני נשאר נפעם ופעור פה מהסיפור של יציאת מצרים ובנייתו של העם היהודי שעבר מטמורפוזה מעבדות לחרות תוך כדי תנועה והתגבשות חדשה של דור שלא הכיר את קשיי העבדות במצריים. השנה החלטתי להקדיש קצת מחשבה על חוכמתו הרבה של משה רבנו שידע כמנהיג לאמץ לא מעט החלטות נכונות המאפיינים מנהיגים עסקיים כיום. משה ידע להשתמש נכון בכל סוגי היועצים הארגוניים? יועצים בתחומי האסטרטגיה והמיתוג. יועצים במיומנים בשינוי ארגוני ובבניית חזון ותרבות ארגונית, לאומית. הוא נעזר ביועצים. נעזר במומחים והיה מספיק חכם לתת אחריות וסמכות לאחרים.

ללמוד ניהול הנעה ובניית צוות ממשה רבנו

ברכה קצת אחרת. שותפי לדרך ואני לקחנו על עצמנו להיות קצת יותר יצירתיים. בואו ונחשוב מה היה יכול לקרות אחרת ביציאת בני ישראל ממצרים? היה ומשה רבנו לא היה נעזר ביועצים ארגוניים ואסטרטגיים איכותיים? מי היה עוזר לו לנהל את כלל התהליך? ליצור זהות ותרבות תאגידית? לבנות עם? לבנות לאום יהודי? הוא נעזר במומחים. במומחים בתחום המיתוג והסטוריטלינג? מי עזר לו לבצע "קסמים" ומצגות מול הכרישים הרשעים – מול השליט המצרי?

גם למשה היה יועץ ארגוני?

בוא ונחשוב מה היה קורה למבנה הארגוני ולמגדר הניהולי בתוך ערב רב של יהודים עבדים? מי עם לא יועצים מקצועיים נתנו בידי משה כלים של שכר ועונש בכדי לטפל נכון במחלוקת קורח ועדתו. להתמודד נכון עם "עגל הזהב". משה רבנו, גם היה אחראי לסטרטאפ בתחום המדיקל דיוויסס.

סטארט-אפ בתחום הביו מדיקל

הוא פיתח יחד עם אלוהים את "נחש הנחושת" שבא לתת מרפא לבני ישראל שהוכשו במדבר ומתו מבלי יכולת להירפא. כל מי שהוכש הסתכל על נחש הנחושת ונרפא. יועציו של משה ידעו להתמודד באמצעות יועצים מקצועיים מתחום ההידרולוגיה בהבאת מי שתיה לבני ישראל במדבר. הם יצרו מיזם שבו משה היכה בסלע ויצא ממנו מים. היו לו גם אדריכליות מקצועיות שבנו את אוהל המועד.

"מיקור חוץ" גם בשימושו של למשה רבנו

במסגרת ניפוץ לוחות הברית, בפעם השנייה שעלה להר סיני משה נעזר במיקור חוץ. הפעם הוא לא הצטרך לסתת את עשרת הדברות ולכתוב אותם מחדש על לוחות הברית. יתרו היה היועץ הארגוני הראשון. באחריותו לבנות מתווה ניהולי, מבנה ארגוני ומערך שליטה הגיוני לכל אותם בני ישראל שנדדו במדבר. לא פחות עסק משה בניהול ידע ומודיעין עסקי. הדבר דומה ליזם שמבקש לצמוח לכבוש נתחי שוק חדשים מהמתחרים? לכבוש את שטחי כנען מהשבטים והמלכויות שחיו בה.

הדרכת מנהלים וניהול צוותים ומשימות

יתרו, לימד את משה את חשיבותה של האצלת סמכויות אפקטיבית. הוא היה אחראי לבניית מערכות המשפט והענישה ובאחריותו נקבעו פורמט האחריות והסמכות בקרב שרי מאות ושרי אלפים. ערב חג הפסח וחג האביב היה נכון כי כולנו נשמור על הבריאות. הפעם אנו משוכנעים כי בחרתם נכון. כל אחד ואחת  על פי נטיית ליבו. בעיקר נשתדל להיות טובים יותר האחד לשני.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


רוצים לשמור על קשר? רוצים לקבל מפגש סיעור מוחות במתנה?

נשמח להכיר, פגישת ייעוץ - סיעור מוחות בנושא ניהול ומנהיגות בעולמות הסחר התחרותיים פגישת סיעור מוחות במתנה? ללא עלות. יחד נכיר ונבין את הצרכים וניקח על עצמנו את המשימה לייעץ ולבנות בעבורך ההדרכות –סדנאות וקורסים למנהלים שיתאימו בדיוק לצרכיך. אנו נפעל לטפל בנושאים הבאים: התמודדות עם הצורך לאמץ חדשנות ויצירתיות כדרך חיים. נכיר ונשפר את העבודה על פי יעדים. שיפור מיומנויות ניהול זמן וניהול עצמי. שיפור יכולות וידע בהנעת צוותים ותהליכים ברמת הארגון. נשפר את יכולות התקשורת מול הלקוחות ונשפר את הצעות הערך ללקוחות.  קורס או סדנת מנהלים עדכנית ואפקטיבית מיד אחרי החג.

לאורך השנים, בנינו מגוון רחב של סדנאות וקורסים למנהלים במגוון סגמנטים בשוק העסקים הישראלי. תוכניות מנהלים וסדנאות לעולמות התעשייה וההי טק. תוכניות מנהלים, קורסים וסדנאות בתחום שיפור מיומנויות מכירה. תוכניות מנהלים וסדנאות לשיפור מערכי שרות לקוחות. לאחרונה צירפנו שותפה בכירה לדרך שלוקחת יחד איתי אחריות על ביצוע תוכניות וקורסים למנהלים בתחומי הסחר והקמעונאות.

לקחת הובלה גם בעולמות הסחר והקמעונאות

בתאל גולדמן ואני נשמח לעמוד לשירותך. לא מצאת את ההרצאה או את סדנת המנהלים שאתה כמנכ"ל מחפש? צור אתנו קשר – נשמח להציג בפניך את המגוון המלא. היה ונצטרך נשמח לבנות בעבורך הרצאה או סדנה מותאמת בדיוק לצרכים שתציג בפנינו. אנו מאד נשמח להיות הגורם המקצועי שיחד איתך כמנכ"ל ואו כבעלים נניע שינוי וצמיחה. פנה ישירות למשה גרימברג: 0544814332 או שלח מייל אישי אלי:  abc@nuhul4u.co.il  

חג אביב ופסח שמח