שינוי עצמי או שינוי בחיים או שינוי בעולמות העסקיים אף פעם לא קלים ליישום. בעולמות האישיים, המקצועיים והעסקיים פעמים לא מעטות מגיעים אירועים ומשברים המחייבים אותנו להתמודד. להוביל תהליכים של שינוי וצמיחה. של יציאה מאזורי הנוחות ושל שבירת פרדיגמות מעכבות. פעמים אנו מחויבים ברמה העסקית לבצע אתחול מחדש ולעדכן את התוכניות העסקיות ואת התוכניות השיווקיות. בהמשכו של הפוסט הזה תמצאו אוסף של משפטי השראה ותובנות העוסקות בניהול שינויים.

ניהול שינויים כמנוע צמיחה

אנו עוסקים בייעוץ אירגוני הדרכות וליווי ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי וצמיחה. אנו מבקשים לשתף אותכם במספר משפטי השראה הקשורים לנושא ניהול שינויים וצמיחה. ארגונית עסקית ואישית. היכולת להוביל תהליכים מקצועיים ואיכותיים בכל מה שקשור למערכות ניהול שינויים, הבראה וצמיחה בעסקים ובחברות משפחתיות מאפיינת מנכ"לים ומנהלים בכירים מצטיינים.

משפטי השראה בנושא ניהול שינויים וצמיחה

שמנו לעצמנו למטרה לאסוף מספר משפטי מפתח והשראה של מנהיגים ומורי דרך לאורך ההיסטוריה - שעוסקים בנושא "ניהול שינויים וצמיחה" ועשויים לעניין אך אותך. קריאה מעמיקה במשפטי ההשראה עשויה לתת גם לך חומר למחשבה ואולי אף רצון לאמץ מספר תובנות כדרך חיים ניהולית אישית ומקצועית בדרך לעיצוב החברה אל מול האתגרים החדשים.

להלן רשימה איכותית של משפטי השראה, ציטוטים, העצמה ותובנות לאימוץ

 • ישנם שלושה מעמדות של בני-אדם: אלו שרואים, אלו שרואים כאשר מראים להם ואלו שאינם רואים.  ליאונרדו דה וינצ'י
 • אני חייב להשתנות על מנת להישאר אותו דבר. וילם דה-קונינג
 • דבר אינו נצחי, מלבד השינוי/ הרקליטוס
 • הֶיה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם. מהטמה גנדי
 • כולם חושבים על לשנות את העולם, אבל אף אחד לא חושב על לשנות את עצמו. לב טולסטוי
 • להשתפר משמע להשתנות, להיות מושלם משמע להשתנות לעיתים קרובות. וינסטון צ'רצ'יל
 • חינוך הוא כלי הנשק החזק ביותר בו אתה יכול להשתמש כדי לשנות את העולם. נלסון מנדלה
 • אם אתה לא יכול לעוף, רוץ. באם אתה לא יכול לרוץ, לך. היה אתה לא יכול ללכת, זחל. אך לא משנה מה אתה עושה, אתה חייב להמשיך לנוע קדימה. מרטין לותר קינג

צמיחה מתוך משבר

ככלל כחברה לייעוץ ארגוני העוסקת בהובלת תהליכי ניהול שינויים צמיחה והבראה בחברות שחוו משברים עסקיים וניהוליים קשים. אנו שמנו לעצמנו כמטרה, לתת כלים עדכניים שיאפשרו לארגונים ומנהלים להתאים את עצמם בצורה ראויה למציאות עסקית דינמית ורבת שינוי  .כחברה ייעוץ ארגוני וותיקה, אנו מתמקדים ביצירת תהליכים שיתופיים המחברים את העובדים והמנהלים לתהליכים החשובים האלה.

עדכון התוכנית העסקית ותוכנית האסטרטגית

כחברה וותיקה בתחום הייעוץ הארגוני והפיתוח העסקי אנו מבקשים לקבוע בצורה חד משמעית כי בכל מה שקשור לתהליכי שינוי ארגוני וצמיחה עסקית  אנו מובילים תהליכי ניהול שינויים וצמיחה באמצעות עדכון התוכנית האסטרטגית והתוכנית העסקית. בתהליכים אנו מקפידים לבצע הדרכה העצמה ופיתוח מנהלים ועובדים והתאמתם לאתגרים החדשים.

שינוי יוצר התנגדות – התנגדות מבוקרת טובה לתהליכים

התהליכים של שינוי ארגוני, הבראה וצמיחה המנוהלים באמצעות חברה לייעוץ ארגוני מקצועית וותיקה עשויים לכלול תהליכים שיוצרים הרבה פחות התנגדויות קשות בקרב עובדים ומנהלים. שינוי ארגוני הינו תהליך ממוקד, דינמי ומשתנה בעבור כל חברה עסק או ארגון המבקשים להתאים את עצמם טוב יותר לשינויים בשווקים ומול איומי המתחרים. תהליכי השינוי מבוצעים על פי מאפייני הלקוח העסקי והסביבה בה הוא פועל. תפקידנו כמובילי תהליכי הבראה שינוי וצמיחה בשלבים הראשונים נתמקד להבין לעומק את המפה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ביצוע ראיונות עומק – ניתוח SOWAT

כיצד מנוהל תהליך נכון של ניהול שינויים וצמיחה? בשלב הראשון נבצע מספר ראיונות עומק עם מנהלים ועובדים ללימוד אופיו של הארגון. נתעמק להבין את תהליכי הייצור / פיתוח ותהליכי קבלת ההחלטות בארגון כפי שהם כיום. להציע מגוון של דרכים להתייעלות ארגונית בהיבטים מגוונים: כמו למשל, ניהול רזה הרבה יותר, חיסכון בעלויות כוח האדם, זאת ועוד, נכון כי תדעו שבכל תהליך של שינוי וצמיחה תצטרכו להתמודד עם איתור פרדיגמות מעכבות ואימוץ חדשות אשר מניעות את הארגון ומנהליו אל מחוץ לאזורי הנוחות שלהם.

מנתצים פרדיגמות מעכבות - בתהליכי השינוי הארגוני

כיועצים ארגוניים המנהלים תהליכי שינוי וצמיחה בקרב חברות ועסקים אנו מתמקדים בעבודה מול הנהלות מנכ"לים ומנהלים, המבקשים ליצור פרדיגמות והרגלי עבודה חדשים, אפקטיביים ויעילים יותר. אנו עושים זאת באמצעות הדרכה פיתוח ואימון עובדים ומנהלים. עבודה נכונה מביא לבסוף לשיפור ביצועים ולהקניית מיומנויות ניהול חדשניות ומתקדמות המביאות לשיפור חד בתוצאות. ניתן להגיע להצלחות משותפות אך ורק באמצעות התגייסות משותפת כבר מהיום הראשון, של כלל ההנהלה, המנכ"ל, המנהלים והעובדים בחברה.

מנהלים ומנהיגים אף פעם לא מפסיקים ללמוד

אלה מבין בעלי החברות והמנכ"לים המבקשים ללמוד את סודות "ניהול שינויים וצמיחה" לכאלה המבקשים להתפתח לצמוח ולהתעדכן תמיד. עליהם תמיד להיות בחזית העדכנות המקצועית והניהולית העוסקת ביכולות להניע שינוי ולהתאים את האסטרטגיות העסקיות והשיווקיות לשינויים בשווקים ומול המתחרים. ניהול ומנהיגות עסקית בתהליכי שינוי וצמיחה קשים אף יותר. אנו מאמינים כי ניהול ומנהיגות בתקופות משבר הבראה ושינוי מבני הרבה יותר קשה ומאתגרת.

נהלו שינוי ברגישות

שוב פעם אני מבקש לחזור על המסר החשוב הבא: שמנו לעצמנו למטרה לאסוף ולהציג לכם, מספר משפטי מפתח והשראה של מנהיגים ומורי דרך לאורך ההיסטוריה - שעוסקים בנושא "ניהול שינויים וצמיחה" ועשויים לעניין אך אותך. קריאה מעמיקה במשפטי ההשראה עשויה לתת גם לך חומר למחשבה ואולי אף רצון לאמץ מספר תובנות כדרך חיים ניהולית אישית ומקצועית בדרך לעיצוב החברה אל מול האתגרים החדשים.

משפטי השראה, ציטוטים, העצמה ותובנות לאימוץ: ללמוד על חשיבות השינוי מקונפוציוס? מפאבלו פיקאסו? ואפילו מיצחק רבין ומיהודה עמיחי

 • השחף המגביה עוף, הוא זה המרחיק ראות. ריצ'ארד באך מתוך הספר "השחף"
 • אין רעיון טוב שאי-אפשר לשפר עוד יותר. מייקל אייזנר
 • יכולים להיות לך רעיונות גאוניים, אבל אם לא תוכל להעביר אותם, הרעיונות שלך לא ייקחו אותך לשום-מקום. לי איאקוקה
 • רעיון בינוני שמייצר התלהבות ילך רחוק יותר מרעיון גדול שלא מלהיב אף-אחד. מארי קיי אש
 • אל תקבלו מוסכמות קיימות, לא בחברה, ולא בתחומים אחרים. החברה צריכה לדעת להשתנות. יצחק רבין
 • אני רוצה להוסיף שניים לעשרת הדברות: הדבר האחד עשר, 'לא תשתנה' והדבר השנים עשר, 'השתנה, תשתנה'. יהודה עמיחי
 • יש כאלו החושבים כי להיאחז בקיים זה מה שהופך אותנו לחזקים, אך לפעמים זוהי היכולת לשחרר. הרמן הסה
 • רק האנשים החכמים ביותר והטיפשים ביותר לעולם אינם משתנים. קונפוציוס
 • בני אדם אינם שבויים של גורלם, אלא רק של דמיונם. פרנקלין רוזוולט
 • כל מה שאתה יכול לדמיין אמיתי. פאבלו פיקאסו

ללמוד על חשיבות השינוי מנפוליון? אנדי וורהול? ויקטור הוגו, פרנסיס בייקון ומאופרה ווינפרי - משפטי השראה, ציטוטים, העצמה ותובנות לאימוץ

 • דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל. דמיון - אינסופי. אלברט אינשטיין
 • יכולת ללא הזדמנות אינה שווה דבר. נפוליאון בונפרטה
 • הדרך היחידה להתמודד עם שינוי היא לצלול לתוכו, לנוע איתו, ולהצטרף לריקוד. אלן ווטס
 • בכל רגע נתון יש לנו שתי אפשרויות: לנוע קדימה בכיוון גדילה או לנוע אחורה אל חוף מבטחים. אברהם מאסלו
 • תמיד אומרים שהזמן משנה דברים, אבל אתה בעצם צריך לשנות אותם בעצמך. אנדי וורהול
 • הגילוי הגדול ביותר בכל הזמנים הוא שאדם יכול לשנות את עתידו בכך שהוא משנה את הגישה שלו. אופרה ווינפרי
 • אדם חכם יוצר יותר הזדמנויות מאלו שהוא מוצא. פרנסיס בייקון
 • אפשר לעמוד מול פלישת צבא; אי אפשר לעמוד מול פלישתם של רעיונות. ויקטור הוגו
 • גם בתהליכי שינוי הבראה וצמיחה תקשיב לרעיונות חדשים, במיוחד אם הם לא שלך. לא ידוע
 • לפני שתקטול רעיון, מצא לפחות 5 דברים טובים לומר עליו. לא ידוע
 • מוח שהגה רעיון חדש לעולם לא ישוב אל ממדיו המקוריים. לא ידוע
 • אין דבר רב עוצמה יותר מרעיון. ויקטור הוגו

תובילו שינוי – תגיעו לצמיחה עסקית

תהליכי שינוי וצמיחה בכל תחום וסגמנט בעולם העסקי תמיד עוסקים במגוון רחב של תחומים ניהוליים שיווקיים ובתחומי המכירות והשרו\ת: תהליכי שינוי וצמיחה תמיד יעסקו בהיבטים הכלכליים, הארגוניים, השיווקיים, הטכניים ואחרים של ניהול כלל הפעילות העסקית בעולם התחרותי כיום. בתהליכים שלנו בתחום ניהול שינוי אירגוני וצמיחה המבוצע על ידנו כיועצים ארגוניים - אנו מעניקים לבעלי החברה ולמנכ"ל מערך כולל של תהליכים ומתודות ליישום המטפלים בייעול ושיפור מערכי העבודה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מאמינים בתוכנית סדורה ולא בקסמים

התנעת תהליך של שינוי ארגוני יוצרת בתחילה "גלים קטנים" אנו מאמינים בצעדים קטנים בתחילה, היוצרים את תחילתו של התהליך. "הגלים ילכו ויגדלו" והם יניעו בהמשך שינויים הרבה יותר גדולים המניעים את שלב הצמיחה בארגון. שינוי ארגוני מוצלח אף פעם לא עוסק בקסמים. הוא תמיד מתאפיין תמיד בשינויים קטנים כגדולים בתהליכי הניהול של ההון האנושי, ניהול השיווק והמכירות, ובעיקר ניהול ושיפור בכל מה שקשור לרמת השירות ללקוחות. אנו יוצרים אווירה ארגונית חדשה המניעה את השינוי והצמיחה ובעיקר רותמים לתהליך את כולם.

נראה כי נכון שניפגש השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים המתמחה בהובלת תהליכי שינוי וצמיחה, אני מאמין שלא נכון לבחור גורם מקצועי שמסתפק אך ורק במתן עצות. תמיד תחפשו את אותם יועצים ארגוניים המובילים תהליכי שינוי וצמיחה שלא "בורחים" מהובלת תהליכי היישום והטמעה ברמת הארגון והשטח. תזכרו תמיד כי העצות ולו המעולות ביותר עשויות לא להספיק להצלחת השינוי הארגוני. החלטנו להעניק לכם מפגש "סיעור מוחות וחשיבה" ללא עלות.

אוהבים לשתף ידע

שמנו לעצמנו למטרה לאסוף ולהציג לכם, מספר משפטי מפתח והשראה של מנהיגים ומורי דרך לאורך ההיסטוריה - שעוסקים בנושא "ניהול שינויים וצמיחה" ועשויים לעניין אך אותך. אני בטוח כי קריאה מעמיקה במשפטי ההשראה עשויה לתת גם לך חומר למחשבה ואולי אף רצון לאמץ מספר תובנות כדרך חיים ניהולית אישית ומקצועית בדרך לעיצוב החברה אל מול האתגרים החדשים.

לא אוהבים לתת עצות.

אחרי שקראתם בעיון את משפטי ההשראה ואת הפוסט אנו מבקשים לציין כי אין אנו אוהבים לתת עצות. כיועצים ארגוניים,  המובילים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה - אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צרו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים