תהליך פיתוח מנהלים מתמקד בהכשרה מקצועית ניהולית ומנהיגותית המסייעת למנהלים צעירים וותיקים לפתח ולשפר את כישורי הניהול שלהם. בעולם העסקים המושלם, זהו תהליך הדרגתי שמתחיל ביום הראשון לעבודה ומסתיים כאשר המנהל עוזב את עבודתו. פיתוח מנהלים הינו תהליך מתמשך המעצים מנהלים ועובדים לאורך כל חייהם בארגון. אצלנו תהליך פיתוח המנהלים מטפל במגוון נושאים: כגון מנהיגות, ניהול, תקשורת ועבודת צוות. ההדרכה יכולה להתבצע בקבוצות של עד 12 משתתפים, או בפורמט של אימון עסקי ואישי. במסגרת תהליכי פיתוח מנהלים שאנו מעבירים בחברות ובעסקים, אנו משלבים למידה קבוצתית עם ליווי אישי בפורמט 1:1.

מהו תהליך פיתוח מנהלים מקצועי?

שיפור מיומנויות ניהול, מנהיגות והנעת צוותים מהווים את הבסיס לכל תהליך מקצועי של פיתוח מנהלים ועובדים. תוכניות פיתוח מנהלים אצלנו מביאות את המשתתפים לשפר ביצועים. להתמודד בצורה המיטבית ביותר עם אתגרים הטמונים בעבודתו השוטפת של כל מנהל בתחילת דרכו או במסגרת תפקיד ניהולי מתקדם יותר. אנו מעניקים למשתתפים סט כלים ומיומנויות עדכניות אשר מאפשרים לכל אחד מהם לשפר את כישורי התקשורת הבין אישית את המנהיגות ויכולת הנעת צוות. בו בזמן הם זוכים לשיפור יכולות הכל מה שנוגע לעבודה תהליכית, קביעת סדרי עדיפויות, ניהול סיכונים והחשיבה אסטרטגית.

פיתוח מנהלים - ההשקעה כדאית

כחברה לייעוץ ארגוני המתמקדת בפיתוח המשאב האנושי אנו מבקשים לקבוע כי תחום פיתוח מנהלים בעולמות העסקיים מביא להחזר השקעה גבוה במיוחד. המנהלים המשתתפים נחשפים לנושאים ברמת האסטרטגיה הכלל ארגונית. נחשפים לתרבות לערכים ולחזון הארגוני ולוקחים חלק בהטמעתו. אנו במסגרת תהליכי הלמידה והליווי האישי דואגים כי המשתתפים יעצימו את יכולתם לראות את "התמונה הגדולה". לפתח יכולות וכישורים מתאימים ותפיסה ניהולית עדכנית ונכונה, אשר יסייעו להם כדרג ניהולי צעיר להתמודד טוב יותר עם הדרישות הניצבות בפניהם.

המטרה המרכזית של פיתוח מנהלים?

ייעול ואופטימיזציה של התהליכים הארגוניים והניהוליים ברמת מנהלים בדרגי הביניים היא מטרת העל של תהליכי פיתוח מנהלים. בתהליכים אנו פועלים למקסם את יכולותיהם של המנהלים המשתתפים לתהליכים הארגוניים, משפרים יכולות, וכישורים. מביאים את המשתתפים לעדכן את "ארגז הכלים" הניהולי שלהם בכדי שישדרגו את האפקטיביות הניהולית והמקצועית שלהם. אנו שמים דגש לפתח את התחומים החשובים לניהול אנשים ומשימות. המטרה לשדרג את האפקטיביות הניהולית שלהם. תחום פיתוח מנהלים משלב בגדוך שלושה תחומים עיקריים:  ניהול כפופים, ניהול עצמי וניהול משימות. בתוך התחומים האלה אנו נעסוק גם במנהיגות והנעת צוותים. שיפור מיומנויות תקשורת בין אישית ואינטליגנציה רגשית. נשפר מיומנויות של המשתתפים בכל מה שקשור לניהול משברים ופתרון סכסוכים ומאבקי כוח בתוך הארגון.

פיתוח מנהלים צעירים גם אצלך בחברה

חברות וארגונים בהם ההנהלה הבכירה מבינה את חשיבות פיתוח המשאב האנושי בחברה. ההנהלה מבינה גם את הצורך הטמון בפיתוח מנהלים צעירים.  הדור הבא - של המנהלים הצעירים, כחלק מתהליך הכשרתה של עתודה ניהולית אצלם בחברה. אין זה סוד כי מנהלים צעירים אמורים לרכוש ולשפר את הכלים הבסיסיים בעולם הניהול, הכוללים הנעה וההתמודדות עם צוות עובדים. מתן פתרונות לבעיות משמעת, ניהול משימות וזמן ועוד בכדי להכשירם לתפקידי ניהול בכירים. מנהלים מטבעם בעלי ידע וניסיון בניהול ובהכשרתם טרום הגעתם לחברה שלך. יחד עם זאת, חשוב להדגיש את הצורך בשיפור תקשורת בינם ובין ההנהלה הבכירה וללמדם את החשיבות של תהליכי החניכה של המנהלים הצעירים במטרה לסייע להם להיקלט אל תוך הארגון בצורה הטובה ביותר.

היתרונות לתוכנית פיתוח מנהלים פנים ארגונית

תהליך פיתוח המנהלים יכול להתבצע בשתי דרכים – בתוך החברה או מחוץ לכותלי החברה. אנו מבקשים לקבוע בצורה חד חד ערכית כי הכשרה פנימית יעילה יותר הן  למנהלים והן לארגון. בשלב הראשון, אתה כמנכ"ל וחברי ההנהלה משתתפים מפעם לפעם במפגשי הלמידה. זה מעניק לכל התהליך עוצמה ומראה כי ההנהלה ואתה כמנכ"ל משקיעים בהתפתחותם של מנהלים צעירים. אנו מתאימים את הנושאים הנלמדים לעולם התוכן של המשתתפים. זאת ועוד, אנו מעניקים ליווי ומנטורינג איש ועסקי לכל אחד מהמנהלים הצעירים כחלק מתוכנית פיתוח מנהלים הייחודית שלנו. כאשר החומרים התיאורטיים עוברים יישום בעולם העבודה של כל מנהל משתתף, ובתהליך היישום הוא מקבל משוב והצעות לשיפור- באמצעות הליווי האישי.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ממנהלים טובים למנהלים מצטיינים

הדרג הבכיר הוא המוביל והמוציא לפועל את חזון הארגון. הוא אחראי על הטמעת האסטרטגיה בארגון, על הניהול השוטף, מתן דין וחשבון לבעלי המניות, וכיו"ב. אף חברה לא תוכל להצליח לאורך זמן ללא מנהלים איכותיים ומקצועיים בדרגי הביניים. מטרת התהליך היא להפוך מנהלים צעירים וותיקים טובים להיות מנהלים מצוינים, ולהעניק למנהלים צעירים כלים וידע להתפתח ולצמוח למנהלים מובילים בארגון שלך. מלאכת הניהול היא מורכבת, מאתגרת ותובענית. בעיקר למנהלים עובדים צעירים. הריצה סביב המשימות מחייבת חלוקת קשב, תוך כדי ביצוע משימות רבות במקביל. כל מנהל צעיר מתמודד באופן יומיומי עם שלל אתגרים ניהוליים לא פשוטים – עמידה ביעדים, הנעת צוות העובדים, התמודדות ומתן פתרונות לבעיות ומשברים, ניהול של משימות שוטפות וכו'. אנו דואגים להקנות למשתתפים מיומנויות חדשות וכלים ניהוליים שיאפשרו להם להתמודד טוב יותר עם ניהול המשימות וניהול הזמן.

היתרונות של פיתוח מנהלים מקצועי המשולב בליווי אישי 1:1

אנו מאמינים כי השילוב של מפגשי למידה אחת לשבוע של המנהלים הצעירים המשתתפים בתוכנית פיתוח מנהלים שלנו יחד עם מפגשי תמיכה ומנטורינג בפורמט 1:1 מביאים לתוצאות הרבה יותר טובות ומהירות. תהליך פיתוח המנהלים שאנו מעבירים הינו תהליכי, מובנה והוליסטי הבא לסייע למנהלים צעירים לרכוש ידע ומיומנויות עדכניות הדרושים לקידום הקריירה שלהם.  בעבר, הכשרת מנהלים נעשתה לרוב באמצעות וותק וניסיון בעבודה. זו אחת הסיבות לכך שמנהלים רבים שהתקדמו במדרג הניהולי גילו שחסר להם כישורים  מספיקים או לא למדו כיצד לנהל ולהניע את האנשים שלהם.

בנו תוכנית הכשרה פנים ארגונית למנהלים ועובדים המסומנים כפוטנציאל לקידום

בשנים האחרונות, הכשרת מנהלים עברה לצורה פורמלית יותר. חברות רבות מספקות תוכנית הכשרה מובנית למנהלים חדשים. המפתח לפיתוח המנהלים הייחודיים שלנו הוא לספק להם הכשרה מובנית ורלוונטית המותאמת לעולם התוכן שלהם ולרמתם המקצועית. תוכנית פיתוח מנהלים שלנו תספק להם את הכישורים החסרים הדרושים להם כדי להצליח בתפקידיהם כמנהלים. העשרה והעצמה של מנהלים צעירים במסגרת תוכנית פיתוח מנהלים אצלנו מתבצע על פי השלבים הבאים אשר משפרים ביצועים של המנהלים הצעירים הכל מה שקשור כיצד לנהל אנשים, תיעדוף משימות, יצירתיות ויוזמה, רעיונות ופרויקטים.

תהליכי הלמידה בקרב מנהלים צעירים כוללים את השלבים הבאים:

  • זהה את הכישורים הדרושים לך להתקדם ולהשיג הצלחה.
  • השלם ושפר מיומנויות ניהוליות תקשורתיות הנדרשות להמשך הצלחותיך.
  • קבע את התוצאות שיש להשיג.
  • פתח תוכנית להשגת תוצאות אלו וקבע לוחות זמנים.
  • בצע את הפעילויות הדרושות להשגת תוצאות אלו.
  • בקרה ומשוב. ערך ושנה את התוכנית שלך לפי הצורך עד שתשיג את התוצאות הרצויות.
  • שתף את ההצלחות שלך עם אחרים כדי שגם הם יוכלו ללמוד מהניסיון שלך ולהמשיך להגדיל את מערך הכישורים שלהם.

לסיכום, תוכנית פיתוח מנהלים אינה בגדר מותרות. היא חשובה לכל חברה המבקשת לשמר ולטפח את דור המנהלים הבא. חברות מבינות כי איכות המשאב האנושי ככלל ובעיקר איכות המשאב הניהולי חשובים מאד להמשך הצמיחה. למידע נוסף על היתרונות של תוכנית פיתוח מנהלים ולמפגש סיעור מוחות במתנה לחצו כאן: Advanced Business Consulting

מיקור חוץ להדרכות עובדים ופיתוח מנהלים.

היה ואתה מבקש לקבל מידע נוסף? לקרוא מאמרים מקצועיים בתחומי פיתוח מנהלים, סדנאות וקורסים למנהלים, העשויים להיות חשובים גם לך לקראת קבלת ההחלטה עם מי להתניע את תהליך פיתוח המנהלים אצלך בחברה. יש באפשרותך לבדוק היתכנות לקבל מאיתנו מגוון רחב של שירותים מקצועיים נוספים בתחומי הדרכה ופיתוח מנהלים, הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". מוזמן להבין את היתרונות בשימוש בשירותי "מיקור חוץ" לחברות בינוניות ולעסקים משפחתיים. תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים