אני מבקשים להתחיל את הפוסט החשוב הזה באמירה כי אחת מהמטרות העיקריות והיותר חשובות של תהליך פיתוח מנהלים - הדרכת מנהלים היא לייצר שיפור במערכי הניהול והתפעול. המטרה להגיע לשיפור המדדים הניהוליים ושל האפקטיביות בחברה בקרב מנהלים ועובדים לאורך כל שדרות הניהול. לפיכך אנו מאד מקפידים כי לאורך התהליכים העוסקים ב- פיתוח מנהלים - הדרכת מנהלים ירכשו המשתתפים בתהליכים "ארגז כלים" ניהולי חדש ומעודכן. המשתתפים ברמת מנהלים בתחילת דרכם או מנהלים בדרגות מתקדמות יותר, מצליחים לרכוש ולאמץ כלים ניהוליים ומיומנויות ניהול משימות וצוותים שמגבירות את האפקטיביות במסגרת עבודתם מול המשימות העמיתים והעובדים.

מהי ההגדרה של פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים?

פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים הם מושגים אשר כל מנכ"ל או בעל חברה מבין אותם. למרות השוני המילולי שני המושגים עוסקים כמעט באותו דבר. מדובר בתהליכים של העצמה למידה ופיתוח מנהלים ועובדים המסומנים כבעלי פוטנציאל להתפתחות וקידום. במסגרת תהליכי פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים אנו עוסקים באיתור חוזקות וחולשות המשתתפים. אנו מנסים לאתר את אותם התחומים הזקוקים לשיפור. בתהליכי פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים, במסגרת סדנאות וקורסי מנהלים ייעודיים אנו גם נותנים דגש על בניית חזון אישי ומקצועי תוך התמקדות בבניית תוכנית פעולה ומטרות להשגה. תהליך מקצועי וראוי של פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים איכותי וממוקד תמיד מאפשר למנהלים המשתתפים להעמיק את הידע המקצועי, המנהיגותי ובעיקר את הידע הניהולי שלהם.

שיפור מיומנויות תקשורת ואינטליגנציה רגשית

תחום יחסי האנוש והיכולת להניע עובדים ותהליכים קשור ביכולתם של מנהלים ועובדים לגרום לתהליכים להתבצע מתוך יכולת תקשורתית מפותחת המאפשרת להציג משימות בצורה נעימה. השיטה של ניהול על פי המודל הצבאי כבר לא יעילה מול דור העובדים והמנהלים במאה ה- 21. תהליך נכון של פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים מחייב אצל המשתתפים לשפר את יכולת יחסי האנוש והאינטליגנציה הרגשית מול עמיתים וכפיפים. אנו מקפידים כי בנושא חשוב זה יבוצעו במסגרת תהליכי העצמה וההדרכה סימולציות וניתוחי אירוע שנלקחים מעולמות התוכן של המשתתפים.

פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים - אפקטיבי וממוקד

המאבק כיום על כל מנהל ועובד מצטיין הולך ונעשה קשה משנה לשנה. היציבות התעסוקתית של מנהלים ועובדים חשובה לכל ארגון שאינו מבקש לאבד כוח אדם איכותי ומקצועי למתחרים. הנהלות ומנכ"לים הבינו בשנים האחרונות כי הפניית משאבים ואנרגיות להדרכה ופיתוח מנהלים ועובדים ראויה ונכונה. זאת ועוד, החזר ההשקעה ה- ROI ביישום קורס מנהלים מקצועי, גבוה וכדאי במיוחד. מחקרים בארץ ובעולם מגלים כי מנהלים איכותיים, מצטיינים ומקצועיים מזוהים ככאלה שהם "פריקים" של למידה ורצון כן להתפתחות. הדבר נכון גם לגבי ארגונים מצטיינים המבינים עד כמה שחובה להשקיע בפיתוח והעצמה של ההון האנושי. להשקיע במנהלים ובעובדים.

השאלות הנפוצות - והתשובות בנושא פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים

תהליך פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים הינו אימון עסקי ומנטורינג ברמת הקבוצה וברמת המשתתף הבודד. הוא מתמקד בפיתוח מנהיגות ניהולית ושיפור מיומנויות ניהול זמן משימות וצוותים. בתהליך מעביר התוכנית הופך גם למאמן עסקי - אישי שמחויב לשים דגש שיפור מיומנויות המשתתפים בהיבט של שיפור מיומנויות כולל בתחום הנעת משימות וצוותים, שיפור היכולת התקשורתית ועדכון מיומנויות ניהול ומנהיגות. אנו יכולים לסכם ולציין כי תהליך פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים הוא תהליך למידה משותפת בין מעביר התוכנית, היועץ הארגוני, לבין החברה שהחליטה להשקיע בשיפור יכולות ומיומנויות בקרב דור המנהלים הבא.

מהו מבנה הנכון של תהליך פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים?

תהליך פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים נכון תמיד מתחיל בביצוע ראיונות עומק עם המשתתפים. ניתוח חוזקות וחולשות והיכרות מעמיקה עם החוליות החלשות הזקוקות לשיפור בחברה. תוכנית העצמה ופיתוח מנהלים כוללים אחרי השלב הראשון מפגשי למידה והעשרה בפורמט של כ- 3 שעות אחת לשבוע. המפגשים כוללים חומרי קריאה ומשימות לביצוע המותאמות לעולם התוכן של המשתתפים. אורך תוכנית מנהלים עשויה להיות בין 4-9 מפגשים שבועיים.  בתוך התהליך אנו עובדים בצורה פרטנית עם כל מנהל משתתף על איתור  חסמי ההצלחה שלו, והפרדיגמות המעכבות אשר פוגעות ביצועיו ובקידומו. בהמשכו של התהליכים אנו יוצרים עם המנהלים המשתתפים תוכנית עבודה הכוללת שיפור ומבצעים בקרה בעולם העשייה השוטף של כל משתתף.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הנושאים המרכזיים המופלים במסגרת פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים?

בתהליך נכון ומקצועי של פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים אנו דואגים למרחב למידה התפתחות וצמיחה מוגן. בכל התהליכים נוצר בין המנהלים המשתתפים לביני מרחב אינטימי המאפשר למידה וצמיחה מקצועית ניהולית ואישית. השלב הראשון מחייב יצירת אמון בין המשתתפים לבין מעביר התוכנית. בנוסף, בתהליך אנו מקפידים להעניק למשתתפים מפגשי העשרה בפורמט אחד על אחד של שיחות אישיות. תהליך הליווי והבקרה ובעיקר המשוב חשובים מאד להצלחת התהליך.  בהתאם לצרכים השונים והאישיים של כל מנהל ומנהל המשתתף בתוכנית, תהליך פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים יכול לעסוק גם בגיבוש צוות, ניהול צוותים, ניהול מצבי קונפליקט, ניהול זמן וניהול שינויים בתוך הארגון.

לרשימה נוספת של תחומים הנלמדים במסגרת  תוכנית פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים שלנו

 • ניהול משברים בצוותים ובין המנהלים.
 • שיפור התקשורת בינאישית, העצמת עובדים ומנהלים.
 • מניעה ומודעות למחלות מנהלים? והדרך למנוע לחץ ושחיקה
 • שיפור מערכת קבלת החלטות.
 • יזמות, הובלת פרויקטים, חשיבה יצירתית.
 • התמודדות עם שינויים, ניהול זמן, איתור ונטרול "חוליות חלשות" בדרך להשגת יעדים.

תקשורת בינאישית טובה משפרת ביצועים

 • שיפור מיומנויות האינטליגנציה הרגשית והארגונית המביא ליצירת אקלים ארגוני נעים יותר המתבסס על הקשבה, כבוד הדדי ופרגון.
 • שיפור היכולות לעסוק בעיקר ולא בטפל. הקטנת מאבקי הכוח והפוליטיקה הארגונית השוחקת.
 • שיפור מיומנויות ניהול והנעה אפקטיבית של צוותים, עובדים ועמיתים.
 • אימוץ כלים לפיתוח צוותים – כלים ושיטות להטמעה וטיפוח תרבות מקדמת של עבודה בצוותים
 • פעמים ניתן דגש בכל מה שקשור לבניית אופק קריירה.
 • איזון ומידתיות, בין האישי למקצועי. בין הבית לעבודה.

האם וכיצד פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים עשויים להיות כדאיים גם לך כמנכ"ל?

מנכ"ל ואו בעלים של חברה חשוב כי תדעו: פיתוח מנהלים הוא תהליך חיוני והכרחי בכל ארגון וארגון. כך, בשעה שארגונים רבים בוחנים את ההצלחות שלהם על פי התוצאות העסקיות שלהם, אסור לשכוח את הקשר שבין הנתונים הללו לבין ביצועי המנהלים בארגון והביצוע שלכם כמנכ"ל או כבעלים? אין זה סוד כי בסופו של דבר, תוצאות העסקיות בחברה מתגשמות בזכות המנהלים והעובדים. לכן מאד חשוב מאד להקפיד על ניהול עובדים האפקטיבי ועל דרג ניהולי מוכשר שידע להניע את העובדים להמשיך להביא תוצאות ורווחים לארגון. תהליך נכון של פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים תורם להצלחה המשותפת. שיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות יוצר תהליכי התייעלות שמתחילים ברמת המנהל המועצם ויורדים למטה לכל הדרגות בחברה.

פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים - האפשרויות לבחירה.

אנו ב- Advance Business Consulting מביאים לתהליכי פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים ועובדים ניסיון רב שנים. ההבנה העסקית העמוקה שלנו יחד עם הידע המקצועי מהשטח כמנהלים בכירים בעלי ניסיון  בתחום המכירות, השיווק והפיתוח העסקי. יש לנו הידע והניסיון המוכח, בתחומי ההדרכה ופיתוח מנהלים ועובדים. לתהליכים אנו מביאים סט שלם של מיומנויות הדרכה ופיתוח מנהלים במגוון סגמנטים בעולם העסקים והתעשייה בארץ. אנו מקפידים כי תהליכי הדרכה והעצמה של מנהלים במסגרת פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים תתבסס על תקשורת פתוחה ואפקטיבית עם המשתתפים בתהליכים – מבטיחים הצלחה הרבה יותר גדולה לכאלה הבוחרים בנו להעביר סדנת פיתוח מנהלים.

פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים - אנו מאפשרים לכם לבחור בין  3 אפשרויות.  

סדנת מנהלים המורחבת כוללת עד 12 מפגשים שבועיים ולאחריה ליווי ותמיכה לעוד כ- 9 חודשים. סדנת מנהלים קצרה יותר, המתבססת על 5 מפגשים ממוקדים שלאחריה יתבצע תהליך ליווי ותמיכה במייל ובטלפון למשתתפים למשך 3 חודשים נוספים. סדנאות מנהלים קצרות של יום הדרכה או 2 עד 3 מפגשי הדרכה והעצמה הכוללים לפי בחירה סט נושאים שיותאם לארגון וצרכיו. לקבלת מפגש "סיעור מוחות" ותיאום ציפיות במתנה! ללא מחויבות – צור קשר ישיר איתי: abc@nihul4u.co.il  או צלצלו ישירות לנייד 0544-814332

מפגש חשיבה במתנה!

פיתוח מנהלים – הדרכת מנהלים - סדנאות מנהלים – קורסים למנהלים, היה ואחד מהתחומים האלה נמצא גבוה בסדר היום הניהולי אצלכם בחברה שאתם מנהלים ומבקשים לשמוע עוד על החשיבות של פיתוח מנהלים ועובדים היה נכון כי ניפגש. החלטנו להעניק גם לך "מפגש סיעור מוחות" במתנה שיתמקד בתועלות שאתה כמנכ"ל עשוי להרוויח מהתנעת תהליכים לפיתוח והעצמה של עובדים ומנהלים. עשו מעשה. השקיעו בשיפור מיומנויות הניהול של דור המנהלים הבא גם אצלכם בארגון.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


צלצלו ונקבע פגישת עבודה

זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 או חייג 03-9032222 ונקבע פגישת היכרות ראשונית. להזמנת תוכנית פיתוח מנהלים - סדנאות מנהלים – קורסים למנהלים ב- 2022-23. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.