רוצים להתקדם לתפקיד הבכיר הבא? מנהל/ת האמינו ביכולותיך. הכירו את תרומת הערך האישית שלך. יונתן, מנהל מחלקת מכירות עוד מעט מסיים קדנציה של 8 שנים בתחום המכירות. הוא התחיל כאיש מכירות שטח, התקדם לאור הצלחותיו ושימש כראש צוות מכירות במשך 4 שנים. כיום מנהל 3 ראשי צוותים ואחראי על 14 עובדים. את התפקיד האחרון ממלא יונתן מאז 2018. יונתן ביקש לקבל את תפקיד מנהל השיווק והפיתוח העסקי הארגון. הוא החליט להיעזר במנטורינג עסקי.

היתרונות במנטורינג עסקי

ליונתן משפחה צעירה, ותינוקת חמודה בת שנתיים. לאחרונה החליטו לרכוש בית והתחייבו למשכנתא גדולה. יונתן בין ה- 35 כבר לא ילד. יש לו אחריות ומחויבות למשפחתו ולהמשך פיתוחה של הקריירה המקצועית שלו. ליונתן תואר ראשון בכלכלה ועומד לסיים את התואר השני במנהל עסקים. הכרתי את יונתן אחרי שהחליט שעליו להיעזר בגורם מקצועי חיצוני שיעזור לו לקבל החלטות מושכלות לגבי המשך הקריירה המקצועית והניהולית. בתהליך המנטורינג העסקי והשיחות שערכנו הצלחתי להבין את יונתן.

טיפול בחסמים – שיפור מיומנויות

הוא הרגיש כי מיצה את התפקיד האחרון והוא מתלבט האם לדרוש קידום? החליט לבקש להרחיב את ניסיונו המקצועי והניהולי תוך מעבר לעולמות השיווק והפיתוח העסקי. זיהיתי כי יונתן מנהל משכמו ומעלה. ממוקד משימות ובעל כישורים מולדים להתחבר לאנשים ולתת להם תחושה של שייכות. המפגשים שלנו התמקדו באיתור החסמים של יונתן באמון ביכולותיו לדרוש קידום ולעבור לעולמות המשיקים למכירות.

את/ה ראוי לתפקיד הניהולי הבכיר הבא

במפגשי המנטורינג, יונתן ביקש לאמץ מיומנויות חדשות ולשפר מיומנויות קיימות בתחומי הניהול המנהיגות והנעת צוותים. לאורך המפגשים התברר לי כי ליונתן סט יכולות גבוהות מהממוצע. יחד עם זאת התברר לי כי הוא סובל מפחדים ומהחשש לעמוד על דעתו מול עמיתים ומנהלים "דורסניים". מבחינה מקצועית זיהיתי כי האיש "בשל" לתפקיד הניהולי הבכיר הבא. עליו לבקש ולהיות אסרטיבי מול מקבלי ההחלטה לקידום.

מניהול מכירות לניהול שיווק ופיתוח עסקי

בשנים האחרונות בתפקידו הבכיר באגף המכירות, הפך יונתן למרכז ידע שחנך ולימד את כולם מסביבו. הוא הכיר את הארגון מבפנים. הכיר את "הפוליטיקות הארגוניות" וידע בחוכמה רבה למתג את עצמו "כמקצוען". זיהיתי כי יונתן מבקש לראות במקום העבודה שלו בית. בית ומקום עבודה המאפשר לו להמשיך לצמוח ולהתפתח ובעיקר לתרום לארגון. יונתן קיבל החלטה להגיש מועמדות לתפקיד. עשה סימולציה וייצר מסמך קצר בו הוא מציג את חזונו הניהולי. המנכ"ל לא חשב פעמיים ונתן את ברכת הדרך. יונתן ביקש רק בקשה אחת: להיעזר ביועץ עסקי, במנטור שיסייע לו בתחילת דרכו בתפקיד.

הארגון הרוויח מנהל מוכשר.

חצי שנה לפעילותו ויונתן מראה יכולות גבוהות במיוחד בתפקידו כמנהל השיווק והפיתוח העסקי בחברה. בעת הערכת שביעות הרצון השנתי, הציונים של יונתן היו הגבוהים ביותר מזה שנים בארגון. יונתן בתפקידו החדש המשיך לטפח את עבודת הצוות את העמידה ביעדים. בעיקר לימד את סביבתו שתמיד נכון להיות אופטימיים ולראות בכל קושי הזדמנות לצמיחה. הבחור פרח והאופק המקצועי שלו זכה בעיקר בזכותו לחיים חדשים. הארגון הרוויח מנהל מוכשר שצמח מלמטה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הזדמנות ניהוליות למנהלים צעירים גם אצלכם בארגון

לסיכום, היה נכון כי תשקלו לבחור בצורה מושכלת הרבה יותר את המנהלים גם בארגון שלכם. מציע כי תתחילו לבחור מנהלים על פי היכולות ולא על פי המגדר? או על פי מידת "הרעש והצלצולים" שהם עושים? דעו לכם כי אתם עשויים להרוויח מהגדלת סך המנהלות בארגון אצלכם. חשוב כי תבינו שהגיע הזמן לבטל את ההפליה. מתברר כי נשים מנהיגות ומנהלות, לעיתים קרובות מיומנות וסבלניות יותר בפתרון בעיות מורכבות. בריבוי משימות, ראיית האפשרויות בפתרונות חדשים ובעיקר יכולת עבודה והנעת צוותים. כל זאת לשם השגת מטרות משותפות במינימום חיכוך. חובה לתת להן הזדמנות שווה!

אשמח להכיר גם אותך

כמנכ"ל/ית או בעל/ת עסק הנך מוזמנת לסייר באתר הבית שלנו - להתרשם ממגוון החברות והעסקים שעבדו איתנו לאורך השנים. עסקים מנהלים ומנהלות שעברו תהליכי ייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני ומנטורינג עם החברה שלנו - Advanced Business Consulting . בתהליכים איתם ידענו להנגיש בעבורם את כל העדכונים של תורות הניהול הכי עדכניות ואפקטיביות הקיימות בחברות ובעסקים הכי גדולים. ידענו ליישם אותם בהתאמה הנדרשת לעסקים בינוניים וקטנים. מידע מקצועי רב אך תוכלו למצוא בתוך הבלוג הניהולי שאנו כותבים כבר משנת 2006.

פגישה וייעוץ ראשוני ללא עלות

משה גרימברג וצוותו מתמחים בתחומי  הייעוץ העסקי – הייעוץ האסטרטגי לעסקים ולחברות. אנו מתמחים בהעצמה וליווי של דור המנהלים הבא. אנו מציעים מגון רחב של שירותים שאת רובם ניתן לקבל במסגרת שירות מיקור חוץ.  החל משיפורים בתוכנית העסקית והאסטרטגית. ניהול והעצמת מנהלים ועובדים, הדרכה וליווי מערכי מכירות ושירות לקוחות ועוד לא מעט תחומים אחרים. אנו בחברה מאמינים כי יש באפשרותנו גם אצלך להוביל שינוי וצמיחה. תרגישי חופשי לפנות עוד היום ישירות למשה גרימברג במייל abc@nuhul4u.co.il  או באמצעות הטלפון הישיר: 0544-814332. הפגישה והייעוץ הראשוני ללא כל עלות וללא כל התחייבות.