ייעוץ עסקי, פיתוח עסקי המבוצע על ידי חברה מקצועית ומתמחה, מביאה לערך מדיד וגבוה. יועץ עסקי מקצועי שמגיע לתחום אחרי קריירה ארוכה מחוץ לעולמות הייעוץ הארגוני, בתפקידי ניהול שיווק ומכירות בכירים עשוי להיות כגורם המקצועי שיחד איתך יניע תהליכי שינוי צמיחה באמצעות זיהוי פוטנציאל עסקי לא ממומש. בכל לאתר מנועי צמיחה חדשים שעשויים להימצא בכניסה לנשיות משיקות ואו באמצעות מיזוגים ורכישות.

מה משקף תהליך נכון של ייעוץ עסקי – פיתוח עסקי?

ייעוץ עסקי – פיתוח עסקי משקף תהליכים ארגוניים וניהוליים שאחראיים על  מהלכי התרחבות עסקית, שיפור ניהולי ובעיקר הגדלת פלח השוק על חשבון המתחרים. הכוונה  לתהליכים שיבוצעו אחרי מיפוי מצב קיים וניתוח שוק ומתחרים. תהליכים אלה מטרתם לקדם, לשפר ולפתח את יכולות החברה לממש פוטנציאל עסקי לא ממומש. תהליכי הייעוץ העסקי – פיתוח עסקי מחייבים מחשבה ותכנון קפדני בכדי להניע את השינוי שיביא בסופו של תהליך לצמיחה והתפתחות החברה או העסק.

יועץ עסקי - פיתוח עסקי  העקרונות המרכזיים?

כל חברה או עסק בעולם התחרותי מייחל לגדול. מייחל לצמוח על חשבון המתחרים ובעיקר מצפה להגדיל את מרווחי הרווח. לכן כל חברה בכל גודל ואו כל עסק חייבים לייצר בעבור עצמם מנועי צמיחה להתפתחות וגדילה עתידית. עמידה במקום בעולם העסקי דינה כנסיגה אחורה. פעמים הדריכה במקום מביאים לכך שחברות ועסקים מתעוררים מאוחר מידי ורואים כי המשך פעילות בסכנה. מתברר כי השווקים בארץ ובעולם הפכו לתחרותיים יותר. הלקוחות פחות שומרים אמונים ומזגזגים בין חברה לחברה? השווקים הופכים לדינמיים, ובליבת העסקים שלהם נוצרים שינויים מהירים ובתדירות גבוה במיוחד. מי שלא ידע להתאים את עצמו לשינויים יפגע קשות.

פיתוח עסקי דורש משאבים

לכן כיועצים עסקיים המניעים תהליכים של צמיחה ופיתח עסקי, מציעים לחברות הנהלות ועסקים להשקיע מחשבה זמן וכסף בתהליכים המניעים צמיחה. להשקיע בפיתוח עסקי שיאפשר להם לנוע קדימה. יועץ ארגוני המתמחה בפיתוח עסקי והנעת שינוי וצמיחה מניע תהליכים המסייעים למימוש הפוטנציאל העסקי בסוגים שונים של חברות ועסקים באמצעות זיהוי החוליות החלשות, טיפול בהן. בזיהוי הזדמנויות לצמיחה והתנעת תוכנית עבודה ישימה המבצעת את ההחלטות האסטרטגיות של תוכנית הצמיחה בארגון. הניסיון שלנו כיועצים עסקיים מגלה כי חברות מגדלים שונים, גדולות, בינוניות ואו חברות משפחתיות, הנותנות דגש חשיבותו של הפיתוח עסקי, מצליחות הרבה יותר.

מעורבות ההנהלה חשובה להצלחת תהליך הצמיחה

לכן אנו מאד ממליצים כי ההנהלה והמנכ"ל יחד עם  מנהל הפיתוח העסקי יהיו מעורבים בתהליכים להנעת צמיחה כבר מהתחלה. היה ותרצו להכיר מקרוב את תפקידו של מנהל פיתוח עסקי? היה נכון כי תקראו בעיון את המאמר הבא. מעורבותם חשובה בכל מה שקשור למיפוי מצב קיים ומתחרים מההיבט של עדכון התוכנית האסטרטגית והשיווקית. מעורבותם חשובה בכל מה שקשור לשיפור מערכי מכירות ושרות ובעיקר חשיבותם באיתור הזדמנויות לצמיחה באמצעות מיזוגים רכישות ויצירת שיתופי פעולה חכמים עם חברות ועסקים מבלי לגרום לקניבליזציה. אנו מציעים גם לכם מפגש "חשיבה וסיעור מוחות במתנה".

צמיחה אורגנית לא מתאימה לתחרות של היום?

כיום בעולם העסקים התחרותי צמיחה אורגנית של 3-5 אחוז בשנה לא מספיקים. התהליכים מהעבר שגרמו לצמיחה באמצעות הגדלה מינורית של כמות הלקוחות לא ראויה לחברות ועסקים המבקשים לאמץ תרבות צמיחה של 10 – 25 אחוז בשנה, בעיקר על חשבון המתחרים ואו על ידי הגדלת סל המוצרים ואו השירותים וכניסה לנישות ושווקים משיקים. המטרה של כל יועץ עסקי להניע יחד עם ההנהלה והמנכ"ל "אוקיאנוסים כחולים" שבהם ניתן להביא ערך הן ללקוחות והם לעצמם מבלי להישאב למלחמות מדממות כפי שקיימות באוקיאנוסים האדומים ששם התחרות קשה ולמחיר יש משמעות. הכוונה שלנו כיועצים עסקיים המניעים שינוי וצמיחה לגרום לחברות ולעסקים לקחת מובילות. להפוך מעסקים נגררים ואו מגיבים לעסקים ולחברות פרואקטיביות המניעות הובלה בשווקים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


פיתוח עסקי – יוצר "כבשים וורודות"

כיום "ללכת עם הזרם" ולהיות עוד אחד מתוך עשרות חברות פעמים לא מספיק בכדי ליצור ולחזור לצמיחה עסקית מהותית. לכן אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי מבקשים לקבוע כי פיתוח עסקי אפקטיבי מחייב חברות הנהלות ועסקים לשנות את התרבות הארגונית ואת החזון ולאמץ שינוי וגמישות ניהולית כדרך חיים. כיועצים עסקיים אנו מבקשים לקבוע כי התהליכים שלנו באים למצות את מלוא הפוטנציאל העסקי והניהולי ובכל לגרום לחברה למנהלים ולעובדים לבצע קפיצת מדרגה עסקית ואישית. אנו עושים זאת בשילוב תהליכים מעולם הייעוץ האסטרטגי, הדרכת מנהלים ועובדים ושיפור מערכי מכירות תפעול ושרות.

חשיבותו של סמנכ"ל הפיתוח העסקי להצלחת התהליכים

כיועצים עסקיים גילינו לאורך השנים כי חברות ועסקים שידעו לגייס ולנהל נכון את מנהל פיתוח עסקי היו במצב הרבה יותר טוב מחברות ועסקים שהתפקיד החשוב הזה "נפל בין הכיסאות" או טופל על ידי המנכ"ל העמוס? או חולק בין הסמנכ"לים השונים? סמנכ"ל פיתוח עסקי חייב להיות מקצוען ושותף בכיר ומעלה לתהליכים בחברה. בתחום פעילות האחריות להניע צמיחה וגידול עסקי, שנה אחר שנה. להגדיל את המודעות לצורך לשמור על עדכנות המוצרים והשירותים וגם ליצור חדשים. בשורה התחתונה באחריותו יחד עם המנכ"ל ושאר המנהלים להגדיל את שורת הרווח. היה ותדרשו ממני כיועץ עסקי לתת לכם "טיפ" אחד? הייתי ממליץ לכם להשקיע בפיתוח עסקי והנעת תהליכי שינוי היוצרים צמיחה.

תפקידו של מנהל פיתוח עסקי מקצועי

ההגדרה של מנהל פיתוח עסקי פעמים לא מספיק ברורה. הגיע הזמן שנעשה קצת סדר בהגדרות. שווה להבין כי שיווק, מכירות ופיתוח עסקי הן הגדרות העוסקות בתחומי אחריות שלא פעם ארגונים ומנהלים מתבלבלים ולא מצליחים להבין את ההבדלים.  כל אחד מהמנהלים  האלה לוקחים חלק פעיל וחשוב בתהליך צמיחת החברה ובניית העתיד שלה לשנים הבאות. כיועץ עסקי אני בטוח שלא מגלה לכם משהו חדש? כולנו יודעים ששיווק ומכירות הם מקצועות מוגדרים היטב. יש להן מתודולוגיות עבודה ברורות ומפורטות. ככלל, שיווק עוסק ביצירת ביקושים בקרב קהל המטרה המוגדר. המכירות עוסקים בהפיכת אותן פניות של לקוחות פוטנציאלים, המגיעים באמצעות השיווק לעסקאות. ומה האחריות של מנהל/ת פיתוח עסקי  אתם שואלים?

סמנכ"ל פיתוח עסקי וההנהלה אחראים על חדשנות ויזמות

כיועץ עסקי שעשה כמה דברים בחייו, אני יכול לקבוע כי ההגדרה הכי מדויקת בהבנתי לתפקידו של מנהל הפיתוח העסקי Business Development מתמקד ביכולת המקצועית שלו לשלב ניתוח שיווקי אסטרטגי ומכירות. בחברות עסקיות ועסקים המבקשים להניע צמיחה וחדשנות כדרך חיים, סמנכ"ל  הפיתוח עסקי מעורב בכל דבר. מעורבותו מתחילה כבר  משלב פיתוח מוצרים חדשים, כניסה לשווקים לא מוכרים, עבודה מול עובדים ונותני השירות. סמנכ"ל הפיתוח העסקי יחד עם שאר חברי ההנהלה והמנכ"ל הם שותפים חשובים ביצירת אסטרטגיות שיווקיות עדכניות, עוזרים בתהליכי מכירות מורכבים, ניהול משא ומתן וסגירת עסקאות.  לסיכום, על פי הבנתי המקצועית כיועץ עסקי המניע שינוי וצמיחה - ברור לחלוטין כי עבודתו הטהורה של סמנכ"ל הפיתוח העסקי - Business Development מתמקדת בדרך כלל לזהות הזדמנויות עסקיות חדשות ולהיות הגורם המצליח להביא אותם לידי מימוש בתוך הארגון.

ייעוץ עסקי - פיתוח עסקי כמנוע צמיחה

בואו ונגיע לשלב הסיכומים. הכיצד יועץ עסקי - פיתוח עסקי – כיצד עשוי לעזור לך כמנכ"ל ואו כבעלים להגדיל את פלח השוק על חשבון המתחרים? הכיצד אתה בעזרתם של הסמנכ"לים השונים ובעיקר, סמנכ"ל לפיתוח עסקי מצליחים לאמץ תרבות של שינו וצמיחה כדרך חיים? תהליך נכון ומקצועי של ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי המניע הבראה שינוי וצמיחה מחייב בניית תוכנית מפורטת ומקיפה. ייעוץ עסקי עוסק גם בשיפור התוכנית השיווקית, בשיפור המיתוג והבידול של החברה. זאת ועוד, עוסק גם בשיפור מערכי המכירות והשרות. בכדי להצליח להפוך את הלקוחות המרוצים למנוע צמיחה עתידי. כיועצים עסקיים המתמחים בהנעת תהליכי צמיחה ושינוי, אנו מבקשים לקבוע כי כיום יותר ויותר חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות שאין הגיון לחוות משבר קשה בכדי להחליט להיעזר ביועצים עסקיים המתמחים בפיתוח עסקי כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה שינוי וצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ללמוד יותר על יתרונות הייעוץ העסקי האפקטיבי

אנו שמחים להציג לכם את הבלוג הניהולי המקצועי שלנו. שם תמצאו מאמרים מקצועיים ופוסטים איכותיים. היה וגם אתם תרצו לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ עסקי, פיתוח עסקי, או ייעוץ ארגוני ומידע נרחב על דילמות ניהוליות, דעו כי הגעתם למקום הנכון. שמחים להציע גם לכם להיכנס לבלוג שלנו. שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש ביועצים עסקיים, מומחים להתנעת תהליכי פיתוח עסקי מקצועי בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך כמנכ"ל ואו כבעלים. נכון להניע הבראה שינוי וצמיחה באמצעותנו כחברה לייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי. יש באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים מתחומי הניהול, הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il