מה עושה יועץ עסקי או ייעוץ עסקי בעבור חברות משפחתיות המבקשות להניע שינוי וצמיחה ובעיקר להקטין את הסיכוי למשברים משפחתיים בעת העברת "המקל הניהולי" לדור השני או לדור השלישי? כיצד מונעים "משפחתולוגיה" מיותרת והולכת וגדלה בעסקים וחברות משפחתיות שבני הזוג של הדור השני ואו הילדים מתחילים להיכנס גם לניהול השוטף? או בעבורם ממציאים תפקידים ותארים בכדי לשמור על שלום הבית במשפחה המורחבת. היה וגם אתם מרגישים נכון להימנע ממצבים קשים – זה הזמן להיעזר ביועץ עסקי- יועצים עסקיים בעלי ניסיון וידע בליווי חברות ועסקים משפחתיים להמשך צמיחה.

ניהול מקצועי – או כאוס ניהולי?

מיפוי מערכות יחסים ומערכות הניהול והתקשורת בחברות משפחתיות גדולות עשויות להיות מאתגרות. פעמים חברות ועסקים משפחתיים מתנהלים ללא כל מאבקי כוח ואגו מיותר. מתנהלים על פי אמות מידה מקצועיות טהורות. היה ובני המשפחה הצעירים חסרים ביכולות מקצועיות בתחומי המכירות והשיווק, הבעלים והמנכ"ל מיד מחליטים להשקיע בתוכניות למנהלים וקורסי העשרה להם ולמנהלים אחרים בארגון. היה וחברות ועסקים משפחתיים כבר נכנסו לתהליכים של מאבקי כוח בין המנהלים השונים שהם בני אותה משפחה, או לחילופין בין שתי משפחות המייסדים – נוצר כאוס ניהולי העשוי להביא לקריסת החברה. כאן תרומתו של יועץ עסקי מקצועי עשויה להיות כבדת משקל.

מתי נכון להיעזר בייעוץ עסקי איכותי?

אני ממבקש לעלות שאלה לדיון ולחשיבה היה ואת/ה מתמודדים עם ניהול בתוך חברות ועסקים משפחתיים במשבר. האמת שאין משמעות לסוג המשבר. כל משבר בחברות משפחתיות לא מאוחדות גורם מיד להטלת האשמות מצד אחד של המשפחה האחראית על הניהול השוטף לבין הצד השני במשפחה או מהצד השני של משפחת השותפים שמרגישה אף לפני המשבר, ממודרת ולא זוכה מספיק בתהילה. בחברות ועסקים משפחתיים אנו תמיד ממליצים להתמודד עם משברים עתידיים שנים לפני!!

למנוע משברים ומאבקים במשפחה

חברות ועסקים משפחתיים חייבות בתכנון מקדים ונכון להציג חלופות לכל בדל של משבר לפני שהוא צץ ופורץ. רק בצורה כזאת יועץ עסקי מיומן יכול להוביל למצב שבו נמנעים משברים משפרים את פורמט הניהול ומצליחים להעביר את "המקל הניהולי הבין דורי" ללא מאבקים וסכסוכים מיותרים. פעמים המשימה קשה מאד. לפעמים, כיועץ עסקי אני נאלץ לבחור ולהביא מנכ"ל מקצועי מבחוץ בכדי לייצב את המערכת. במקרים חריגים אפילו נכון לבצע אקזיט או שצד אחד יקנה את חלקו של הצד האחר בכדי לעצור את המאבקים והדימום העסקי והניהולי.

מדוע לבחור בנו כיועץ עסקי – יועץ ארגוני?

למשה גרימברג – ניהול אפקטיבי ניסיון רב שנים בתחומי הייעוץ השונים, בתחומי פיתוח עסקי הנעת תהליכי שינוי וצמיחה בקרב חברות ועסקים ועם ניסיון רב בקרב חברות משפחתיות גדולות. אנו מסיעים ותומכים בעסקים וחברות משפחתיות מכל מגזרי המשק ופועלים לשפר את פעילותם העסקית והניהולית. כיועצים עסקיים באחריותנו לעזור ולהביא להמשך ההצלחה ולצמיחה עסקית  התבטאות בהגדלת כמות המכירות, הגדלת פלי השוק מול המתחרים ובעיקר בהגדלת הרווחיות.

הבראה שינוי וצמיחה

אנו כיועצים עסקיים מסייעים לחברות ועסקים משפחתיים להיערך נכון אל מול משברים עסקיים. בנוסף עוזרים להם לבנות מודל ניהול שמקטין עד למינימום את מאבקי הכוח המוכרים בין השותפים, בני המשפחה והדור השני. כל זאת בכדי לשמר צמיחה ורווחיות. אנו עוזרים לטפל במשברים כלכליים, פועלים להשיג הבראה שינוי וצמיחה בכדי להימנע מקריסה. תמיד חשוב כי תדעו שיועץ עסקי או ייעוץ עסקי מקצועי, לחברות משפחתיות מביא לערך רב ומדיד.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


לבחור נכון ביועץ עסקי מקצועי.

אין זה סוד כי ייעוץ עסקי איכותי באמצעות יועץ עסקי – יועץ אסטרטגי עשוי לתרום ולהביא לשינוי משמעותי בקרב חברות ועסקים משפחתיים. לכאלה המבקשים להניע הבראה שינוי או צמיחה מחד. מאידך מבקשים לשפר ולסדר את המבנה הארגוני ואת דפוסי הניהול והאחריות בקרב המנהלים המייסדים ובעיקר בקרב הדור השני שנכנס לעבודה בחברה. ייעוץ עסקי וליווי תהליכים אסטרטגיים בקרב חברות ועסקים משפחתיים עשויים לשפר את ההתנהלות העסקית ובעיקר את התוצאות והרווח. מהסיבות האלה ומסיבות חשובות נוספות נכון לשקול ולהשקיע אנרגיות, מחשבה  וזמן לשם איתור היועץ העסקי הכי נכון בעבורכם.

לטפל בבעיות עוד לפני שיוצאות משליטה

האחריות לבחור נכון נופלת בדרך כלל על כתפו של המנכ"ל או המייסד היותר דומיננטי בחברה המשפחתית. הוא מבין את המצב לאשורו ומפחד מהמשך ההתדרדרות הניהולית והעסקית. הוא מבין כי היה "והרכבת תצא מהתחנה" ותגביר מהירות, יהיה כמעט בלתי אפשרי למנוע את הרס החברה ואפילו את הרס המשפחה. מאבקי הכוח בין שותפים ובין הדור השני ואו השלישי עשויים לנתץ מערכות יחסים וחברויות ארוכות שנים. לפיכך היה ותרצו להכיר את שלושת התחומים הכי חשובים בבחירת יועץ עסקי מקצועי הכי מתאים לצרכים שלכם – אנו מציגים אותם כאן בעבורך.

אתרו כאלה שיש להם ניסיון מקצועי מוכח

נכון כי תבדקו את ניסיונם המוכח בקרב חברות ועסקים משפחתיים שהתמודדו עם מצבים מאתגרים לא פחות מהאתגרים שלכם. חברות ועסקים משפחתיים שדורכים במקום ואף נסוגים אחורה. כיועצים עסקיים יש לנו ניסיון רב מול חברות במשבר הנזקקות לתהליכי הבראה קשים. או לחילופין חברות ועסקים משפחתיים המבקשים לצמוח דווקא בתקופות של משבר באמצעות ניצול הזדמנויות באמצעות רכישות ומיזוגים. אנו מבקשים לקבוע כי הניסיון המקצועי המוכח עשוי לקצר תהליכים ולהביא לזיהוי מהיר של הדברים שצריך לשפר בכדי לחזור לתהליכי צמיחה עסקית וניהולית.

חפשו תמיד יועצים עסקיים עם יכולות תקשורת גבוהות

הימנעו בכל מחיר לגייס יועץ עסקי – יועץ ארגוני "מנופח אגו" המציג ביטחון עצמי רב מידי! כזה שמכיר את כולם, יודע את כל התשובות לכל השאלות ובעיקר מתרכז להקשיב לעצמו. חפשו יועץ עסקי שיש לו יכולת תקשורתית גבוה במיוחד. יש לו יכולת הקשבה ואמפטיה ובעיקר הוא שותף לערכים ולתרבות ניהולית הקרובה לליבך. עליו להיות אמין נעים להיות בחברתו ובעיקר מביא סט התנהלות המציגה יכולות בינאישיות גבוהות מהממוצע.

אמון ויושרה דרושים להצלחה

היה ולא נוצר חיבור בין אישי ואמון ברמה הבינאישית היה נכון כי תמשיכו לחפש. עליכם לזכור כי יועץ עסקי בתהליכים מורכבים בתוך תהליכים בקרב חברות ועסקים משפחתיים נחשף למערכת לא פשוטה של מניפולציות בפוליטיקות בין הצדדים השונים מקרב משפחות המייסדים והדור השני. אנו מבקשים שוב ושוב להדגיש את הדבר הבא: תמיד חשוב כי תדעו שיועץ עסקי איכותי המביא לתהליך ניסיון מוכח או ייעוץ עסקי מקצועי, לחברות משפחתיות מביא לערך רב ומדיד.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


יועצים עסקיים שבעברם היו מנהלים ומנכ"לים

היה נכון כי תעניקו פקטור גבוה ועדיפות רבה לכל אותם יועצים עסקיים שהגיעו לתחומי הייעוץ הארגוני והייעוץ העסקי ולתחומי ייעוץ נוספים  מהשוק הפרטי ומעצם היותם שנים ארוכות בתפקידי מפתח ניהוליים. תנו עדיפות ליועצים עסקיים שמביאים לתהליכים איתך - ניסיון רב. כאלה ששימשו גם בתור מנכ"לים וסמנכ"לים ואו כבעלי חברות ועסקים בפני עצמם. בטח תסכים גם אתה, שלהם הסיכוי להכיר היטב את מנעד הרגשות, הלחצים והפחדים המאפיינים בעלי חברות ועסקים ומנכ"לים. הידע האישי שלהם עשוי להביא לכם ערך רב, בניגוד לכל אותם יועצים עסקיים שאף פעם בחייהם לא חוו את התחושה הניהולית בשטח. הם התמקדו בלתת עצות ולא חוו באמת תהליכים כמנהלים וכבעלי חברות ועסקים. יש הבדל בין התיאוריות לבין המציאות והתחושות בשטח.

"פיתוח עסקי" אפקטיבי משאיר חותם?

פיתוח עסקי המלווה בתהליכים מעולמות הייעוץ הארגוני, מעולמות השיווק, המכירות ותחומי השירות ללקוחות בא לעזור לחברות ולעסקים משפחתיים להמשיך ולהיות רלוונטיים. בעיקר עוזר להם להמשיך לגדול ולצמוח ולהימנע ממלחמות ומאבקי כוח בין הדור המייסד לדור השני ואו השלישי. כאשר משבר תוקף את שווקי המטרה שלכם או לחילופין השוק נמצא בתקופות שפע וצמיחה אבל אתם, בשני המצבים מרגישים שבאפשרותכם לעשות דברים אחרת? לעשות דברים בצורה יותר מקצועית שעשויים להשפיע על השיפור בתוצאות – זה הזמן לפנות ולחשוב להיעזר בייעוץ עסקי - ביועץ ארגוני. זאת ועוד, מעורבותו של יועץ עסקי קריטית במסגרת הערכות נכונה להעברת המקל הניהולי בחברות ועסקים משפחתיים מהדור המייסד לדור השני ואו השלישי.

מפגש היכרות וחשיבה במתנה

להלן רשימה ראשונית ולא מסודרת על פי סדר חשיבות של הנושאים המרכזיים שייעוץ עסקי עשוי להביא להמון תועלת בקרב חברות ועסקים משפחתיים. כאשר חברות ועסקים משפחתיים מבקשים לצמוח באמצעות מיזוגים ורכישות? או כאשר הם מבכים להימנע ממאבקי שליטה בין המשפחות המייסדות לדור השני? כאשר נכון לבדוק אפשרויות ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים שאמורים לייצר סינרגיה וערך לשני הצדדים כדרך לצמיחה. ייעוץ ופיתוח עסקי מאד נחוץ במצבים שנדרש לחפש את מנועי הצמיחה החדשים גם בקרב חברות ועסקים משפחתיים וותיקים?

שווה שנכיר נשוחח וניפגש?

גם אצלם, חשוב לחפש שווקים משיקים להמשך הצמיחה. פיתוח עסקי וייעוץ אסטרטגי עשוי להידרש במצבים בו החברה או ההנהלה והמנכ"ל מבקשים לבדוק כניסה לשווקים בינלאומיים. זאת רשימה חלקית. אנו כדרך חיים מקצועית החלטנו להעניק מפגש "סיעור מוחות" במתנה, ללא עלות ומחויבות שבו נבחן יחד האם גם אצלך בשלו התנאים לביצוע שיפורים ועדכונים בתוכנית העסקית ובתוכנית השיווקית? שווה כי נשוחח- צלצל 0544814332 ישירות למשה גרימברג

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים