בערב השנה האזרחית החדשה הבאה עלינו לטובה ולקראת תוכניות עבודה לשנים 2020-2023 הטיפ החודשי עוסק הפעם בנושא חשוב ורב השראה לכולם לנהל שינויים ללא מאמץ: על פי המודל של משה חורב, סגן נשיא אורקל העולמית ומנכ"ל אורקל ישראל במסגרת מאמר שפורסם במגזין המחשוב העסקי של ישראל של עיתון גלובס מרואיין מנכ"ל אורקל ישראל משה חורב בנושא תורת ניהול וסגנון ייחודי שפיתח, במאמר תפס את עיני נושא המטריד רבים מהמנהלים בדרגים השונים בארץ ובעולם- "ניהול שינויים ללא מאמץ" .

חיכוך גורם לבזבז משאבים יקר

במאמר, טוען משה חורב שיש להגיע להיפוך הפירמידה ההיררכית בכדי להגיע לניהול שינויים ללא מאמץ. המערכת ההיררכית נתפסת כמכניזם הדורש כל הזמן לדחיפה מלמעלה, באמצעות המנהיג המנהל וזאת בכדי להתגבר על אינרציות וחיכוך פנימי. כל מי שנמצא בראש הפירמידה יודע עד כמה זה קשה ושוחק. הרעיון לתת לאנרגיות האנושיות החיוביות שבכל אחד מאיתנו להתבטא, לאפשר לאנשים להניע את עצמם ולתרום מתוך מוטיבציה אישית. בדרך זו מקדם החיכוך בפעילות החברה קטן ונעלם וההישגים עולים.

מכפילי הכוח של ניוטון

בהזדמנויות אחרות טוען חורב, שהחוק השני של ניוטון שכולנו מכירים, כשעוסק באנשים אזי משתנה מהותית ומוכפל פי עשר, כשמדובר באנשים, הכוח הנגדי המופעל מול כוח אחר גדול פי עשרה ולא כפי שניוטון טען! הרעיון המרכזי בתורת הניהול במאה ה- 21 הוא להגיע עד למינימום חיכוך ובזבוז אנרגיה בין אנשים בארגון. ליצור מערכת בעלת מקדמי חיכוך נמוכים ביותר, כך ייטב. הרעיון הלהיב אותי, מצאתי בו הגיון רב וחומר למחשבה.

לקבלת פרטים על תוכנית "דיאלוג בחשכה" לפורום מנהלים והנהלות והמלצות מארגונים שחוו את הפעילות לחץ כאן.  למידע נוסף על תוכניות אימון מנהלים וכוחות מכירה ו\או למתן סדנאות, הרצאות ו-או ימי עיון .למותר לציין כי במודל הפירמידה ההפוכה, מציין משה חורב שתפקידו של המנהיג\המנהל להיות בבסיס הפירמידה ולמעשה תפקידו לשרת את מנהליו ועובדיו.

תפקידיו של המנהיג? של המנהל?

תפקידו לתת השראה, חזון וכיוון ולהימנע עד כמה שניתן מיצירת חיכוך מיותר. המאמץ העיקרי אינו נגזר מהיעדים אלא מהצורך להתגבר על האינרציות והחיכוך שבין האנשים....תפקידו של המנהיג, המנהל לתת לכפיפים לנוע אל עבר המטרות והיעדים כמעט ללא "הנחתות", הכוונה היא לתת לאנשים לזרום. אנו בתהליכים של הייעוץ הארגוני, אימון עסקי ובתהליכי פיתוח מנהלים עוסקים רבות בנושא. בברכת שנה אזרחית מוצלחת ונפלאה וחג חנוכה שמח ורגוע לכולנו

לחץ כאן

לקבלת מידע נוסף

ופגישת עבודה ראשונית ללא כל התחייבות עם משה גרימברג לבדיקת ההיתכנות לבניית אסטרטגיה מנצחת

לחץ כאן
לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים