כסף לא יגרום לעובדים להשקיע יותר בעבודה...משמעת, משמעות, ערכים ומצפן עסקי ברורים גורמים לעובדים להיות "במוד" נכון של עשייה ובנכונות להשקיע הרבה יותר. כסף ותוספת לשכר מתברר על פי המחקרים האחרונים כי הוא אינו התמריץ המרכזי בנכונות להשקיע בעבודה. שוב מתברר כי מה שמניע עובדים להשקעה מתמקד סביב המשמעת, המשמעות והערכים של הארגון. החוויה של ההצלחה הנובעת מתכנון מוקדם כדרך חיים בארגון מוסיפה לתחושת הנכונות להשקיע.

מה באמת מניע עובדים?

מתברר כי תכנון מוקדם מונעים כישלונות. ומתברר גם כי עובדים ואנשים בעיקרון אוהבים הצלחות אישיות וארגוניות. אנשים שמצליחים למצוא משמעות בעבודתם נוטים לעבוד קשה יותר ובאופן יצירתי יותר. חקרו ומצאו כי בעולם העסקים, אף אחד אינו מתכנן להיכשל, רבים נכשלים עקב חוסר תכנון בתכנון. מחקרים מראים כי במצב של משמעת גבוהה יחד עם תחושת משמעות גבוהה ורמת תכנון ובקרה גבוהים - מרוויחים כולם. גם העובדים, גם הלקוחות וגם המעסיקים הנהנים משיעור גבוה יותר של מחויבות מצד הלקוחות.

כמו בכל חודש, משפטי המפתח - הציטוטים שהשאירו בי חותם קשורים לנושא ומחזקים את התובנה עד כמה חשוב לדעת לתת משמעות וחזון לכל אחד מהעובדים. כמנהלים עלינו ללמוד לתת אחריות להאציל סמכויות ולתת לכפיפים לנו להתנסות בעשייה ואפילו בכישלונות. עלינו לא לפחד ולגייס אנשים שלא פעם כישוריהם גבוהים

משלנו. המשפט הראשון הוא של תומאס פ. בקסטון האומר: • "עם כשרון רגיל ועם התמדה בלתי רגילה, אפשר להשיג כל דבר".. תומאס פ. בקסטון. המשפט השני מתחבר ככפפה ליד לנושא תקציר מנהלים זה שעל פניו כבר אריסטו הפילוסוף היווני כבר אמר: • "אושרו האמיתי של אדם תלוי בהפעלה חסרת מעצורים של כישרונותיו".. אריסטו .         

תרבות וערכים חשובים מכסף

בתקופות משבר ובנסיבות לא פשוטות, אנשים יכולים לחוות פעילות כמשמעותית כשהם מזדהים עם הערכים של החברה אותם הם משרתים. מחקרים אחרונים בתחום ההנעה של עובדים ומנהלים מגלים כי המוח האנושי מחפש להגיע לתחושת מיצוי. להרגיש כי העשייה מנותבת למקום הנכון והיא בעלת משמעות למבצע. מנהלים מצטיינים גילו כי היכולת ליצור משמעות גדלה עבור העובדים דווקא מתגברת כשמתגברים על אתגרים, או לחילופין משיגים עוד אתגר ומשימה בדרך מחזקים את תחושת המיצוי האישי. העובדים בתהליך נכון לומדים ליצור משמעות וסיפוק מעבודתם. השימוש בחיקוי ובהעתקה גם כאן מביאים ערך מוסף לעובדים ועמיתים שמנסים לחקות הצלחות.

לתת להם משמעות לעשייה שלהם

הכיצד אתם כמנהלים מסוגלים לתת משמעות ולסייע לעובדים ומנהלים למצוא משמעות ורצון לתרום מעבר למקובל בעבודה. אנו שמחים לצרף לרעיונות של דייב וונדי אורליך חוקרים מאוניברסיטת מישיגן ומרכז סיקסטין סטונס כמה כיווני חשיבה נוספים שאספנו בעבודה המשותפת מול עשרות חברות ומנהלים. ההמלצה המרכזית שאנו יכולים להציע היא לבנות אופק תעסוקתי אישי לכל עובד שמזהים אצלו פוטנציאל ניהולי כבר מהשלב הראשון.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


אופק תעסוקתי וניהולי ארוך טווח

גייסו עובדים שתמיד הפוטנציאל שלהם גבוה מהמשרה הראשונית שהם אמורים למלא. מקמו את העובדים בתפקידים שבהם הם יכולים להשתמש הכי טוב בחוזקות ובכישורים המולדים שלהם. העריכו תכונות אופי וערכים (כמו יושרה, אדיבות וחדוות למידה) שעמם הם חשים הזדהות רבה, באופן יצירתי. הטילו משימות ואשרו הצעות לביצוע המגיעות מצד העובדים. העצימו ותנו אחריות וסמכות. בנו אופק תעסוקתי המשותף לעובד ולכם. שפרו מיומנויות של תקשורת ואינטליגנציה רגשית מנעו עד כמה שניתן פוליטיקה ארגונית מיותרת.

תפרגנו תמיד

קדמו וציינו לשבח עובדים בעלי תכונות חיוביות כמו ענווה, אמינות, יושרה, סדר ופתיחות. שכפלו הצלחות. הימנעו מלחזור על כישלונות. קדמו אנשים ראויים גם באם על חשבון וותיקים לא מספיק ראויים. אחרת יש סיכוי רב כי המתחרים שלכם ייהנו מהם למדו את העובדים לחוות הצלחות קטנות. טפחו את התרבות של תכנון בקרה וחגיגית הצלחות. תנו משוב תמידי ובצעו בקרה תומכת בצורה קבועה כששלב הביקורת מתחיל בציון 3 דברים טובים שבוצעו  לאחר מכן ציינו הדברים שזקוקים לשיפור.

הפכו את ההון האנושי למנוע צמיחה

לסיכום, אנו שמחים לקבוע כי התפקיד שלכם כמנהלים הוא לוודא שאנשים יוכלו להצליח - אם תעשו זאת, כולם יצליחו. רכשנו מיומנות רבה בליווי תהליכים שבהם מנהלים והנהלות בחרו בנו להוביל תהליכי ליווי ושינוי ארגוני כחלק מהערכות ארגונית לאתגרים עסקיים חדשים. רוצים לקבל פרטים על התובנות העוסקות בחשיבות ההון האנושי כמנוף להצלחה? חשוב כי תדעו שלא כול תוספת בשכר תביא להגדלת תפוקות. עובדים ומנהלים לא פעם זקוקים לדברים אחרים? כמו הרגשת שייכות הערכה ויכולת השפעה.

למידע והרחבה בנושא

בעולמות העסקיים ובתחומי התעשייה וההי טק ומול חברות הנהלות ומנהלים - אנו יוצרים פתרונות גדולים יותר לבעיות הגדולות שמוצגות לנו. רק כך אנו יוצרים תועלות מוחשיות וערך ללקוחות. ישנם רגעים בתוך תהליכי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה מול הנהלות ומנהלים בו אנו חייבים לגרום לכולם להבין כי אנו חייבים להכיר היטב את גודל הבעיות בכדי להיות מסוגלים להביא פתרונות אפקטיביים ויעילים יותר מהבעיות. זהו השוני המהותי שלנו כחברה העוסקת בשינוי פרדיגמות והובלת תהליכי צמיחה אישיים וארגוניים. אנו יוצרים פתרונות גדולים יותר מהבעיות המוצגות לנו

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


רוצים לקבל מידע ורעיונות נוספים לגבי דרכים יצירתיות לתת משמעות וחזון אישי למנהלים ועובדים בכירים? פיתחנו מתודולוגיה המציעה תהליכי יעוץ ארגוני- פיתוח עסקי וליווי להנהלות ארגונים ומנהלים המספקת כלים להגדלת התוצאות העסקיות מול המתחרים. אשמח לתת לך מידע נוסף ואף לבדוק קיומו של מפגש עבודה ראשוני שיעסוק בניתוח ההזדמנויות והאיומים של דור מנהלי הביניים אצלך בארגון.