היה וקיבלת תפקיד של מנכ"ל בחברה בינונית או חברה גדולה, עליך לבצע מהר תהליכים של סנכרון ההנהלה המצומצמת ולבנותם כצוות המדבר בשפה אחת. צוות ניהולי בכיר המזהה את המשימות ומבין מה אתה כמנכ"ל מצפה מהם. בואו ונכיר את היתרונות של מפגשי העשרה והרצאות למנהלים מנכ"לים ולהנהלות אשר מבטיחים לגרום לכולם לסנכרן את עצמם על פי החזון והתרבות הניהולית והארגונית שאותה אתה מבקש ליישם. הכיצד עושים זאת בתוך ה- 100 הימים הראשונים?

מנעו מאבקי אגו ופוליטיקה ארגונית

מחקרים מראים כי הנהלות מצומצמות איכותיות ומקצועיות של בעלי חברות בינוניות וגדולות המנוהלות בהרמוניה ומתפקדות ללא מאבקי אגו ופוליטיקה ארגונית מגיעים לביצועים הרבה יותר גבוהים. הדרך לעשות זאת כמנכ"ל חדש המבקש בזמן קצר לסנכרן את כולם על פי המצפן שלך עשויה להידרש למספר מפגשי העצמה ברמת הנהלה. אנו יחד איתך נבנה את התכנים של הרצאות ושל מפגשי החשיבה וסיעור מוחות כך שבתקופה קצרה נוכל לסנכרן את כולם על פי התרבות והשפה הניהולית שלך.

בנו תרבות צרו חזון משותף

סמנכ"לים מועצמים, המבינים ומכירים היטב את השפה הניהולית, החזון והתרבות הניהולית של המנכ"ל מביאים לשיפור ניכר בביצועים. עוברים ממוד של המתנה ופסיביות למוד של יוזמה ופרו אקטיביות היה והמנכ"ל מאפשר זאת. הם הופכים להיות שמחים יותר, גוברת אצלם המוטיבציה להיות חלק מקבוצה מנצחת המונהגת על ידי מנכ"ל מוערך. הארגון עובר להיות יוזם יצירתי ומכבד שינויים ועבודת צוות.

בנו צוות ניהול איכותי

מפגשי העשרה והאשרה שאותם אנו מציעים לך להעביר באמצעות הרצאות, מפגשי חשיבה וסיעור מחות ואו סדנאות וימי עיון חווייתיים ומעוררי מחשבה ומעורבות. בתהליכים נחווה כולנו ברמת ההנהלה חוויות מרתקות, תלמדו להכיר טוב יותר את הצדדים היותר מוסתרים של המנהלים שלידכם ובנוסף נאמץ ואף נרכוש כלים אפקטיביים עדכניים להתנהלות אקטיבית ויוזמת ברמת הנהלה וביחסים היותר נכונים בינך כמנכ"ל לסמנכ"לים שלך.

מנהיגות ראויה בתקופות משבר

גם מנהלים בכירים כמוך כמנכ"ל ולא פחות הסמנכ"לים שלך כמו רבים אחרים מתפקדים ומתנהלים על פי "הטייס האוטומטי". הפרדיגמות – ההרגלים מניעים את חיינו על דפוסים קבועים. ניהול ומנהיגות עסקית איכותית ונכונה בעתות משבר נמדדת ביכולתם של המנכ"לים או ההנהלות והבעלים לבחור דפוסי פעילות החורגים מההרגלים הישנים. עליהם להיות מסוגלים לא להגיב על פי הטייס האוטומטי המוכר ולאמץ דפוסי תגובה חדשים המתאימים למצבי המשבר. ככלל הרגלים ודפוסי התנהגות חשובים, הם בעבורנו בסיס ההתנהגות ויכולת הפעולה במצבים משתנים. פעמים הם הופכים לנטל. הם הופכים לקיבעון מחשבתי שמונע יצירתיות וחדשנות.

לשבור דפוסי חשיבה מעכבים

כמנהלים ומנהיגים עסקיים בעשור השלישי של המאה ה- 21 אנו נדרשים להיות מסוגלים לנתץ פעמים הרגלים מעכבים. עלינו לתכנן, לקבל החלטות ולעמוד ביעדים בסביבה ארגונית ועסקית מורכבת, פעמים סביבה משברית שמחייבת אותנו לחשוב ולפעול בכלים חדשים. כחברה לייעוץ ארגוני אנו מקפידים להסביר לכולם כי "היה ונמשיך לעשות את מה שאנו עושים.. סביר כי נישאר באותו המקום שאנו נמצאים". להגיע למקומות אחרים מחייבים אותו לפעול באמצעים חדשים, מחייבים אותו לשבור פרדיגמות והרגלים. לשבור את התנהגותנו על פי "הטייס האוטומטי". איינשטיין כבר אמר: "לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה בה השתמשנו כשיצרנו"...

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


עדכנו את מסלולי "הטייס האוטומטי"

רצינו כי תדעו, שאנו מציעים מגוון רחב של הרצאות סדנאות וימי עיון קצרים בתחום שיפור יכולות ניהול ומנהיגות בקרב שדרת המנהלים שלך. אנו מתכוונים למנהלים הבכי בכירים שלידך. למנהלים שמרכיבים את ההנהלה המצומצמת של החברה שאותה אתה מנהיג. אנו מציעים גם לך מפגשי העשרה והרצאות למנהלים מנכ"לים ולהנהלות - הרצאות מקצועיות ועדכניות שבוודאות עשויות לעניין אותך. הרצאות ופעילויות הבאות לעזור לך כמנכ"ל לסנכרן את ההנהלה שלידך לאותם ערכים תרבות ודפוסי פעילות. ההרצאות ופעילויות הדרכה והעצמה יכולות לשמש כבסיס להתנעת תהליכי הדרכה להמשך העצמתם של מנהלים בדרגי הביניים. התכנים יעברו התאמה לעולמות התוכן.

מתאימים את ההרצאה או את הסדנה לצרכים שלך.

הייתי שמח להגיע לפגישת היכרות ולהרחיב בחשיבות הסנכרון של מנכ"ל מול המנהלים הבכירים גם אצלך בהנהלה. לבדוק יחד מה עשויה להיות ההרצאה הכי מתאימה בעבורך בנושא שיפור מערכי הניהול והתקשורת ברמת ההנהלה. היה לא מצאת את ההרצאה שאתה כמנכ"ל מחפש? צור אתנו קשר – נשמח להציג בפניך את המגוון המלא. היה ונצטרך נשמח לבנות בעבורך הרצאה או סדנה מותאמת בדיוק לצרכים שתציג בפנינו. פנה ישירות למשה גרימברג: 0544814332 או שלח מייל אישי אלי: abc@nuhul4u.co.il