הכיצד מנהלים את "עובדי ומנהלי העתיד" את ה- Edge Walker מנהלים חייבים להתגבר על "פער הדורות" ועל השינוי המהותי בניהול עובדי ומנהלי העתיד. הם כבר כאן ממזה 10 ויותר שנים האם אנו מבינים כי יש לנהל ולאתגר אותם אחרת? בדרך כלל הם מולטי טאלנטים במספר רחב של תחומים, הם מרובי כישורים וכישרונות ובעיקר הם בעלי יכולות אינטגרטיביות גבוהות ולא פעם סובלים ממיומנויות תקשורת חלשים בעיקר עם הסביבה. הם נמצאים בכל ארגון – האם אתה כמנכ"ל או כמנהל מודע לקושי לנהל אותם? האם אתה מודע כי עליך לעשות דברים אחרים מולם בכדי למצות מהם את המיטב? האם תדע לנהל אותם נכון ויעיל?

האתגרים שמנהלים עשויים להתמודד איתם

המגזין "Harvard Business Review" סקר בעבר את ה- 25 האתגרים שעומדים בפני מנהלים בשנים הקרובות, במטרה להמציא מחדש את יסודות הניהול. בין האתגרים שנסקרו: הרחבת מגוון העובדים בארגון, העצמת הטיפוסים "המתנגדים", הרחבת האוטונומיה הפנים-ארגונית, יצירת שוק פנימי של רעיונות, כישרונות ומשאבים, ורכישת כלים לניהול בעולם פתוח. על פניו נושא ניהול "עובדי ומנהלי העתיד" מביא לידי ביטוי חלק ניכר מאתגרים אלה העומדים מול מנהלים. כיום ניתן לתאר את "עובדי ומנהלי העתיד" כאנשים המגיעים לארגון עם השכלה מולטי-דיסציפלינארית, ומסוגלים לייצר ידע חדש; הם עצמאים, בעלי כישורי יזמות, וניחנים ביכולת הסתגלות גבוהה ובגמישות מחשבתית המאפשרת להם לנוע במהירות בין מצבים משתנים.

עובדי ומנהלי העתיד- מה מאפיין אותם?

בדרך כלל הם מתאפיינים ברצון עז לשבור מסגרות ולחצות גבולות ופרדיגמות. "עובדי ומנהלי העתיד" הם אנשים מגוונים, אוטונומיים, בעלי רעיונות חדשניים ויכולת התנגדות, המתנהלים בעולם כאילו היה מגרש משחקים. היועצת הארגונית והמרצה האמריקאית ג'ודי ניל, העוסקת גם בכתיבת ספרים בתחום הניהול, מכנה את עובדי העתיד "Edge Walkers" – מנהלים ואנשים שהולכים על הקצה. "מותחים את החוט" כל פעם מחדש מבלי חשש. לא פעם מנהלים וארגונים נוטים לעשות טעויות ולהימנע מגיוס ואו טיפוח של סוג כזה של עובדים ומנהלים כמו יפעת העונים לקריטריון של "עובדי ומנהלי העתיד" המאופיינים כ -Edge Walker.

מה עדיף? עובד וותיק ברוך כישרונות או צעיר שעדיין מבולבל?

יפעת, (שם בדוי), בת 33, הוא דוגמה מובהקת לעובדת/מנהלת מסוג חדש. היא הייתה ילדה מחוננת, למדה בתיכון במגמת פיסיקה ומתמטיקה 5 יחידות וסיימה את לימודיה בהצטיינות יתירה. בצבא שירתה בתלפיות ולאחר השירות היה ברור לכולם שתלך ללמוד בטכניון. אבל יפעת התלבטה - הוא לא הייתה בטוחה שזה אכן הכיוון שבו היא רוצה ללכת. היא החלה ללמוד מחשבים ופסיכולוגיה, ובתקופת לימודיה נסעה להודו להתמקצע בתורות מזרחיות ובעיקר ללמוד יוגה. עם שובה לישראל, הקימה מרכז ליוגה ולטיפולים אלטרנטיביים.

כיום היא כותבת דוקטורט במדעי המחשב, ממשיכה ללמד יוגה ועובדת במקביל בתפקיד ניהולי בחברת הזנק. באחרונה התבקש על ידי המנכ"ל להקים את חברת הבת והסניף בפריס. על פניו על פי ג'ודי ניל ועל פי ניסיוני, מסלול חיים שכזה עשוי להצביע על כך שמדובר ב-  "עובדי ומנהלי העתיד" המאופיינים כ-Edge Walker ". יפעת במסלול חייה האישיים והמקצועיים היא אדם שתמיד מחפשת משמעות ומסוגלת לדלג בין תרבויות. היא נוטלת סיכונים ומחפש אתגרים כדרך חיים. סגירה שלה בין 4 קירות לתקופה ארוכה מידי תביא להפסד ולאיבודה בארגון.

מבולבלים וקשים לניהול? או חומר גלם השווה במשקלו כזהב?

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים