כאן במאמר, בפוסט הניהולי נכיר מהם המדדים, האינדיקטורים והכלים הבסיסיים לניהול עסק מצליח במאה ה-21? היה והנושא מעניין אותכם, מציע כי תתעמקו ותחפשו מאמרים נוספים בבלוג הניהולי שלנו. העולם משתנה וכך גם הדרכים שבהן עסקים מנוהלים. עם טכנולוגיות וחידושים חדשים, יש צורך בגישה חדשה לניהול עסקי. מאמר זה יבחן את התהליכים השונים שעסק צריך לעבור, את הכלים שבהם הוא יכול להשתמש כדי למדוד את הביצועים שלו, איך הם יכולים לנהל את המתחרים שלהם ולבסוף איך הם יכולים לנהל את עצמם בסביבה של אי ודאות. מאמר זה יכסה את הדברים הבאים, בואו ונתחיל:

  • המדדים הבסיסיים להצלחה עסקית
  • הכלים הדרושים לניהול עסק
  • ניהול מול מתחרים
  • ניהול עצמי בסביבה של אי ודאות

בואו ונכיר את מושגי היסוד - את התהליכים המרכזיים בניהול של עסק מצליח

כיצד אנו כעוסקים בייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני ועדכון אסטרטגיות צמיחה יכולים לעזור גם לך בניהול העסק או החברה שבבעלותך? צור קשר וקבל מפגש חשיבה ראשוני במתנה.

אסטרטגיה

על מנת שעסק יצליח, הוא צריך שתהיה לו אסטרטגיה עסקית שתואמת את מטרותיו. האסטרטגיה חשובה כי היא תעזור לחברה להבין את השוק, לזהות מה עליה לעשות וממה עליה להימנע. כעוסקים בייעוץ אסטרטגי וייעוץ לעסקים אנו מבקשים להדגיש כי אחת לכמה שנים יש לבחון את האסטרטגיה העסקית והשיווקית ולבצע בהן התאמות נדרשות.

תפעול וניהול מערך שרשרת ההספקה

תהליך זה עוסק בביצוע דברים. תפעול עוסק בכל ההיבטים התפעוליים כגון תכנון ייצור או בקרת מלאי למשל. זה כולל לוודא שלחברה יש מספיק תזרים מזומנים, שהם מייצרים מוצרים או שירותים איכותיים שאנשים רוצים וגם להבטיח שהם עומדים בלוחות הזמנים שלהם.

שיווק ופיתוח עסקי

שיווק הוא הכל על הבנת הלקוחות שלך, זיהוי הצרכים והרצונות שלהם, ואז להבין איך אתה יכול לענות על הצרכים הללו בצורה חדשנית. תהליך השיווק והפיתוח העסקי כולל גם הבנת המתחרים שלך כדי שתוכל לבדל את עצמך מהם. שיווק הוא תהליך המסייע בחיבור בין קונים ומוכרים על ידי קביעה מה הלקוחות רוצים וכיצד הם יכולים להשתמש בו כדי לספק את הצרכים שלהם. מחקר שיווקי הוא חלק חשוב בתהליך זה מכיוון שהוא עוזר לזהות מהן החוזקות והחולשות של החברה.

מכירות וגידול בפלחי השוק מול המתחרים ושרות ללקוחות

כאן מדובר בניהול אפקטיבי וצמוד של מערך המכירות ומערך שרות הלקוחות שהופך ליותר ויותר חשוב בעזור השלישי של המאה ה- 21. שרות לקוחות מיטבי הופך לאחד ממנועי הצמיחה היותר חשובים לכל עסק או חברה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


פיננסים

מימון כולל את כל ההיבטים הפיננסיים של ניהול עסק כמו התחשבנות בהוצאות והכנסות, תקצוב הוצאות עתידיות, חיזוי עלויות והכנסות. מימון הוא תהליך העוסק בכסף, השקעות, תזרים מזומנים והיבטים פיננסיים נוספים של ניהול עסק. מנהל כספים צריך להיות בעל ידע על עקרונות חשבונאיים וכן להבין כיצד עסקאות פיננסיות שונות משפיעות על תחומים אחרים בחברה.

ניהול ההון האנושי

משאבי אנוש עוסקים בכל ההיבטים הקשורים לאנשים ומנהלים בדרגות השונות בתוך ארגון. לרבות גיוס, הדרכה, פיתוח ניהול, תגמול ובניית סביבת עבודה תומכת נטולת מאבקי כוח ואינטריגות המאפיינים מנהלים נרקיסיסטים ועוד. טיפוח נכון של מאגר ההון האנושי לטווח הארוך מאפשר לעסקים וחברות לזכות ביתרון מהותי על פני המתחרים.

תרומתו של יועץ עסקי להצלחת התהליכים?

ניהול עסק או חברה גדולה כקטנה הוא תהליך מורכב. לא כולם מסוגלים להתמודד עם המשימה בהצלחה מספקת. היה ונפשט את התהליך נגלה כי התהליכים העיקריים והמרכזיים בעבודתו של מנהל הם: חזון וקביעת אסטרטגיה ומטרות להשגה. מעבר לכך מגיע שלב התכנון, ארגון, הובלה ובקרה. כעוסקים בייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי וייעוץ אסטרטגי אנו מבקשים לקבוע כי ישנם כלים רבים לניהול עסק במאה ה-21. על מנת להקדים את המתחרים ולהישאר קדימה בתחרות, חשוב להשתמש בשיטות וכלים חדשניים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות ייעוץ לעסקים קטנים שיכול להתבצע על ידי יועץ עסקי או על ידי שכירת יועץ עסקי מיומן ומקצועי המתמחה בתחום העשייה של העסק או החברה שלך.

תיאום וסנכרון בין כל התחומים מבטיחים הצלחה עסקית וניהולית

אין זה סוד כי כל התהליכים בניהול עסק מחויבים להיות מסונכרנים ופועלים להשגת מטרה ראויה. מנהלים מצטיינים בחברות ענק, בתאגידים ובעסקים קטנים ובחברות משפחתיות חייבים לדאוג להפעלת כל התחומים מעלה בצורה מיטבית ומתואמים זה לזה כדי למקסם את היעילות והרווחיות של החברה. מנהלים מצטיינים העוסקים בניהול עסק או חברה מחויבים ברמה האישית להצלחת הפעילות העסקית. הם מחויבים ליצירת הרווח ודמי הניהול לבעלי המניות או החברה. בנוסף אין הם יכולים להסתפק בביצועים הטובים של הווה. הם מחויבים לבנות תוכנית צמיחה תוך כדי הגדלת פלח שוק על חשבון המתחרים. כל זאת בניהול חכם של הסיכונים ויישום מדדי בקרה והתאמה לשינויים בשווקים.

יעוץ לעסקים קטנים - צורך השעה

ניהול עסקי משופר באמצעות שימוש ביועץ עסקי מקצועי ומיומן בא לשפר את יכולת קבלת החלטות ובשיפור היכולת להקצות משאבים על מנת למקסם את ההחזר על ההשקעה. כיועצים עסקיים אנו גם עוזרים לבעלים, למנכ"ל ולהנהלה בהגדרת יעדים ארוכי טווח לחברה ואיזון בין צרכים לטווח קצר עם יעדים אלו.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מדובר גם בשמירה על הבנה של הנוף התחרותי כדי שתוכל לקבל החלטות אסטרטגיות שיאפשרו גם לך להתחרות ביעילות מול המתחרים שלך. במאה ה-21, בשוק תחרותי ופעמים שווקים במשבר עלינו לשלוט היטב בכלל התהליכים העיקריים בניהול עסק או חברה והם כוללים את הדברים הבאים:

  • פיתוח מוצרים ושירותים חדשים
  • גיוס לקוחות חדשים
  • פיתוח מאגר לקוחות
  • ניהול עובדים
  • ניהול מול מתחרים ותחרות.

כיצד מנהלים מצטיינים משפרים ביצועים בעסקים קטנים?

ניהול עסק בצורה אפקטיבית הוא תהליך הכולל תכנון, ארגון ובקרה של אנשים, זמן ומשאבים ברמת הבעלים או המנכ"ל. מנהלים מצטיינים מבינים היטב את תהליך הניהול חשוב לעסק מצליח שכן הוא מבטיח שכל ההיבטים של העסק פועלים בצורה חלקה. על מנת להצליח בעולם תחרותי זה, חשוב שתהיה לך אסטרטגיית ניהול עסקי יעילה. ישנם כלים ניהוליים ומדדי הצלחה רבים ושונים שיכולים לעזור לך לנהל את העסק שלך במאה ה-21. עולם העסקים השתנה רבות במאה האחרונה.

הכוח עבר ללקוחות

בעיקר השתנה ב- 30 השנים האחרונות. הכוח עבר ללקוחות. הרשתות החברתיות והיכולת בלחיצת כפתור להגיע לרכישת מוצר או שירות מבלי להיות כבול ליצרן אחד שינתה לחלוטין את המפה. יש כלים חדשים, דרכים חדשות לעשות דברים ומתחרים חדשים. אבל יחד עם זאת, יש גם הרבה חוכמה שעדיין ישימה לעולם העסקים של היום ותמשיך להיות נדרשת גם שנים קדימה עם ההתאמות הנדרשות.

מיפוי ואבחון מצב קיים לעסק או לחברה שלך – MRI

יועץ עסקי מודרני יכול לעזור לך רבות בניהול העסק שלך. היה ומדובר בחברה משפחתית? חברה בינונית או גדולה? או עסק קטן. אנו כעוסקים בייעוץ עסקי עוזרים גם לך בפיתוח ועדכון אסטרטגיות, תוכניות ויעדים עבור החברה. הדבר החשוב ביותר הוא לזהות את החוזקות, החולשות וההזדמנויות של החברה. יועץ עסקי טוב יספק תובנות ויציע דרכים עדכניות וטובות יותר ליישם את האסטרטגיות, התוכניות והיעדים הללו. יחד במסגרת מיפוי מצב קיים נבדוק את הדברים הבאים:

- מה המצב הפיננסי הנוכחי שלך?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


- מה הנכסים שלך?

- מהן ההתחייבויות שלך?

- כמה חוב יש לך?

- האם יש לך מקורות הכנסה אחרים מלבד העסק האחד הזה?

- האם יש לך שותפים או משקיעים שעשויים להיות מעוניינים למכור את חלקם בחברה?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


- מה התוכנית שלך לצמיחה והתרחבות אם בכלל? מהן הזדמנויות שיעזרו לך לצמוח ולהתרחב כארגון?

מדוע נכון לעבוד איתנו!

כיועץ עסקי אכנס להכיר לעומק את דפוסי העבודה ואת התהליכים בעסק שלך. אחרי תהליך קצר של למידה אציג בפניך תוכנית עבודה תהליכית. ראשונית. אציג לך את התועלות המצופות להשגה. נציף את העלויות ואת לוחות הזמנים ובעיקר נסכים על המטרות העסקיות להשגה. רציתי לעדכנך כי תהליך ייעוץ עסקי מקצועי מעניק גם לך וגם לעסק ולעובדים שלך סט כלים ומתודולוגיות ניהוליות ושיווקיות מאד שימושיים שישמשו אותך שנים לאחר סיום תהליך הייעוץ העסקי.

מה מייחד אותנו בהשוואה ליועצים עסקיים אחרים?

אנו לא אוהבים לתת עצות. אנו מתמקדים בהובלת תהליכים וביישום שלהם בשטח. בנוסף אנו כיועצים ארגוניים, מעניקים ליווי ותמיכה של 3 חודשים בתום התהליך. יש באפשרותנו להציג גם לך חלופה מעניינת שמאפשרת גם לך לגייס ייעוץ עסקי מקצועי במסגרת הסכם של מיקור חוץ לליווי ארוך טווח ובעלות העשויה להתאים גם לך.

קבל פגישת סיעור מוחות במתנה

אני מבקש בפעם הראשונה להציע לך – "מפגש היכרות" - מפגש סיעור מוחות במתנה.  התרומה של מפגש החשיבה עשוי להיות חשוב מאד להמשך הפעילות העסקית שלך. אני מניח כי אתה מכיר את האמרה הבאה: "אורח לרגע רואה כל פגע" . כיועץ עסקי מקצועי ומיומן אני מסוגל להציג בפניך כשלים וחוליות חלשות שניתנות לשיפור. כיועצים עסקיים שותפי ואני נקיים "מדעות קדומות". נקיים מהרגלים מעכבים ופרדיגמות לא מספיק יעילות לתחרות של המאה ה- 21. כיועץ עסקי, אשמח להיות זה שיבחר לעבוד איתך בתהליכי השינוי והצמיחה.. תרגיש חופשי לקבוע איתי פגישת חשיבה ראשונית ללא עלות. צלצל ישירות אלי: 0544-814332 משה גרימברג.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים