עסקים וחברות בעולם העסקי חווים משברים. פעמים משברים קשים ביותר שמעמיד את החברה או העסק בסכנה קיומית. תהליכי הבראה שינוי וצמיחה עסקית מהווים את הבסיס של ה- DNA הניהולי בקרב מנהלים, בעלי חברות ועסקים ומנכ"לים. הם מודעים שבדרך לכל הצלחה תמיד יפגשו בדרך קשיים משברים. הם מודעים כי יצטרכו כל פעם מחדש לגלות גמישות ויצירתיות בתהליכים של ההבראה שינוי וצמיחה אל מול האתגרים של השווקים התחרותיים.

משברים פעמים יוצרים צמיחה

בעולמות העסקיים מי שלא מתקדם וצומח דורך במקום וסופו להיעלם. מי שלט יודע לקום ולהתאושש מהר ממשברים קשים סופו כי יעלם. אני שמח לעדכנכם כי לאורך השנים אספתי בעבורי ובעבור הלקוחות שלי: חברות, הנהלות ומנכ"לים ממגוון תחומים במשק הישראלי משפטי מפורסמים, תובנות וציטוטים ממגוון רחב של מנהיגים עסקיים, פילוסופים ואנשי רוח מהארץ ומהעולם. משפטי השראה והתובנות הקשורים לתחומי הבראה השינוי והצמיחה עסקית, נכון כי תכיר ותאמץ לא מעט מהם.

להניע שינוי ליצור צמיחה

כיועץ ארגוני – יועץ עסקי, אני ממליץ בחום לכל אחד ואחת העוסקים במקצועות הניהול השיווק והפיתוח העסקי להכיר ולאמץ חלק גדול ממשפטי ההשראה והציטוטים המפורסמים בפוסט זה. כחברה לייעוץ ארגוני שהובילה עשרות רבות של תהליכים להבראה עסקית, ניהול שינויים, מיזוגים ורכישות וצמיחה עסקית, אני שמח מאד לשתף אותכם בכל התובנות שאספתי לאורך חיי. תובנות מקצועיות וידע שנצבר לאורך שנים ארוכות. מצאו כמה דקות לקחת פסק זמן להקדיש לקריאה מעמיקה של פוסט זה שעשוי לתת לכם לא מעט חומר למחשבה לגבי החשיבות של תהליכי הבראה שינוי וצמיחה גם בעבורכם.

מפגש "סיעור מוחות" במתנה

אנו מאמינים כי כל מנכ"ל והנהלה מחויבים דווקא בעת הזאת לבחון תהליכים היכולים להניע הבראה שינוי וצמיחה. אין כל צורך להתמודד עם הצורך הזה דווקא בעיצומו של משבר קשב? נכון להשקיע בהדרכה העצמה ושיפור היכולות של מחלקת המכירות והשרות. להשקיע בעדכון התוכנית העסקית והתוכנית האסטרטגית בכדי להגדיל נפחי מכירות, להגדיל רווחיות ובעיקר למנוע נטישה ולהגדיל את רמת שביעות רצון הלקוחות.

חפשו לאתר מנועי צמיחה חדשים

כעוסקים בייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי אנו מניעים תהליכים לשיפור הביצועים העסקיים. מובילים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. מציעים מגוון רחב של תוכניות הדרכת מכירות ושירות באופן פרטני, או בקבוצות קטנות לטובת ניצול מקסימלי של פוטנציאל הצמיחה .החלטנו להעניק לכם מפגש סיעור מוחות במתנה שיעסוק במציאת דרכים לאיתור מנועי הצמיחה החדשים כתוצאה מהובלת תהליכי שינוי, הבראה וצמיחה.

אמצו תרבות ניהולית עדכנית

מתברר כי היכולת לקום מכישלונות – להתניע תהליכי הבראה, להניע ללא פחד תרבות של חדשנות יצירתיות ושל שינויים תמידיים מאפיינים ארגונים ומנכ"לים מצטיינים. אנו מבקשים לקבוע כי תהליכים של הבראה שינוי וצמיחה ארגונית ועסקית מזמנים בתחילה הזדמנויות עסקיות חדשות ומאתגרות. ניהול נכון של תהליכים יכול לגרום לחברות ולעסקים לחזות ולהתכונן אל מול איומים עסקיים עתידיים שעשויים לגרום נזקים. החיזוי והערכות מראש עשוי לחסוך לא מעט משאבים ולמנוע נזקים.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


מהי התרומה שלנו לתהליכים?

אנו מבקשים כי תתעמקו לאתר תשובות לשאלה הבאה? מדוע ייעוץ ארגוני חשוב כל כך להצלחת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה?   אנו מבקשים לקבוע כי תהליכי צמיחה ושרידות של ארגונים מצטיינים מתבססים על יכולתם לשמור על רלוונטיות ועדכנות אל מול צרכי השוק והלקוחות. תהליכי ניהול שינויים וצמיחה, מאפשרים לארגונים ומנהלים להתאים את עצמם בצורה ראויה למציאות עסקית דינמית ופעמים משברית ורבת שינויים. בתהליכי העבודה שלנו מול הנהלות מנכ"לים ובעלי עסקים משפחתיים, אנו מתמקדים ביצירת תהליכים שיתופיים המחברים את העובדים והמנהלים לתהליכים.

מי עשוי ליהנות מתהליכי הבראה שינוי וצמיחה?

אנו מסוגלים לאפיין את פרופיל העסקים ואת הפרופיל הניהולי והאישי של הנהלות בעלים ומנכ"לים אשר מהווים פוטנציאל לקחת חלק ולהוביל בעבור עצמם ובעבור החברות והעסקים שלהם תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. הם מאופיינים ביכולות חשיבה מחוץ לקופסה. הם לא חוששים מקשיים ושינויים ובעיקר הם מחויבים ומאמינים כי מכל קושי ומשבר ניתן לצמוח ולהשתפר. ניהול שינויים הבראה וצמיחה מתאים לחברות ולהנהלות המבקשות להוביל תהליך של  התמודדות עם משברים כאשר המטרה היא שינוי צמיחה וגידול המביא להגדלת פלחי השוק על חשבון המתחרים.

המאפיינים של מנכ"ל המיומן להניע הבראה שינוי וצמיחה

לאורך השנים וללא כל קשר למשבר האחרון – משבר הקורונה לאורך התקופה הלא קלה לכולנו, הייתה לי ההזדמנות לגלות את החוסן הפנימי של בעלי חברות מנכ"לים ואנשים שהיו צריכים להמציא את עצמם מחדש כתוצאה ממשברים כאלה ואחרים. למצליחים שבהם יש פרופיל אישיותי מאד מיוחד. הם תמיד פחות מפוחדים. הם קרי רוח ומוכנים לשלם את מחירי השינוי וההבראה. הם מחפשים תמיד להישאר עדכניים ורלוונטיים לשינוי בטעמים ובהעדפות של הלקוחות ובכך מבקשות להיכנס לנישות חדשות להרחיב פלחי שוק וכל זאת בכדי להרחיב ולמקסם הצלחות עסקיות בטווח הקצר הבינוני והארוך.

הבראה שינוי וצמיחה – משפטי השראה  ותובנות

 • אם אתה מסוגל לחלום, אתה מסוגל גם לבצע. - וולט דיסני
 • אין רעיון טוב שאי-אפשר לשפר עוד יותר. - מייקל אייזנר
 • ישנם שלושה מעמדות של בני-אדם: אלו שרואים, אלו שרואים כאשר מראים להם ואלו שאינם רואים. - ליאונרדו
 • סוד ההליכה על המים, טמון בידיעה היכן מונחות האבנים. - לא ידוע
 • אילו היינו עושים את כל הדברים שביכולתנו לעשות, אין ספק שהיינו מדהימים את עצמנו. - תומאס אדיסון

רק הפרנואידים שורדים

 • בעת משבר.. תשכחו מטעויות עבר. תשכחו מכישלונות. תשכחו מהכל ותתמקדו רק במה שנכון לעשות כאן ועכשיו בתהליכי ההבראה השינוי והצמיחה. עשו זאת ללא היסוס - וויליאם דוראנט, ג'נרל מוטורס
 • רק פרנואידים שורדים. - אנדי גוב
 • סוד ההצלחה.. האמת כל אדם הוא אדריכל של גורלו. - אפיוס קלאודיוס
 • מסקנות הן המקום שאתה מגיע אליו כשאתה מתעייף מלחשוב. - מרטין פישר
 • אתה צריך לחשוב בכל מקרה, אז למה לא לחשוב בגדול? - דונלד טראמפ
 • הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד התלהבות. - וינסטון צ'רצ'יל

הבראה שינוי וצמיחה – משפטי השראה  ותובנות נוספות

מצב המנה השנייה של ציטוטים ומשפטי השראה הקשורים לנושא הבראה שינוי וצמיחה. במצבים של משברים היוצרים קריסה עליהם להיות מסוגלים להניע תהליכים קשים של הבראה שינוי וצמיחה. גם הטובים שבמנהלים והמנכ"לים פעמים זקוקים לאתנחתא של חשיבה והכרות עם ציטוטים ומשפטי השראה העוסקים בתחום. ריכזנו בעבור כולנו ציטוטים ומשפטי השראה בנושא הבראה שינוי וצמיחה עסקית – ועוד כמה עצות להצלחה.

 • הצלחה היא הנחישות והדביקות במטרה גם בתקופה קשה. - בנג'מין ד'ישראלי
 • ההצלחה אינה נמדדת בשניות או בדקות, היא נמדדת בשנים ארוכות. - ריקרדו סמלר
 • תבוסה היא לא הכישלון הגדול ביותר. לא לנסות הוא הכישלון האמיתי. - ג'ורג' א. וודברי
 • לא נכשלתי. רק מצאתי עשרת אלפים דרכים שלא עובדות. - תומאס אדיסון
 • ההיסטוריה מלמדת שרוב ה"ווינרים" בחיים, ניצחו כיוון שהם סירבו להיות מובסים לאחר שנכשלו. - ב.ס. פורבס
 • גם מתוך בור תחתיות, תמיד קיימת הדרך המוליכה אל פסגת הגבהים. - תומאס קארלייל
 • המקום בו נמצאים הפחדים הגדולים ביותר שלך, הוא גם המקום שבו נמצאת יכולת הצמיחה הגדולה ביותר שלך. - רובין שארמה

הבראה שינוי וצמיחה עסקית  – משפטי השראה ותובנות נוספות

אנו מנסים להציג כאן מספר משפטי השראה וציטוטים של מובילים ומנהיגים עסקיים מהעולם אשר משקפים מצב תודעתי שיאפשר להם לצלוח לא מעט משברים ואתגרים. הם פעמים מאד כוחניים. הם פעמים דורסניים אבל הם בעיקר לא חוששים להתמודד עם משברים שינויים ואתגרים בעולמות העסקיים שבו הם פועלים. הם מחויבים לנוע קדימה, אסור להם לדרוך במקום. הם חייבים להישאר תחרותיים ורלוונטיים כמעט בכל מחיר. מצב ציטוטים ומשפטי השראה העוסקים בהבראה שינוי וצמיחה עסקית.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


 • שחק לפי הכללים, אבל היה אכזרי. - פיל נייט, מייסד, נייקי
 • כל משבר או מכשול, כל בעיה היא מתנה – בלעדיהם היינו נשארים במקום ולא מתפתחים. - אנתוני רובינס
 • כוח וצמיחה באים רק באמצעות מאמץ מתמשך ומאבק. - נפוליאון היל
 • כישלון הוא רק הזדמנות להתחיל מחדש בדרך נבונה יותר. - הלן קלר
 • כולם רוצים לחיות על ראש ההר, אבל כל האושר והצמיחה מתרחשים בזמן שאתה מטפס עליו. - אנדי רוני
 • חשוב כי נבין: כמעט בכל מה שכדאי ואנו חושקים בו.. טומן בחובו סוג כלשהו של סיכון, בין אם זה פתיחת עסק חדש, בין אם לעזוב את הבית, בין אם לתחתן ובין אם אתה מבקש לטוס לחלל.   - כריס הדפילד, אסטרונאוט

התגברות על משברים וכישלונות מחשלים אותנו כמנהלים

 • מצליחנים לעולם לא יוותרו והמוותרים לעולם לא ינצחו. - לא ידוע
 • מתוך הפגיעות שלך יגיע כוחך. - זיגמונד פרויד, נוירולוג
 • הדבר הגדול ביותר בעולם הזה הוא לא כל כך איפה שאנחנו עומדים כמו לאיזה כיוון אנחנו הולכים. – גתה
 • הדרך היחידה שתהיה לך הצלחה היא קודם כל להיות הרבה כישלונות. - סרגיי ברין, מייסד שותף, גוגל
 • כדי להצליח, אתה צריך כי הלב שלך יהיה בעסק שלך.. ועליך לדאוג כי העסק שלך יהיה בלב שלך.. - תומאס ווטסון, האב, לשעבר מנכ"ל יבמ
 • טעויות הן הכאבים הגוברים של חוכמה. - וויליאם ג'ורג 'ג'ורדן

תרומתם של המשברים העסקיים לשינוי וצמיחה בעסקים

משברים לאורך ההיסטוריה תמיד עצבו את המפה העסקית. משברים באופן כללי משפיעים על שינוי סדרים חברתיים, שינוי מארגי המשפחה, שינוי אורחות חיים ויכולת פרנסה והשתכרות. משברים בעולם העסקים מבצעים דילול בין עסקים טובים לכאלה שנרדמו בשמירה ולא שומרים על עירנות ניהולית מנהיגותית ובעיקר תחרותית. חברות ועסקים כמו גם הנהלות ומנכ"לים שמגלים יכולות הסתגלות והתמודדות עם משברים המחייבים שינוי וגמישות מחשבתית מצליחים דווקא לשרוד ואף לצמוח על חשבון האחרים.

הבראה שינוי וצמיחה

המצטיינים שבהם, גילו יכולות מדהימות להסתגל לשינויים, להתמודד עם משברים, ללמוד להתפתח ובעיקר לגלות יכולות יצירתיות תושייה ויכולות להתאים את עצמם תוך כדי תנועה אל מול כל אתגר או משבר שחייב שינוי בדפוסי החשיבה והניהול. הם מצליחים תמיד להסתכל על כל קושי כעל הזדמנות לצמיחה. הם תמיד מעדיפים להסתכל על החצי הכוס המלאה. הם מבינים ומגלים פעם אחר פעם כי בכל משבר יש הזדמנות לצמיחה ולשינוי. היה לי הזכות דווקא בשנים האחרונות להניע  חברות ועסקים בינוניים וקטנים ובעיקר חברות משפחתיות לבצע שינויים במודל העסקי, במגוון המוצרים והשירותים ובעיקר לבצע טרנספורמציה דיגיטלית בכל מה שקשור לטיפול בלקוחות.

אשמח כי נכיר בעולם האמיתי

זאת ועוד, כחברה לייעוץ ארגוני המובילה תהליכי הדרכה וקורסים לעובדים ולמנהלים אנו שמחים להציג בפניכם, בקצרה את הנושאים שיכולים להיות חלק בלתי נפרד מתהליכים מקצועיים בנושא הבראה שינוי וצמיחה. מבקש לחשוף בפניכם מספר  תהליכי העצמה וההדרכה בסדנאות קצרות וממוקדות בימי עיון והרצאות גם אצלכם בארגון. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים לקבל מביצוע תהליכי הדרכה והעצמה לעובדים ולמנהלים בשיפור מיומנויות בכל הקשור להתמודדות טובה יותר עם משבר הבראה שינוי וצמיחה. בואו ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

השקעה שיפור יכולות הניהול במצבי משבר ואי יציבות תמיד כדאית ביותר.

אנו משוכנעים כי גם אתם מבינים ומאשרים את התובנה שככל שאנו נערכים ומשפרים ביצועים ברמה הארגונית והניהולית למצבי משבר ותחרות התוצאה בסופו של יום עשויה להיות מאד חשובה ליכולת ההישרדות והצמיחה. אין זה סוד כי  השקעה בפיתוח עובדים ומנהלים שעשויים להצטרך להתמודד טוב יותר עם משברים ומצבי קיצון בעולמות העסקיים תמיד חשובה וכדאית. בתהליכים שאנו מובילים אנו מבקשים לשפר את התרבות הניהולית בכל מה שקשור ליכולת לקום ממשברים. ראש הטופס

מידע נוסף והרחבות – תקבלו ממני 

הפתרון שאנו מציעים גם לכם הוא – סדנה לניהול ומנהיגות בשעות משבר למנכ"לים הנהלות ולמנהלים! היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי גם אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד... על היתרונות שאתם עשויים לקבל.. בואו ניפגש ונרחיב הנושא על כוס קפה. יש סיכוי רב כי גם אתה תהיה מעונין לשמוע עוד על סדנאות ותוכניות מנהלים העוסקות בשיפור יכולות ניהול ומנהיגות בשעות משבר. תרגישו  חופשי לצלצל ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל ישירות אלי abc@nihul4u.co.il

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים