לפעמים מצרף כאן מספר תובנות נוספות שאספתי לאורך השנים, בעבורי ובעבור הלקוחות שלי בנושאי שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי.  משפטי השראה ותובנות לאימוץ ויישום בעולמות העסקיים. בקרב חברות ונותני שירותים מסוגים שונים, בקרב הנהלות ומנכ"לים ממגוון תחומים במשק הישראלי. משפטים מעוררי השראה הקשורים שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי. משפטי השראה והתובנות שאני ממליץ לכל אחד ואחת מאיתנו להכיר ולאמץ. כחברה לייעוץ ארגוני שהובילה עשרות רבות של תוכניות קורסים וסדנאות לשיפור מערכי שיווק ופיתוח עסקי. חברה שעסקה בניית אסטרטגיות עסקיות מעודכנות ושיפור המיתוג והבידול. אנו מאמינים גדולים בשיתוף וחלוקת הידע ולכן שמחים מאד לשתף גם אותכם במידע.

שיווק ופיתוח עסקי - ציטוטים, משפטי השראה והעצמה לאימוץ ויישום בעסקים

שמח לעדכנכם כי לאורך השנים אספתי בעבורי ובעבור הלקוחות שלי: חברות, הנהלות ומנכ"לים ממגוון תחומים במשק הישראלי משפטי מפורסמים, תובנות וציטוטים. ממגוון רחב של מנהיגים עסקיים, פילוסופים ואנשי רוח מהארץ ומהעולם אשר יצרו משפטים מעוררי השראה הקשורים לשיווק ופיתוח עסקי. משפטי השראה והתובנות לאימוץ שאותם שאני ממליץ בחום לכל אחד ואחת מאיתנו להכיר ולאמץ. כחברה לייעוץ ארגוני שהובילה עשרות רבות של תוכניות קורסים וסדנאות לשיפור מערכי שיווק ופיתוח עסקי ןמכירות. ככלל אנו מתמקדים גם בניית אסטרטגיות עסקיות מעודכנות ושיפור המיתוג והבידול. אנו מאמינים גדולים בשיתוף וחלוקת הידע ולכן שמחים מאד לשתף גם אותכם בכל מה שלמדנו.

אוהבים לשתף ידע

  • תבוסה היא לא הכישלון הגדול ביותר. לא לנסות הוא הכישלון האמיתי. - ג'ורג' א. וודברי
  • לא נכשלתי. רק מצאתי עשרת אלפים דרכים שלא עובדות. - תומאס אדיסון
  • מי שמנצח את הספק והפחד, מנצח את הכישלון. - לא ידוע
  • כישלון הוא רק הזדמנות להתחיל מחדש בדרך נבונה יותר. - הלן קלר

היו ווינרים

  • ההיסטוריה מלמדת שרוב ה"ווינרים" בחיים, ניצחו כיוון שהם סירבו להיות מובסים לאחר שנכשלו. - ב.ס. פורבס
  • כל חץ הפוגע במטרה הוא תוצאה של מאה החטאות. - הנרי דייוויד ת'ורו
  • הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד התלהבות. - וינסטון צ'רצ'יל
  • תגמל כישלונות מצוינים, הענש הצלחות בינוניות. - פיל דניאלס

שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי ציטוטים, משפטי השראה והעצמה שאימצתי

 

משתף אותכם במשפטי השראה וציטוטים שאימצתי לעצמי כבר בשנים הראשונות של צעדי כמנהל צעיר בעולם העסקים והניהול. צמחתי בתחום העיתונות והפרסום, ולאחר מכן בתחומי התקשורת והייעוץ הארגוני. הציטוטים האלה נחרטו במוחי והיו לי להיעזר בכל התחנות בחיי. הם גרמו לי להבין שתמיד נכון להסתכל על החצי הכוס המלאה. להבין כי בכל משבר יש הזדמנות לשינוי ולצמיחה ובעיקר גרמו לי להעריך את גאונותם של מנהיגים ומורי דרך. וללמוד מניסיונם בחיים ומהניסיון המקצועי רב הערך. מרק טווין הוא אחד מהחשובים

"בעוד 20 שנה אתם תתחרטו יותר על דברים שלא עשיתם מאשר על דברים שעשיתם"- מארק טווין

כיועץ ארגוני המלווה יזמים חברות ואנשי עסקים המבקשים לייצר ערך. לא פעם אני שומע מהם כי הם מאד מחרטים ומצטערים על דברים שלא עשו. פחדו לקחת סיכון, ובעיקר מצטערים שלא הצליחו להתגבר על הפחד ולנוע קדימה. היו יזמים צעירים ומנהלים ואו בני אדם, שנכון כי לא תגיעו למצב שבו תצטערו על החלטות שלא קיבלתם. משפט שמתחבר לאותה התובנה הינו של גרייס קופר.

"ספינות תמיד יהיו בטוחות יותר בנמל, אך לא לשם כך הן נבנו" - גרייס הופר

כבני אדם, כיזמים וכמנהלים בדרגות השונות, אנו מפחדים לצאת מאזורי הנוחות המוכרים. העולם העסקי הישן והשמרני, מפחד לקחת סיכונים. התוצאה, דריכה במקום ונסיגה אחורה כי המתחרים מתקדמים מתחדשים ומוכנים להעז. כולנו מעדיפים את "אזור הנוחות", רובנו מעדיפים להיות צמוד לשובר הגלים ולהימנע מהגלים שמחוץ לנמל. להימנע מסערות. הסיכוי לגלות עולמות חדשים קטן יותר מהפחד לטבוע. המצטיינים שביזמים והמנהלים מוכנים לקחת סיכונים. מוכנים לצאת מהנמל להפליג למרחבים להתמודד עם גלים גבוהים וסערות ולהביאה באופן בטוח ליעדים ומחוזות חדשים. לחפש את "האוקיאנוסים הכחולים" במקום להמשיך לדמם

"תסבול עכשיו ותחיה את שארית חייך כמו אלוף" - מוחמד עלי

אני מבקש להחדיר למחשבה שלך, דווקא את המילה עם קונוטציה יותר קשה. את המילה: "להתאבד". להיות מוכן לשלם כמעט כל מחיר בכדי לחוות הצלחה. להגיע אל המטרה והיעד. הן המילה סבל והן המילה התאבדות מילים קשות ופעמים יוצרות רתיעה. אבל אלה המשתוקקים להשיג יעדים ומטרות ראויות חייבים להיות מוכנים לשלם מחיר. מחיר פעמים קשה וכבד. הדרך אל ההצלחה רצופה סיכונים, מכשולים ואתגרים. פעמים רבות מאד לא נעימים, המלוות בתסכול כאב פיזי נפשי ורגשי. פעמים תגיעו לאפיסת כוחות, להרמת ידיים. הנחושים לשלם כל מחיר ולהגיע לפסגה יצליחו לקום "מהקרשים" יאספו כוחות וימשיכו במסע אל ההצלחה. הנחישות והאמונה מעבירים אותנו לציטוטים הבאים של סטיב ג'ובס.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


"להיות האיש הכי עשיר בבית קברות זה לא מה שחשוב לי… ללכת לישון בלילה ולהגיד לעצמי עשינו דבר נפלא גם היום – זה מה שחשוב לי באמת" - סטיב ג׳ובס

בהבנתי זהו המשפט האולטימטיבי של גורו ניהולי שהקדיש את חייו לחדשנות יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. כישלונות לא הפחידו אותו. מהכישלונות דווקא קיבל כוח ואמונה שנכון כי ימשיך. לאורך חייו של סטיב ג'ובס כל יום וכל רגע בחייו הקצרים היו עדות ותורה כתובה לכל אותם יזמים ומנהלים צעירים שמבקשים להשאיר חותם. סטיב ג'ובס הראה לכולנו כי אין דבר העומד בפני הרצון. כפי שאמר מעלה - ככל שהמטרות שלכם ראויות יותר כך תוכלו להיות מסופקים הרבה יותר מכל צעד קטן אל המטרה. דעו לכם כי תחושות האושר והסיפוק של יזמים ויוצרים נובעות מהעשייה היומיומית הקטנה ומהשגת מטרות ויעדים קטנים בדרך למטרה. הציטוט השני של סטיב ג'ובס מציג את מושג "הנחישות".

"דווקא אלו שהחליטו לשנות את העולם אכן עשו זאת". – סטיב ג'ובס

המשפט הנוסף שלו מבטא את השוני בין מנהיגים יוצאים מהכלל לכאלה שלא הצליחו להשאיר חותם גדול בעולם. כמה כאלה אנו מכירים מהעבר בתחומים השונים? את ניוטון ואיינשטיין בקטעים המדעיים? לפעמים את דה וינצ'י ומיכלאנג'לו באומנות. להכיר את ביל גייטס ג'ף באזוס, מרק צוקרברג, מייסדי גוגל וסטיב ג'ובס. הרשימה עוד ארוכה אבל לידם היו מיליונים של מנהלים ומנהיגים טובים שלא היו מספיק נחושים להשאיר חותם. לשנות את העולם. רשימה חלקית זו, מציגה פרופיל של יזמים ומנהיגים בעולמות השונים ששינו עולם.

"החיים הם לא לחכות שהסערה תחלוף, אלא ללמוד לרקוד בגשם" - טוני רובינס

כשיורד גשם כולם נרטבים. כשטוב ויש צמיחה כולם נהנים. החוכמה להיות שונה להיות מסוגל להתאים את עצמך לעולם עסקים משתנה. לעולם של תחרות ושינוי ולעולם עסקי שחווה משברים ואתגרים. טוני רובינס, ידע לתמצת את הנושא הן ברמה האישית בעבור כל אחד ואחת מאיתנו והן ברמה העסקית והניהולית בעבור המנהלים והיזמים שבניינו. החיים במאה ה- 21 לנו כבני אנוש ובכלל לעולם העסקי והיזמי רצופים בלא מעט אתגרים וסערות. סוגים שונים של משברים ואתגרים. דרווין כבר אמר: לא החזקים שורדים" .. השורדים והמתפתחים הם אלה שמגלים גמישות ויכולת התאמה למצבים משתנים וחדשים. עלינו ללמוד לרקוד בכמה וכמה סערות מסוגים שונים. לרקוד את כל הסוגים והמינים... ולא רק להישאר עם ידע של ריקוד אחד.

"לא משנה כמה לאט אתה הולך כל עוד אתה לא עוצר" – קונפוציוס

הגיע הזמן לאמץ תובנות מתרבות המזרח. תרבות עתיקה יותר, מכלל התרבויות עם תובנות מדהימות. הפעם הציטוט מתאים ככפפה ליד לאלה הפועלים בעולמות העסקיים. עצירה ודריכה במקום – מהווה ברוב המקרים גזר דין מוות לחברה. המתחרים והשוק "רצים" קדימה ואף אחד לא מחכה למאחרים. הלקוחות יעזבו וימצאו נותני שרות ומוצרים עדכניים וטובים לא פחות. תחומים רבים בחיים העסקיים הם סוג של תהליך שיש לו התחלה אמצע וסוף. המהירות והחיפזון מסוכנות מאד. פעמים ההתקדמות האיטית עדיפה. התנועה אל המטרה הנחישות גם באם ההתקדמות איטית עדיפה על פני עצירה.

"אין תחליף לעבודה קשה" - תומאס אדיסון

אחד מהמשפטים הראשונים שאני אומר כיועץ ארגוני לכל מנכ"ל או יזם כבר בפגישה הראשונה עוסק בתובנה שאין אנו עוסקים "בקסמים". אין אנו כעוסקים בהובלת תהליכי שינוי הבראה וצמיחה יודעים לייצר פתרונות מהירים וקיצורי דרך. את השיעור הזה למדנו לאורך הניסיון הניהולי והמקצועי הן כמנהלים והן כיועצים עסקיים. מנהיגים עסקיים מוצלחים, יזמים ובעיקר מנהלים עובדים הרבה יותר קשה בכדי להשיג מטרות ראויות. ניהול זה מקצוע קשה שוחק אבל עם המון סיפוק. לכן אני מתחבר לציטוט מעלה וגם לציטוט הבא של תומאס אדיסון

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


"לא נכשלתי בדרך להצלחה... פשוט מצאתי 10,000 דרכים שבהן זה לא עובד" - תומאס אדיסון

מנהלים ויזמים מצטיינים יודעים כי הטובים שבהם נכשלים הרבה יותר מאשר אלה שלא נכשלים כלל. חוק המספרים הגדולים עובד גם כאן. ככל שתבצעו יותר החלטות בדרך את המטרה, חלקן שגויות וחלקן נכונות, הסיכוי כי תגיעו לקצה ההר גבוה יותר. מנהלים מצטיינים לומדים מכל טעות וכישלון לאורך הטיפוס אל עבר הפסגה. החוכמה למנוע מצב שבו חוזרים על אותה טעות פעמים, ולא מאבדים תקווה. בעיקר מצליחים להתאושש ולקום מכישלונות. הטעויות והכישלונות שבדרך הם שכר הלימוד הכי חשוב שתשלמו בחייכם.

נכון שניפגש עוד השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים המתמחה בהובלת תהליכי הדרכה פיתוח מיומנויות ושיפור מערכי שיווק אני יודע כי יש לבחור ביועצים עם ידע וניסיון מוכח. זאת ועוד בתחום  החדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי, חובה לבחור רק בגורם מקצועי שיש לו ידע ניסיון ובעיקר "קבלות" בכל מה שקשור לשיפור ביצועים עסקיים במגוון סגמנטים בעולם העסקי. חפשו תמיד גורם מקצועי שלא מסתפק אך ורק במתן עצות. חפשו את אותם יועצים ארגוניים המובילים תהליכי שינוי וצמיחה שלא "בורחים" מהובלת תהליכי היישום והטמעה ברמת הארגון והשטח. אנו מלווים את התהליכים ולא מסתפקים רק במתן עצות ולו המעולות ביותר, עשויות לא להספיק להצלחת התהליכים.

מאמינים גדולים בכוחה של הסינרגיה

לאורך השנים, שמנו לעצמנו למטרה לאסוף ולהציג לכם, מספר משפטי מפתח והשראה. ציטוטים ותובנות של מנהיגים ומורי דרך לאורך ההיסטוריה - שעוסקים בנושא שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי. ריכזנו בעבורכם משפטי השראה ותובנות לאימוץ בנושאים החשובים האלה. מתברר ללא כל צל של ספק כי שיווק, חדשנות, יזמות ופיתוח עסקי הם התחומים המניעים צמיחה בכל ארגון עסקי. קריאה מעמיקה במשפטי ההשראה עשויה לתת גם לך חומר למחשבה ואולי אף רצון לאמץ מספר תובנות כדרך חיים ניהולית אישית ומקצועית. הם עשויים לעזור גם לך בדרך לעיצוב החברה בתחומי שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי אל מול האתגרים החדשים.

נמנעים לתת עצות

אחרי שקראתם בעיון את הפוסט ונחשפתם למשפטי ההשראה אנו מבקשים לציין כי אין אנו אוהבים לתת עצות. אנו מבקשים להעניק לך "מפגש חשיבה במתנה" שיעסוק בניתוח הצרכים של הארגון שאתה מנהל בתחומי שיווק, חדשנות, יזמות  ופיתוח עסקי. כיועצים ארגוניים,  המובילים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה – וכפועל יוצא משפרים את מערכי המכירות ושרות הלקוחות, אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צרו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.

 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים