במצבים של שפע וצמיחה או במצבים של אי יציבות ומשברים בשווקים נכון יהיה לבחון האם לא הגיע הזמן הנכון להיעזר בייעוץ אסטרטגי – ייעוץ עסקי שבא לבדוק את העדכנות של התוכנית האסטרטגית והתוכנית העסקית לשינויים בשוק ומול המתחרים. אז בוא נלמד הכיצד יכול ייעוץ אסטרטגי נכון יכול לבצע עדכון לתוכנית העסקית ולתוכנית האסטרטגית כך שתחזרו למוד של צמיחה.

לצמוח גם מתוך משבר

חברות הנהלות ומנכ"לים מרגישים לפעמים שלחברה שהם מנהלים יש פוטנציאל לא ממומש? יש לחברה אפשרויות להגדיל משמעותית את הרווחים? להיכנס לשווקים חדשים? לבחון הערכות הרבה יותר נכונה להתמודדות במשברים ולבחון אפשרויות של צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות. בוא ונלמד הכיצד עושים זאת נכון גם בימים מורכבים ומאתגרים.

התמקדו בזיהוי הבעיות תחילה

לאורך היסטוריה המקצועית והניהולית שלי כיועץ אסטרטגי לחברות ולעסקים, וכיועץ ארגוני שהניע בעברו עשרות רבות של תהליכי הבראה שינוי וצמיחה גילית כי פעמים רבות בעלי חברות, הנהלות ומנכ"לים מתקשים לשים את האצבע ולסמן את המעצור והמחסום שמונע המשך צמיחה. הם מבינים בתחושות הפנימיות כי משהו תקוע? משהו לא עובד כמו שצריך?

חפשו לממש את מלוא הפוטנציאל

הם מבינים כי בגלל אותו "המשהו" אין הם מסוגלים לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי והניהולי שלהן. היה וזהו התחושה ואו המצב אצלכם בחברה את בעסק היה נכון כי תיעזרו בייעוץ מקצועי חיצוני. יועץ עסקי המכיר תהליכים בתחומי השיווק המכירות הפיתוח העסקי ובעיקר מיומן בעדכון התוכנית העסקית והאסטרטגית עשוי להביא גם לכם ערך רב.

מבצעים ניתוח שוק ומתחרים.

ההמלצה הראשונה שלנו מתמקדת בהבנה שנכון אחת לכמה שנים לבצע עדכון של מפת העסקים והמתחרים בעולם העשייה שלכם. השקיעו חשיבה משאבים והתניעו תהליך מקצועי וממוקד במיפוי מצב קיים וניתוח השוק והמתחרים. העיתוי יקבע את גודל ועומק השינוי ."אין אנו ממליצים להתחיל בשום תהליך של ליווי וייעוץ אסטרטגי – יעוץ עסקי מבלי להשלים את התהליך החשוב והראשוני של MRI לבדיקת הדיאגנוזה העסקית, השיווקית ואסטרטגית.

תמונת מציאות עדכנית

התהליכים שלנו מתחילים בקיום ראיונות עומק עם מגוון חברי הנהלה, מנהלים ועובדים, עיון וניתוח הדוחות הכספיים, דוחות המכירות כל זאת בכדי לקבל תמונה נקייה מדעות קדומות ומסננים שלא פעם מציגים תמונה מציאות וורודה מידי. רק אחרי השלב החשוב הזה יש באפשרותנו להציג תמצית מנהלים הכוללת המלצות להמשך. לכן אנו מאמינים כי ייעוץ אסטרטגי הבא לבצע עדכון לתוכנית העסקית ולתוכנית השיווקית ולאסטרטגיה הכללית תמיד נחוץ ונדרש לחברות המבקשות להמשיך בצמיחה.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


תהליך הדרגתי – ללא זעזועים מיותרים

לא פעם נחשפתי לחברות להנהלות ומנכ"לים שהבינו שניתוח המצב הקיים דורש שינוי ועבודה מיידית. פעמים הם חסרי סבלנות ומבקשים לתקן את הכל ברגע. ברוב הפעמים אני נאלץ לעצור את ההתלהבות ולהסביר כי אפילו את "רומא לא בנו ביום אחד". יכולות הארגון וההנהלה ברמה המקצועית, יחד עם היכולות הפיננסיות ובעיקר העיתוי בשוק ומול המתחרים יקבע תיעדוף המשימות ואת גודל ועומק השינוי שהארגון או ההנהלה מסוגלים להכיל.

לא פעם אני מזהה כי ארגונים ועסקים לא תמיד מוכנים ויכולים להכיל שינויים משמעותיים בעת הזו, שכן לא פעם הם בשלים עדיין לעבור תהליכים מורכבים וגדולים. ההמלצה שלנו להתחיל בצעדים קטנים הדרגתיים ולהתקדם שלב אחר שלב. אנחנו בונים תוכנית פעולה המתאימה ככפפה לצרכים של הארגון מנהליו ועובדיו, בעזרתה נטפל, נשפר ונוביל תהליך הבראה, שינוי וצמיחה עסקית היה ויידרש.

ייעוץ אסטרטגי - התועלות

תהליך הליווי העסקי והייעוץ האסטרטגי – מתמקדים באיתור הדרך הנכונה לבנות או לעדכן תוכנית אסטרטגית מנצחת. פעמים לעדכן את התוכנית העסקית. לעדכן את התוכנית השיווק ומערכי ההפצה והמכירות, כל זאת בכדי  לאפשר לחברה להוציא לפועל בצורה מיטבית את תוכניות העבודה ואת השגת היעדים. כאשר אנו כיועצים אסטרטגיים וכיועצים עסקיים מעורבים בתהליך אנו עוזרים ומסיעים לבעלים, למנכ"ל ולהנהלה לבצע קפיצת מדרגה עסקית וניהולית. אנו משפרים את התהליכים ומתאימים את החברה להתמודד טוב יותר עם סביבות תחרותיות ועם מצבי משבר.

בונים אופק צמיחה לחברה

אנו כעוסקים במקצועות הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי מתמקדים בבניית אופק צמיחה לחברות ארגונים ועסקים משפחתיים. עושים זאת באמצעות תהליכי ייעוץ אסטרטגי ממוקדים וקצרים הבאים לעדכן את התוכנית העסקית והתוכנית השיווקית בכדי לאפשר לחברה או לעסק להמשיך להיות רלוונטיים גם בשווקים תזזיתיים ותחרותיים. פעמים מנכ"ל או בעלים מרגישים את "הקור והבדידות" שבראש הפירמידה. הם מרגישים לבד וזקוקים לפרטנר עצמאי אמין ודיסקרטי להתלבטות וחשיבה. כאן אנו נכנסים לתמונה ולקוחים יחד אחריות על תהליכי השינוי והצמיחה. אנחנו בונים תוכנית פעולה בעזרתה נטפל, נשפר ונוביל תהליך הבראה, שינוי וצמיחה עסקית.

מעדכנית את "מפת הדרכים"

אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני, הובלת תהליכי מתמקדים פעמים בעדכון האסטרטגיה העסקית ועדכון התוכנית השיווקית. כמו בעולמות האורבניים, אזורים רבים עוברים שינויים. כבישים נבנים בנינים צומחים, מרכזי עסקים נסגרים ומוקמים באזורי ביקוש חדשים. המפה חייבת להתעדכן בכדי להיות מסוגלים למקד את האנרגיות והמשאבים במקומות הנכונים. אנחנו פעמים מרגישים כמו ביחידת המיפוי שבאה לבצע עדכון למפת המציאות ודרכה למפה העסקית של החברה או התאגיד. אנו פעמים משמשים כזכוכית מגדלת המציגה את השינויים ובעיקר משמשים כמצפן המכוון היטב לנוע אל עבר המקומות החדשים ששם מתנהלים העסקים.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


בצעו עדכון ופיין טיונינג לתוכנית האסטרטגית

היכולת להבין כי הגיע הזמן לבצע התאמות ועדכונים לתוכנית העסקית ולתוכנית האסטרטגית קשורה ליכולת של ההנהלה המנכ"ל והבעלים לעצור את המרוץ המטורף ולבצע התאמות נדרשות לתוכניות העבודה כתוצאה מהשינויים בשווקים ומול המתחרים. שינויים היכולים לנבוע מעדכוני טכנולוגיה הקופצים על דור או שנים ומייתרים שירותים ומוצרים מהדורות הקודמים. לחילופין הדבר הצורך בשינוי ובהתאמות נוצר כתוצאה מהאטה או משבר.

שינוי פרדיגמות

בשני המצבים לתרומתו של יועץ אסטרטגי מיומן ערך רב. יועץ אסטרטגי שלו ידע רב בפיתוח עסקי ובייעוץ ארגוני חייב להימנע מכניסה למאבקי הכוח והפוליטיקה הארגונית. הוא חייב להיות ממוקד באיתור פרדיגמות מעכבות, לטפל בחוליות החלשות כך שבסופו של התהליך החברה תצליח לבצע את השינויים הנדרשים ובעיקר תצליח לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי שטמון בה.

מי קהל היעד שלנו?

אנו כחברה לייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי וייעוץ אסטרטגי לחברות הנהלות ומנכ"לים מתמקדים בעבודתנו מול חברות SMB וחברות משפחתיות. רבים מהם משכילים להיעזר בנו בתקופות של שפע ורגיעה. מעטים מהם פונים לעזרה ומבקשים כי נוביל יחד תהליכי הבראה שינוי וצמיחה הנובעים ממשבר עסקי או משבר ניהולי חמור. בנשי המקרים חברות הנהלות ומנכ"לים נמצאים בצמתים עסקיים שמחייבים שינוי.

שיפור מערכי המכירות והשירות

מחייבים שיפור בתהליכים ושיפור מהיר בתוצאות ובביצועים. פעמים יש צורך לעדכן תוכנית עסקית, לעדכן תוכנית אסטרטגית לתחום השיווק והמכירות, לטייב כוח אדם קיים ולגייס כוח אדם ניהולי ומקצועי. ככלל הכל מתחיל מבחינת הצורך בעדכון והתאמת התוכניות לשינויים בשוק ומול המתחרים. כאשר לכולם ברורה המשימה, המפה מעודכנת ויש הנהגה חזקה, אין כל סיבה שלא להצליח להניע תהליכי צמיחה גם בתקופות אי יציבות ומשבר.

מחלות מנהלים

בתהליכי הייעוץ האסטרטגי הייעוץ הארגוני ופיתוח מנהלים גיליתי כי חברות עסקים ומנהלים שוחקים את עצמם ופוגעים בבריאותם. רבים מהם זקוקים לעזרה. פעמים הם נשחקים ומאבדים פוקוס. פעמים מאבדים את הידיים והרגליים בניסיונות נואשים לתת 100% בכל תחום בעולם העסקי והאישי. אנו מאמינים כי עבודה משותפת איתנו כיועצים אסטרטגיים עשויה להוריד את מפלס הלחץ והחרדה. אנו מביאים שיפור מהיר במיומנויות של ניהול זמן תיעדוף משימות ובעיקר יכולת האצלת סמכויות כחלק מהתהליכים של עדכון המבנה הארגוני שנחוץ כתוצאה מעדכון האסטרטגיה העסקית והתאמתה לשינויים בשווקים.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


שווה כי ניפגש – אנו אוהבים לחלוק ידע

כעוסקים בייעוץ ארגוני פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיות שיווקיות וכמנהלים בתפקידים בכירים בעבר שעשו הסבה לתחומי הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי, יש לנו ניסיון של למעלה 15 שנים בתחומי הייעוץ השונים ועוד כ 20 שנות ניסיון כמנהלים וכמנכ"לים. לקחנו חלק בתפקידי ניהול בכירים במגוון תחומים ותעשיות מהתחרותיים שיש בארץ ובעולם.

אנו באמת אוהבים את העשייה הניהולית ואת העוסקים ביצור פיתוח ושיווק מוצרים ושירותים. באנו לחלוק ידע לתרום את חלקנו להנעת תהליכי שיפור שינוי וצמיחה. אנחנו לא מסתפקים אך ורק במתן עצות. אנו מובילים תהליכים ובעיקר יודעים איך לגרום לזה לקרות בפועל. קבל מתנה ובוא להיפגש עוד השבוע.

 

 

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים